Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hiszik nekünk nincs...

Azt hiszik nekünk nincs elegünk Sorosozásból?

Figyelt kérdés

Sorost gyakran emlegetik az ellenzéki szavazók, és gyakran mentegetik. Mindig az orrunk alá dörgölik hogy "már pedig nekünk elég volt Sorosból." Amit én mindig nagy örömmel hallgatok, mert nekem is elegem van Sorosból. És azokból az ellenzéki szavazókból is, akik a nevével trollkodnak, mivel igen nagy szűklátókörűséget igényel ha nem fogják fel a súját a dolgoknak. Az van elterjedve a körükben hogy ő csak egy áldozat, és csak manipulációra szolgál, félelemkeltésre, és a kérdésektől való kitérésre szolgál. De vegyük is sorra hogy mit lehet tudni róla, vagyis hogy Magyarországi szemszögéből mit érdemes tudni róla a magyaroknak!


Nyitott társadalom szervezeteket tart el, világpolitikába hatalma lévén nagy befolyása van, itthon is tőbb száz szervezete és általa támogatott szervezet van. Médiától kezdve minden. A Soros tervről vált ismertté. De azt hogy Soros "terv" nem úgy kell értelmezni hogy egy dokumentum hanem Soros politikája, melyet tőbbek között a blogját kővetők is ismerhetnek. Weboldalán sokszor szerepel a "terv" szócska és így állt össze a Soros terv.


Soros György már korábban is abból kovácsolt politikai tőkét és keresett pénzt, hogy más országokat, vagy fizető eszközöket tett tönkre. Jelenleg úgy akar bosszút állni saját szülőhazáján, hogy a forintot gyengíti. Szakértők szerint a forintot spekulációs támadás érthette, mert az elmúlt 2 év gazdasági fejlődése egyszerűen nem indokolt ekkora forint gyengülést. Ugyan nem bizonyított hogy ezt Soros György készítette elő, viszont az oka meg volt rá, a politikai bosszú és tőkeszerzés.


Nem is ez lenne az első hasonló eset. A legismertebb ténykedése. 1992. szeptember 16. Fekete Szerda, amikor Soros György igen nagy összegben shortolt a font ellen és a számítása bejött.


92-ben az olaszoknál spekulációja hatására a líra 30 százalékot veszített értékéből, pedig az Olasz Nemzeti Bank igen nagy összeget költött (48 millió dollárt) a Líra megvédésére.


2008. október 9-én a Soros Fund Management LLC 390 ezer darab OTP-részvényt kért kölcsön a londoni székhelyű befektetési szolgáltató értékpapír-kölcsönzési részlegétől, majd hirtelen piacra öntötte őket a zárás előtt. Az OTP kára 22%-os esés volt az nap végére. Ezen csak 675 ezer dollárt nyert a cége. 


Vagyis mától Soros György nevét nem érdemes semmibe venni, mert komoly károkat okozott már eddig az országunkban. Az ellenzéknek is, akik most mindegyik külföldi kapcsolatukat latba vetik a magyar kormány országot, gazdaságot mentő és koronavírus elleni harcoló politikája ellen, csak a politikai bosszú és hatalom érdekében, egy olyan emberhez kellene tartozni, vagy akarni tartozni, aki nem vérezteti ki az országot.



2020. ápr. 10. 20:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%

De van konkrét Soros-terv, mert konkrétan leírta, megírta, hogy akarja megváltoztatni a világot. Tehát a Soros-terv nem csak átvitt értelemben létezik, hanem szó szerint.


[link]

2020. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
65%

Tudod elkezdtem írni egy hosszabb hozzászólást, hogy sok butaságot tisztázzak. Helyette inkább rákérdezek néhány dologra.


"világpolitikába hatalma lévén nagy befolyása van"


Van pénze, oké. De hogy konkrét világpolitikai befolyása lenne? Mi támasztja alá ezt?


"itthon is tőbb száz szervezete és általa támogatott szervezet van."


Ez konkrétum, vagy feltételezés, ami abból indul ki, hogy ami nem fideszes, az Soros? Mert ha konkrétum, vagy van valami épkézláb alátámasztás, akkor kíváncsi lennék.


