Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak feminista mozgalm...

Miért vannak feminista mozgalmak, mikor a törvény szerint a nők 1945 óta egyenlőek a férfiakkal?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 12:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

#8 ha agymosott, és buta lennék, akkor elhinném, hogy szegény nők ugyan azért a munkáért kevesebb pénzt kapnak, vagy hogy nem mehetnek előbb nyugdíjba, vagy hogy nem élnek tovább, és a gyermekelhelyezési ügyekben nem döntenek a javukra indokolatlanul...

De nem hiszem, mert mást látok.

2020. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mert nem teljes az akaratuk. Pl.: láttál már MMA-zni nőt férfival?
2020. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
62%

Én egyetlen egy feminista nőt ismerek, aki folyamatosan hangoztatja is, hogy ő bizony feminista.

Nagy túlzásokba esett mindig, sosem értettünk egyet

és egyszer megkérdeztem tőle, hogy ismeri-e egyáltalán a "feminizmus" szó jelentését.

Azt mondta, hogy a női felsőbbrendűséget jelenti...

Nem vagyok nőgyűlölő vagy bármi ilyesmi, távol állnak tőlem ezek a dolgok, de el nem tudom képzelni, hogy a mai világban hova akar egy nő még "egyenlőbb" lenni.

2020. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Lassan tényleg a felsőbbrendűségüket akarják bizonygatni a feminyanyák, bár ettől még értelmileg, meg fizikailag is kb az 5 éves fiúgyerekek szintjén mozognak...

Tudnék egykét ilyen nagyszájú nőt betenni olyan munkakörökbe, hogy fél órát nem bírnák.

Szánalmas mind.

2020. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

mert az, hogy valami papíron valahogyan van, nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban is. Marha egyszerű példa, amibe sokan nem gondolnak bele, hogy vannak "férfi" és "női" szakmák, és marha könnyű elintézni annyival egy vitát, hogy mind a nehéz fizika munkák, mind a puccos CEO-egyéb vezetői pozíciók férfi munkák, az "otthontermtéssel" kapcsolatos, ápolással foglalkozó munkák pedig női munkák. Ez nem azért van így, mert babakoruk óta bele van idegződve a gyerekekbe, hogy márpedig ez így van, hanem ahogyan neveljük a gyerekeket, így ragad meg. Na most, ha Icusnak azt mondjuk, hogy ha nő akar lenni (nyíéván nem ennyire dúrván, hanem mondjuk úgy, hogy konyhaszett játékot veszünk neki, vagy amikor apu barkácsol, anyu pedig főz, akkor anyu hívja magával, míg apu Pistikét) akkor bizonyos pozícióba kerüljön, ilyen munkákat mutatunk neki, egyik majd csak megfogja a figyelmét, táncórára visszük foci helyett, ne játszon a sárban, mert koszos lesz a ruhája barbi babát adunk neki, és azzal is csak "így" játszhat (hogy hányszor hallottam nagyimtól, hogy miért nem táncoltatom a babáimat, mikor a bátyámmal katonásat játszottam-nem rossz szándékból, de már akkor hallottam, hogy az nem "nőies"). Icus aztán később nem a matekkal meg fizikával foglalkozik hanem sminkel, meg főz, mert, hogy "nőies" akar lenni, nem is gondol bele egy idő után, hogy baromira nem tanár akar lenni főállásban, hanem autószerelő, vagy mérnök, ezek megmaradnak maximum hobbinak.

Pisti esetében ugyanez, pepitában, ráadásul az a cinkelés, meg az a hisztéria, ami gyakran lezajlik, amikor fiút érdekel "lányos program" (értsd: divat, szépség, tánc, gondviselés, de ide veheti az ember azt is, amikor férfi mutat érzelmet), az valami botrányos, aztán csodálkozik az ember, hogy a fiúk/férfiak nem mernek sírni, mert "ciki", hányszor "kell" a pasiknak kompenzálni a tulajdonságaik/érzelmeik/érdeklődési köreik miatt? Valami nem kerek.


A kvótákkal én sem értek egyet, mert az már olyan, mint halottnak a csók. Ha változtatnánk az eddig kialalkult elképzeléseken, (értsd: nem vesztené szavahihetőségét egy autószerelő, mert nő, vagy nem lenne egyből gyanús egy férfi óvodai pedagógus, esetleg nem feltételezzük minden kórházban dolgozó férfiről, hogy orvos, minden nőről pedig, hogy nővér, és társai)akkor bőven nem lenne ekkora a különbség a nemek közötti arányokban a munkahelyt illetően, vagy legalábbis nem azért lenne, mert az évek alatt meggyőzzük magunkat és másokat, hogy az egyik macho, vagy férfi-munka, a másik meg "pic**s" vagy nőies.


De nem csak ezzel foglalkozik a feminizmus.


Kérdező, írod, hogy 1945 óta a nők egyenlőek a férfiakkal. Konkrétan melyik ország(ok)ról beszélsz? És melyik nőkről? Van egy TedTalk egy bizonyos Kimberlé Crenshaw-val, aki írt is a szitációról, amiről beszél. Adott egy cég, aki nem diszkriminál sem a feketékkel, sem a nőkkel. Jelentkezik pozícióra egy fekete nő, akit nem vesznek fel, mondván, nics neki megfelelő hely. Körbenéz, és látja, hogy az összes fekete, akit felvettek, férfi, és fizikai munkát végeznek, az összes nő, akit felvettek pedig fehér, és irodai munkát végez. Ezzel ő most akkor mit kezdjen?


És akkor ez megint csak egy szűk ága a mai feminista "programnak".


És igen, mint minden politikai mozgalomnak, a feminizmusnak is megvannak a szélsőségesebb vonalai, ahol már átcsapnak mizandriába, ezt tagadni butaság lenne. De az, hogy a feminizmust, mint mozgalmat az egy, vagy néhány ágazattal azonosítja az ember, ami szélsőséges, pontosan annyira buta mozdulat, minthogy a konzervatív politikai mozgalmakat elintézzük annyival, hogy rasszista, és ódivatú (amit nem kétlek, hogy jópáran elkövetnek, ettől a pont még életképes szerintem).


A legtöbb nyugati országban papíron egyenjogúság van, viszont ez a fajta pozitivista gondolkodás annyira leegyszerűsített világképet mutat, aminek gyakran van böjtje a gyakorlati életben. Hányszor esett meg, hogy valami papíron fekete volt, az életben meg inkább hasonlított szürkére?

2020. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!