Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lesz védő vakcina még...

Ha nem lesz védő vakcina még egy évig akkor mi a fene lesz velünk? Ha még hónapokig megy a maradjotthon karanténosdi abba nem hogy beleőrülünk de még a gazdaság is reménytelen helyzetbe kerülhet. Az alapellátás leállásáról nem is beszélve.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 21:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%
Nem lesz veletek semmi. Üldögéltek szépen otthon és kivárjátok a végét.
2020. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Velünk = az országgal.
2020. ápr. 11. 21:50
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Semmi, lazítani fognak a korlatozasokon. A németek is elkezdik, a csehek is beállnak a sorba. Egyébként én egyedi felelősségi körbe tenném azt, hogy valaki otthon marad-e, vagy nem. Én biztosan nem dekkolnék otthon egy évet, mondjuk nem vagyok diabéteszes zsírbüfé.
2020. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az emberek hamarosan belefáradnak ebbe az egészbe, és elkezdik leszarni. No akkor lesz egy nagy második hullám, rengeteg halott, beteg, stb. És mire konszolidálódik a helyzet, itt is a nagy gazdasági válság. Az meg el fog tartani 2-3 évig. De én azt már nem érem meg, és sokan mások sem.
2020. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Bekövetkezni látszik az, amit már egy hónapja hajtogatok, persze akkor mindenki lehurrogott. Nem fogták meg idejében a vírust. Már Februárban meg kellett volna tartani egy 2-3 hetes karantént a kormány, és hadsereg segítségével és kontrollálásával. Ehelyett eltotojázta az egész világ, és most két lehetőség van. Első, hogy feloldanak minden korlátozást, visszaáll a régi kerékvágás, akkor viszont a világtörténelem talán legnagyobb pusztítását fogja végezni a vírus. Ebben az esetben a mérhetetlen halálesetek miatt fognak becsődölni az országok, összeomlani az egészségügyi rendszerek rövid idő alatt. A másik verzió az időhúzás. A korlátozások megmaradnak, így viszont szépen lassan, fokozatosan fog minden tönkremenni. A válalkozások megszűnnek, az emberek munkanélküliek lesznek, majd rengetegen hajléktalanok is. A világ lassan, de biztosan leamortizálódik. A második verzió talánm annyiból emberibb, hogy így az emberek még legalább eltölthetnek pár minősignek nevezhető hónapot a családjukkal mielőtt elkezd beütni a krach. Most a vezetőkre vagyunk bízva, hogy ők melyik verziót fogják támogatni. Akárhogy is, ezt bebuktuk. Volt esélyünk, lehetőségünk, de nem voltunk elég értelmesek, sem elég fegyelmezettek, hogy megakadályozzuk a katasztrófát. Sajnálom, nekem is fáj, mert még jó pár tervem volt az életben. De ez van, beletörődtem.
2020. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azert nem kell ennyire tulozni szerintem ahogy az utolso ketto teszi.

Bar teny januarban amikor mar latszott hogy gaz lesz Szijgyarto meg a kinai jaratokat promozta.

2020. ápr. 11. 22:39
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Védő vakcina elég csak jövő ilyenkorra ha esetleg úgy viselkedne ez a virus is mint az influenza hogy minden évben tiszteletét teszi. Most már az országok a vége felé járnak a korlátkozásokat is lazítják (persze ez a vírus állapotától független nem lehet tovább hisztizni meg cirkuszolni). Szépen mennie kell tovább mindennek.
2020. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Akik annyira a karanten mellett vannak azok megis hogy gondoljak ezt az egeszet? Ha 100 evig ülsz otthon akkor se fog eltunni a virus. Boltban vásárláskor mennyi mindent osszefogdosol : kocsikulcs taska cipzar zseb penztarca telefon cuccok amit megveszel...utana otthon hozzanyulsz. Ugye nem gondoljatok hogy ezt nyomon lehet kovetni meg mindent allandoan fertotleniteni?



Más megoldas kell!

2020. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos senki nem tudja, hogy mikor lesz ennek vége, vagy hogy mikorra lesz a védőoltás, de abban igazad van hogy a #maradjotthont nem lehet a végtelenségig fenn tartani.

Valami köztes megoldást nagyon gyorsan ki kell majd találniuk az országoknak.

Nyílván nem szabad korlátozások nélkül engedni a vírust, és az idősekre fokozottan vigyázni kell. Az egyéni védekezésnek is most nagyon fontos szerepe lesz, de ez a teljesen állítsunk meg mindent több kárt okoz, mint hasznot sajnos :(

2020. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Lehet az időseket kellene valahogy korlátozni? Bár ahhoz jól kiépített ellátórendszer kellene megfelelő mennyiségű emberrel.
2020. ápr. 12. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!