"Soros György már korábban is abból kovácsolt politikai tőkét és keresett pénzt, hogy más országokat, vagy fizető eszközöket tett tönkre. "


A pénzkeresés részét értem is, szabad tőzsdei tranzakciók voltak. De hogy jön képbe a politikai tőke?


"Jelenleg úgy akar bosszút állni saját szülőhazáján, hogy a forintot gyengíti."


Miért akarna bosszút állni?


"Nem is ez lenne az első hasonló eset."


Az alatta felsorolt három esetben melyik szólt a bosszúról és politikai tőke kovácsolásáról?


"Vagyis mától Soros György nevét nem érdemes semmibe venni, mert komoly károkat okozott már eddig az országunkban."


Károk? Többesszámban? Az OTP betámadásán kívül mi volt még?


"Az ellenzéknek is, akik most mindegyik külföldi kapcsolatukat latba vetik a magyar kormány országot, gazdaságot mentő és koronavírus elleni harcoló politikája ellen, csak a politikai bosszú és hatalom érdekében, egy olyan emberhez kellene tartozni, vagy akarni tartozni, aki nem vérezteti ki az országot."


Tehát az ellenzék és Soros között kapcsolat van. Ez honnan derül ki konkrétan? Mert nem látok sok különbséget aközött, amit most csinál az ellenzék és aközött, amit a fidesz csinált, amikor ők voltak még ellenzékben.

2020. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"Van pénze, oké. De hogy konkrét világpolitikai befolyása lenne? Mi támasztja alá ezt?"


Ezt a kérdésbem kifejtettem.


"Ez konkrétum, vagy feltételezés, ami abból indul ki, hogy ami nem fideszes, az Soros? Mert ha konkrétum, vagy van valami épkézláb alátámasztás, akkor kíváncsi lennék."


Ezt már alá támasztottam egy párszor. Elég csak megnézni ki támogatja a nagyobb ellenzéki, elméletileg független objektív oldalak. Ezek az adatok ott vannak fent az interneten, utánna lehet nézni.


"A pénzkeresés részét értem is, szabad tőzsdei tranzakciók voltak. De hogy jön képbe a politikai tőke?"


Úgy hogy így lábnyomot tud hagyni, hogy megmutassa a nagyságát, esetleg a kormányokat gyengítse, illetve hogy pénzt keressen.


"Miért akarna bosszút állni?"


Azért mert magyar kormány ellenáll neki. Nem engedte be a migránsokat, hátráltatja, és gyengíti a politikáját, szervezeteit ennek érdekében.


"Az alatta felsorolt három esetben melyik szólt a bosszúról és politikai tőke kovácsolásáról?"


Pénzről szól. A politika is a pénzről szól. Elég szűklátó körű vagy egyébként ha ezeket a kérdéseket nem tudod magadban megválaszolni.


"Károk? Többesszámban? Az OTP betámadásán kívül mi volt még?"


Amiket felsoroltam, és amit a Soros tervében leírt. Ne hidd azt hogy nem a pénz érdekében gyengíti az országokat.


"Tehát az ellenzék és Soros között kapcsolat van. Ez honnan derül ki konkrétan? Mert nem látok sok különbséget aközött, amit most csinál az ellenzék és aközött, amit a fidesz csinált, amikor ők voltak még ellenzékben."


Onnan hogy Soros György által támogatott szervezetek és politikusok mellett állnak ki, vagyis ha nem feltétlenül Soros György kezében vannak, oda akarnak tartozni.


Ezek olyan kérdések, amelyek nem ekbizinytalanítnak abban hogy igazam van, hanem megerősítenek benne. És még mindih nem értem hogyan nem tudtad magadban megválaszolni őket. A világon a pénz mozgat mindent, ez választ ad a legtöbb kérdésedre!

2020. ápr. 10. 21:34
 4/39 anonim ***** válasza:
56%
Gyuri bácsi semmi mást nem csinál csak sz*patja azokat a TANÍTVÁNYOKAT akik szemenköpték! Te is oda$z@r$z ahonnan enni kapsz??
2020. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem ártana ha ellenzék is egy kicsikét szemenköpné Sorost
2020. ápr. 10. 21:53
 7/39 anonim ***** válasza:
79%

“ Mert nem látok sok különbséget aközött, amit most csinál az ellenzék és aközött, amit a fidesz csinált, amikor ők voltak még ellenzékben.”


