Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem a Magyarország...

Csak szerintem a Magyarország történetének legunalmasabb köztársasági elnöke Áder János?

Figyelt kérdés

Az a helyzet Áder Jánossal, hogy jóformán a létezésen kívül semmit nem csinál. A koronavírus hónapok óta jelen van a világon, és egy ideje már hazánkban is itt van. Ilyenkor egy köztársasági elnöknek bátorítania kell a népét és hitet önteni beléjük, hogy ne féljenek ezt is valahogy átvészeljük. Áder János ehhez képest csak ma szólalt meg először a vírussal kapcsolatban. Beszéde elég lagymatag volt.


Elvileg a környezetvédelmet tűzte ki személyes prioritásai közé, mégis amikor Ausztráliában az óriási tűz volt, akkor csak hallgatott. Az amazonasi erdőtüzek során szintén csak hallgatott. Látogatásai során olyan kaliberű országokba megy mint Laosz vagy Grúzia. Gyakorlatilag soha semmilyen lényegi dolog nem történik ezeken a látogatásokon.


Az összes eddigi köztársasági elnök izgalmasabb volt nála. Lehetett őket szeretni, lehetett őket utálni. Göncz Árpád például bal és jobboldali ember körében is nagy tiszteletet vívott ki. Schmitt Pálon röhögött egy jót a fél ország a plágiumbotránya miatt. De még a többinek is volt valami mutyizása vagy emlékezetes jótette.... ezzel szemben Áder Jánosnak semmi az ég világon. Minden törvény átmegy rajta mint 80 éves öregasszonyon a babgulyás. A vicc az viszont hogy amikor közvéleménykutatást készítenek a legnépszerűbb politikusokról akkor mindig a TOP 3-ban van.


Szerintetek is unalmas ember Áder János és olyan mintha nem is lenne köztársasági elnökünk?



2020. ápr. 10. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Neked komolyan szükséged van arra, hogy valami ember, akivel még soha nem találkoztál bátorítson, hitet öntsön beléd?
2020. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Áder János tipikusan az az ember, aki ha kimegy valahonnan, az ott lévők úgy érzik, mintha valaki bejött volna. Ezt nebich-nek is mondják.
2020. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Én pont ma gondolkoztam el azon, hogy simán megélhetnénk köztársasági elnök nélkül, mert értéke, értelme 0, de legalább sokba kerül. Ha megszüntetnék a hivatalát, akkor spórolnánk is vele, és a turizmus visszaállása után ki lehetne hotelként adni a várban lévő rezidenciáját.
2020. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de 2000-től nézve (ha a 2002 ápr.-május közti időszakot is figyelembe vesszük, akkor) 5 emberből 2 volt aktív. A kettőben nincs benne a jelenlegi személy...
2020. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, nagy csalódás. "Se hús, se hal". Felejthető.

Mondjuk szerintem Schmidt nagyobb égés volt.

De ideje lenne az államfőt az állampolgárok szavazatai alapján megválasztani. Még ha nincs is hatalma, akkor sem mindegy, ki "ül a kirakatban".

2020. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Csak egyszer volna valamelyikben annyi gerinc, hogy azt mondja: ezt a törvényt márpedig NEM vagyok hajlandó aláírni, ha nem tetszik lemondok és keressetek mást!


Meg fogom ezt érni valaha?

2020. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Göncz Árpád volt az utolsó,akinek a nevét tényleg lehetett hallani akkoriban,nem volt rossz arc.Tavaly vki hirtelen megkérdezte tőlem,ki a köztársasági elnök ? Konkrétan gondolkoznom kellett,mire eszembe jutott a mostani neve,hát ez már gáz :)
2020. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
20%

6

Ez butaság, amit írsz, mert akkor szerinted az normális lenne, hogy olyan törvényjavaslatokat írjanak, ami nem felel meg az előírásoknak, és aláírhatatlan. Ami -tekintve, hogy a kormányban és a képviselők között is sokan tanult jogászok- elég képtelenség.

Aláírhatatlan törvényjavaslatokat inkább csak közgazdászok-szociológusok-állatorvosok-stb. tudnának beadni. Vagy olyan jogász végzettségűek, akik külföldi jogi mintákon élnek, a magyar jogrend helyett.


Különben, visszaküldött pontosításra így is valamiket az Áder.


Szerintem meg jó úgy, ahogy van, engem nem kell, hogy szórakoztasson egy köztársasági elnök. Végezze a munkáját, szépen, rendben, ahogy kell. Neki ez a feladata, és jól ellátja.

2020. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#8 Na látod itt a baj, pont a munkáját nem végzi úgy, ahogy elvárható lenne. A köztársasági elnöknek egy párton kívüli, független embernek kellene lennie, nem pedig egy mindent aláíró bábnak, aki ezt még leplezni sem próbálja.
2020. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

9.

Jó, akkor mondjál konkrét példát arra, amikor NEM a törvény által előírtan, azaz függetlenül, hanem elfogultan, személyes vagy pártérdektől vezettetve írt alá törvényjavaslatot.

2020. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!