Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lesz védő vakcina még...

Ha nem lesz védő vakcina még egy évig akkor mi a fene lesz velünk? Ha még hónapokig megy a maradjotthon karanténosdi abba nem hogy beleőrülünk de még a gazdaság is reménytelen helyzetbe kerülhet. Az alapellátás leállásáról nem is beszélve.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 21:48
1 2 3
 11/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

járványügyi helyzetet nem úgy kell kezelni, hogy bedöntjük a nemzetgazdaságot

ez az össznépi szobafogság agyrém és értelmetlen

2020. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%

"nem vagyok diabéteszes zsírbüfé" - én sem, de ez a megjegyzés ritka nagy tudatlanságról és az empátia teljes hiányáról árulkodik.

Amúgy azt kellene valahogy megoldani, hogy aki otthon akar maradni, annak ez a lehetősége biztosítva legyen anélkül, hogy hátrányt szenvedne.

Pl. én egyetemista vagyok, de rajtam kívül mindenki veszélyeztetett a családban. A szakomon elvileg csak nappali munkarend van. De ha ősszel még nem lesz olyan a helyzet, mégis be kellene járni, inkább elmegyek passzív évre. A családból csak én járok ki, és ha bárki megfertőződne, elég világos lenne, kitől kapták el:(

Amúgy addig maradunk itthon, amíg kell.

2020. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig nem értitek amit mondok? Aruforgalommal mindent osszefogdosnak.Lehetetlen ez a maradjunk otthon dolog.
2020. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Akárhogy is nézzük, az ember életében a kikapcsolódás, szórakozás is létfontosságú tényező. Tehát minél előbb meg kell találni a módját annak, hogy ismét lehessenek tömegrendezvények és szervezett túrák.
2020. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Én már annak is örülnék ha egyedül utazhatnék valahova. Jelenleg kb. attól is félek hogy átutazzak a szomszédba és kimenjek a Tisza partra. Igaz egyedül lennék de félek hogy megbüntetnének mert másik városból mentem.


Majd egy hónapja ülök itthon de csak azt látom hogy az idős otthonokból hullanak mint a legyek. Álláshirdetésekre beadott pályázataimra nem is reagálnak. A bezártság pedig csak rátesz erre. Bár lehet csak elfogok utazni jövő héten. Úgyis mennék boltba azt meg ugye szabad. A rendelet amúgy se ír olyat hogy csak a városodban mehetsz boltba.

2020. ápr. 12. 14:10
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek meg, ha kimozdulsz, főleg nem, ha egyedül. Nyugodtan menj sétálni, jót fog tenni, több hét bezártság után nem csoda, hogy ilyen depresszív tüneteid vannak az elzártságtól.
2020. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem még két hét és feloldják a kijárási korlátozást.

Ma már alig volt új fertőzött, látjuk, hogy nem kúszik feljebb a szám, nem lesz értelme ennek a sok korlátozásnak.

Május elejére vége a kijárási korlátozásoknak, Május közepére pedig kinyitnak az iskolák is szerintem szépen sorban.

Május végére minden visszaáll az eredeti állapotba, nem lesz itt semmiféle tetőzés. Magyarországon van amúgyis a leggyengébb hatása a vírusnak Európában.

2020. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Lesz itt akkora koppanas a hsz-eket latva, h a fal adja a masikat... A vilag kutatoi vaccinaíg a 7-9%-os fertozottseget tartjak -probaljak-tartani. Ez kezelhetö az eü rendszereknek. Azert, hogy a tudjuk hova -ide-vezetö tulfogyasztoi tarsadalomban rohasszuk tovabb magunkat felesleges aggodni a gazdasagert. A kutatok meg most ismerkednek azzal, a virus hanyszor kepes fertozni ugyanazon embert. Kinaban jon a 2. hullam... De mindenki okos. Kozben az egyeduli biztos az, hogy a virusnak nem egy törzse van, es az eddigi eletvitelunk kedvez a jarvanyoknak. Lehet lassan megbaratkozni a gondolattal, hogy nem olyan borzaszto a sajat magunk tarsasaga es az utazas sem lesz potcselekvés többet. Nem lesz a régi a világ. Alkalmazkodni kell. Vigyazzatok magatokra mentalisan is.
2020. ápr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
18: Ha jól veszem ki, te reméled, hogy az emberek nem utazgatnak többet. Nyilván mert te nem engedhetted meg magadnak eddig sem. Ki kell ábrándítsalak, előbb újra fog indulni a dolog, mint hinnéd.
2020. ápr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem, utolso, rosszul veszed ki. Dehat ki hogy él ugy itel. Egy mezei egeszsegugyis vagyok nemzetkozi tapasztalattal. Mondjuk nekem 8 mit gondolsz errol, nem vagyunk pariban, h erdekelj.
2020. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!