Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne ma az ország...

Milyen lenne ma az ország szerkezete, ha a rendszerváltás idején Debrecenből csinálnak fővárost?

Figyelt kérdés
Oldódott volna valamennyire a Budapest centrikusság?

2020. ápr. 10. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

9 - én nem fogok itt leállni vitatkozni hogy melyik milyen, meg mennyire jó az infrastruktúrája, mert nem akarok berögzött (tév)eszmékkel vitatkozni; te hidd azt, amit írtál...

Már 2018-ban is látszott, hogy Debrecen kilőtt a sorból:

[link]

Azóta meg 2020-at írunk, és inkább rákapcsoltak a fejlesztések... A Debreceni Egyetemnek magában nagyobb a költségvetése mint az egész Szeged városának.

Magának a városnak, meg kétszer akkora mint Győrnek. És még a BMW építése épp hogy elkezdődött.

Győr, Kecskemét gazdasági ereje elvitathatatlan.

Szeded, Miskolc közel sem tud annyi, és olyan lehetőséget biztosítani mint Debrecen; kezdve azzal, hogy e két városban alig van álláslehetőség.

Debrecen iszonyú nagyot nyert a repülőterével, amit ráadásul egész rendesen fel is futtatott, és el is tart.

Ez annak ismeretében nagy dobás, hogy Pécs pl. képtelen a repterével mit kezdeni, és az egész Balaton (Hévízzel) sem képes a tizedét sem produkálni mint Debrecen. (sajnos, nekem ez a legfájóbb pont!)

Én ősszel voltam 3 napot Debrecenben, hát... nagyon nem semmi. Bár minden város úgy fejlődne... mint a Fidesz-libling.

2020. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném az előzőeket, hogy Debrecen régen is, és most is "jól tudott helyezkedni" a politika színpadán: anno, amikor mindenféle ellenség átjáróháza volt Magyarország. Debrecen, aminek se hegye, se folyója, sem vára nem volt (ill. ami volt, azt a belvíz elmosta) megvásárolta a szabadságát, így amíg Egerben, Budán stb. a törökök befészkelték magukat, addig Debrecen vígan és szabadon élte a saját életét. A Habsburg uralom sem nyomorította a várost, mert velük szemben is megőrizte/megvette a szabadságát, mert mindig is kiemelkedően gazdag város volt (magyar viszonylatban).

És most is "jól helyezkedett", mert ma is a Fidesz megbízható bástyája... és ezért nagyon hálás ám a kormány... és ebből a hálából igen jól profitál Debrecen.

De szerintem véglegesen nem igen lesz főváros, de már ma is (a BMW nélkül is - a legmeghatározóbb: nincs olyan, ami Debrecenben nincs...

2020. ápr. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha más lenne a főváros Budapest gazdaságilag, oktatás terén sok másban vezető szerepet játszik.
2020. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Budapest gazdasági vezető szerepét nem lehet sem elvenni sem elvitatni!

De az állami (kormányzati) szerep csökkentése, kiköltöztetése hatványozottan tenne jót a vidéknek, a nagyobb városoknak - bár leginkább Debrecennek.

2020. máj. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!