Pedig van ám különbség

Orbán ellenzékiként azért lobbizott hogy Magyarországtól megvonjanak minden eu s támogatást 2006 után, ez azért már konkrétan hazaárulással ér fel

De erre persze nincsenek kiakadva a fityeszbirkák, csak a momentumra ha nem szavaznak meg az eu ban egy fityeszbakfityot aki egyedül orbánt képviselné nem Magyarországot

2020. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
56%

"És még mindih nem értem hogyan nem tudtad magadban megválaszolni őket. "


Akkor láss csodát, mindjárt kifejtem:


"Ezt a kérdésbem kifejtettem."

"Ezt már alá támasztottam egy párszor. "


Nem fejtettél ki és nem támasztottál alá semmit sem. Állítani valamit és alátámasztani azt két különböző dolog.


"Elég csak megnézni ki támogatja a nagyobb ellenzéki, elméletileg független objektív oldalak. Ezek az adatok ott vannak fent az interneten, utánna lehet nézni."


Több száz szervezetről beszélsz, holott a külföldről finanszírozott szervezetek listája a 200-at sem éri el. Továbbá nem mondhatod azt, hogy alátámasztottál valamit, aztán elküldesz az internetre bolyongani, ezek egymásnak ellentmondó utasítások és kijelentések.


"Úgy hogy így lábnyomot tud hagyni, hogy megmutassa a nagyságát, esetleg a kormányokat gyengítse, illetve hogy pénzt keressen."


Nagyon hasonló szavak, de hatással lenni valamire és befolyásolni azt nem ugyanaz. Pénz =/= politika. A pénz csak egy eszköz, a politika az érdek, cél, kooperáció v. hierarchia, cselekvés, utasítás, következmény. Beszélsz arról, hogy Soros mit csinált a fonttal, vagy az olasz valutával, de az okra, a célra, a kivitelezésre és a következményre is az a válaszod, hogy "pénz". A politikai tőke és befolyás tovább mutat a pénznél.


"Azért mert magyar kormány ellenáll neki. Nem engedte be a migránsokat, hátráltatja, és gyengíti a politikáját, szervezeteit ennek érdekében."


Ahhoz képest elég sz*rul csinálja, ez nem ellentmondásos?


"Ne hidd azt hogy nem a pénz érdekében gyengíti az országokat."


'92-ben volt egy-két húzása. Azóta 30 évet öregedett (többek között). Az, hogy mit tett '92-ben, nem determinálja, hogy mit tesz most. '92-ben még a fidesz is liberális volt, azelőtt néhány évvel pedig válogatottan kommunisták.


"Onnan hogy Soros György által támogatott szervezetek és politikusok mellett állnak ki, vagyis ha nem feltétlenül Soros György kezében vannak, oda akarnak tartozni."


Ez megint csak állítás, nem alátámasztás. Vagy azt mondod, hogy azzal, hogy szerint hoax amiről beszélsz, én is Soros mellett állok ki?


"A világon a pénz mozgat mindent, ez választ ad a legtöbb kérdésedre!"


Azok szokták ezt így gondolni, akiknek nincs pénzük és emiatt nem tudnak más aspektusban tekinteni a világra.

2020. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Miért nem lehet valamit úgy elfogadni hogy elmodok pár tényt és az úgy van! Az hogy mi miatt mert őrült az illető vagy pénzéhes az mellékes dolog. Így van és pont! Nem kellenek ilyen felesleges kérdések.


Az ellenzéki oldalakról pedig számtalanszor kiderült már hogy Soros pénzből működnek, a céges adatok elérhetőek az interneten, ha utánna nézel hogy kik támogatják őket, és a hatterüknek akkor rá jössz hogy ki áll mögöttük.


Itt egy példa: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2020. ápr. 10. 22:08
 10/39 A kérdező kommentje:

"'92-ben volt egy-két húzása. Azóta 30 évet öregedett (többek között). Az, hogy mit tett '92-ben, nem determinálja, hogy mit tesz most. '92-ben még a fidesz is liberális volt, azelőtt néhány évvel pedig válogatottan kommunisták."


Ha 92-ben és 2008-ban is képes volt ilyenre, akkor most is képes rá. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy még régebben sem szégyellte magát amikor hasonló dolgokat tett, és tönkre tette az országokat.


Tények vélemények/d ellen!

2020. ápr. 10. 22:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!