Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Pesti úti idősek otthonában...

A Pesti úti idősek otthonában történtek miatt kijelenthetjük, hogy Karácsony Gergely és az adók fizetők pénzén kitartott bandája megbukott?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha lehet, ha nem, én kijelentem. Karácsony Gergely és az adók fizetők (sic!) pénzén kitartott bandája megbukott. Na, most már jobban érzem magam, megyek vacsizni.
2020. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem....(?)

Mivel "bukott" egyébként a kérdésed szerint?

2020. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen , teljes mértékben!!
2020. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Mióta megválasztottátok kb. ezt tudja felmutatni.

Ez nem megbukás,hanem egyértelmű alkalmatlanság.

2020. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

xvii-ben lakom, kb 30 éve ez van ebben az otthonban, mármint igénytelenség, kosz, tömeg stb

karigeri épphogy beült a székébe, és rögtön rajta kell elverni a port...

2020. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy a kérdés provokációnak indult, de azért megosztom a gondolataimat, hátha elolvassa néhány értelmes ember is.


A helyzet az, hogy ellentmondásos az eset. A szóbanforgó intézményben március 9-étől látogatási tilalom van érvényben, ami a csomagokra is érvényes. Április 3-án kaptuk az első híreket, hogy elkezdtek megbetegedni az ott lakók. Ez akkor még 5 beteget jelentett és még 13 feltételezett fertőzöttet, akiket bevittek a kórházba. Még azon a héten a főpolgármesteri hivatal egy magánlaborral 200 tesztet végeztetett el az otthonban.


Az ellentmondások abban ütköznek ki, hogy pl. a Fővárosi Védelmi Bizottság is ellenőrizte elvileg az otthont, de ők mindent rendben találtak. Elvileg Müller Cecilliának sem kéne meglepődöttnek lennie, hisz minimum a vizsgáló kórházaknak jelenteniük kellett volna a veszélyhelyzetet. Elvileg a látogatási tilalom és az első betegek megjelenése közötti idő túl nagy, szóval vagy tünetmentesen adták tovább egymást közt az öregek majd egy hónapig és hirtelen most kidurrant a lufi, vagy más módon jutott be a vírus az intézménybe. Karácsony azt mondja, hogy csak a sajtótájékoztatóból értesült az eset súlyosságáról (szóval most az operatív törzsnél pattog a labda, hogy rácáfoljanak Karácsonyra). A védőfelszerelések meglétéről, vagy hiányáról pedig senki sem beszél, szóval csak feltételezés, hogy az intézmény dolgozói ezekkel rendelkeztek és szakszerűen jártak el. Az sem teljesen világos, hogyha már hétfőn Müller Cecília azt mondja, hogy a vizsgálatok még folyamatban vannak, de biztos benne, hogy péntek óta csak több lett a fertőzött, akkor mit pazarolja az idejét azzal, hogy csütörtökre szervez magának egy látogatást?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sajnos egyébként a spanyoloknál, briteknél, franciáknál németeknél és az amerikaiaknál is sorra megjelent a vírus különböző idősek otthonában, szóval nem egyedi eset.


Összességében nekem még nincs kialakult véleményem az esetről, számomra egyértelműen vannak még tisztázatlan kérdések az üggyel kapcsolatban. De akik itt egyszemélyben Karácsonyt nevezik meg felelősnek, azok kifejthetnék, hogy pontosan mikor és mit kellett volna csinálnia, hogy ez ne történjen meg.

2020. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Ja,épphogy.Csak fél éve.

A járvány meg nem tegnap kezdődött.

Kicsit lassú az ember a helyetteseivel együtt.

2020. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bírom, hogy bármi rossz történik ebben az országban, egyből Orbánon verik le a port, bezzeg amikor egy balos, ellenzéki politikus esetében merül fel a gyanú, egyből elkezdik mosdatni, egyből meglátják az érem másik oldalát. Orbánék esetében bezzeg soha nem látják.
2020. ápr. 9. 21:14
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

És azt bírod-e, amikor a port verik Orbánon akkor meg őt mosdatják?

Nem látják az érem másik oldalát?!?

Vagy igen,és csak terelik a szót?

2020. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

A 6-os válaszoló egy korrekt, konkrétumokkal alátámasztott objektív hozzászólást írt.

Kedves kérdező, engem is érdekelne, hogy mit kellett volna egy főpolgármesternek másként tennie? Ha tudsz mondani ilyeneket, akkor én is ki tudom jelenteni, hogy megbukott. Egyelőre viszont úgy látom, hogy az adott helyzetben mindent megtett, amit megtehetett.

2020. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!