Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy alakult volna a rendszerv...

Hogy alakult volna a rendszerváltás Után az ország, ha az alábbi kormánykoalíciók lettek volna?

Figyelt kérdés

Tudom a történelemben nincs "mi lett volna ha", de azért eljátszani érdemes a gondolattal.


Pl.:


1990-1994: MDF-SZDSZ-FKGP-KDNP

1994-1998: MSZP

1998-2002: FIDESZ-SZDSZ-FKGP-MDF

2002-2006: FIDESZ-SZDSZ-MDF

2006-2010: MSZP-SZDSZ


2017. nov. 4. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Az "Után" elírási hiba, bocsi.
2017. nov. 4. 21:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fenti "képlet" bárhogyan variálható, mindegyik esetben ugyanitt tartana az ország. Hogy miért gondolom így? Mert a 70-es évek maszek szemlélete mára szinte kiveszett az emberekből. Akkoriban az elvtársak azért engedélyezték és szorgalmazták is a maszekolást és a háztájit, mert belátták hogy a nagy állami közösben senki sem akar dolgozni, még a nép élelmezésének megoldása is gondokba ütközött. Mert senki sem érezte sajátjának. Míg otthon a sajátjában a családi légkörben mindenki szívesen dolgozott. Ez bejött, ez volt az ország egyik virágkora. Ahogy a világ többi gazdag országában is működik az említett maszek szemlélet. A keleti blokk országai közül kiemelkedik a maszek szemléletével Szlovénia.

Nem tudom elképzelni azt hogy bármilyen tőkekoncentráció működőképes lenne. Akár állami, akár milliárdos kezekben koncentrálódik, mindkettő a feudalizmusra emlékeztet: Van egy szegény és kiszolgáltatott réteg.

2017. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

"SZDSZ-FKGP"


Biztos unalmasabb lett volna az Országgyűlés a Torgyán József Kuncze Gábor viták hiánya miatt.

2017. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem túl sokkal jobb, sőt a végeredményben ugyanaz. Előbb gondold végig mi történt. Egy államkapitalista blokk(melyet valami varázs okból kifolyólag az egész világ szocialistának hisz, de az államkapitalizmus is kapitalizmus csak fordítva ül a lovon, ennyi) és bele ugrott Magyarországgal az élen, egy fejest, a nyugati neoliberális gazdaságpolitikai világba ami már alapból rohadt. És rohad a mai napig, és egyre büdösebb, érezzük a bőrünkön.

Na most: az akkori liberális és konzervatív kultúra mindketten ugyanezt a gazdaságpolitikai irányt képviselte, mert még mindig meg volt és meg van a mai napig az az illúzió, hogy ennek eredménye valami nagy fejlődés lesz, és a jólétből egyszer mindenki részesül, persze ez baromság.


És ha az első nagykoalíció megalakult volna Magyarországon, ami az MDF-SZDSZ és egyéb kevésbé jelentős pártok lettek volna akkor mi változott volna?

Ez az egyik kérdés. Vélhetően a Torgyán féle globalizáció ellenes párt akkor is belső ellenzéket képviselt volna Antall József kormányában (márha így ő lett volna a miniszterelnök) ami szintén káros, és rossz, a globalizáció KRITIKA hiányának az eredménye ami viszont hasznos és fontos. Annyiban lett volna más a dolog, hogy egyébként az SZDSZ-nek és az MDF-nek a kormány fenntartása érdekében sokszor kellett volna kiegyezni, és így legalább egy konszenzusos kormány lett volna.


Ha az MSZP egyedül kormányoz akkor az SZDSZ nem veszíti el a platformját.

De vélhetően nem lett volna sokkal másabb mint amúgy is volt, csak kevesebb megoldatlan problémára kerestek volna olyan szigorú megoldást amilyet találtak, következően abból, hogy az előző kormány egy csepett működőbb lehetett volna.


A következő pontosan olyan lett volna mint a legelső.


Az az utáni, tehát a második Fidesz-SZDSZ kormány már más. Az akkor már globalizáció kritikusabb Fidesz és a hangyalehelletnyit de legalább annyival szociáldemokratább SZDSZ sokkal hasznosabb programot valósított volna meg együtt, mint a Medgyessy és Gyurcsány Kormányok tették. Hiszen az lenne a középpontban mindkettőnek ezen a tájékon már, a szociális, frusztráció, amire így nem ráült vlna a Fidesz és meglovagolja máig a demagóg, antiszociális kampányháborújával, hanem kénytelen lett volna, és lehet hogy szívesen kínált volna megoldásokat. Noha a párt még így is ez esetben is nagyon Orbán Viktor központú lett volna. De ez mellékes, nem lenne akkora kultusza mert lenne alternatíva. Az SZDSZ dettó. Nem kellett volna ismét alkalmazkodnia az MSZP-s feje tetejére állt belső programhiánnyal hevített, agymenős, szétszórt párthoz.


Az az utánira két dolgot tudnék mondani. 1. nem tudom, 2. Nem lett volna olyan borzalmas mint amilyen a valóságban lett.



Tehát ha megbocsájtod a fejtegetést, a végkimutatás: ma valószínűleg egy sokkal egészségesebb demokráciában élnénk, kétségkívül, és egy sokkal enyhébb, ámbár még mindig neoliberális világban. De az is tűrhetőbb lenne mint ami van, lett. Lenne alternatíva mindig, és lenne kormány, működne a parlament.

Nem a neokonzervatív-(neoliberális gazdaságot követő jobboldal) és a magát megtagadó neoliberális baloldal lenne a porondon, hanem a globalizációkritikának, sokkal nagyobb tere lenne, és kevesebb a globalizáció ellenességnek.


Persze nem vagyok jós, mások másra következtetnének ezekről, nekem ez a feltételezésem, és lehet egyet érteni vele vagy nem.

2017. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!