Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyit a fényességes Nyugatról...

Ennyit a fényességes Nyugatról? Mégsincs kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés

Dehogy vagyok én a hazatérők ellen, sőt szerintem ezt most nagyon meg kell fognia a kormánynak, hogy itt maradjanak. Öröm az ürömben, hogy a válságkezelés régiós szinten jól teljesít, és sajnálatos hogy a válság meg a vele járó hatások Nyugatot jobban gyengítik. Persze a haza érkezők tömkelegei, most sokkal jobban érintik Romániát, mint Magyarországot, viszont innen sokkalta kevesebben is vándoroltak ki mint a régió egyes többi országából! Az hogy nagy baj lehet mi sem bizonyítja jobban, hogy még a kő EU-s olaszok is Uniós zászlókat égetnek, több mint 51 százaléka az olaszoknak ki akar lépni az EU-ból! Ez is bizonyítja azt hogy most nagyon meg kell fogni, hiszen most van lehetőség az erőviszonyokat minimális szinten megváltoztatni.


Vissza térve a hazatérőkre! Nem igen fér a fejembe, hogyha nyugaton olyan jó az életszínvonal. Nap mint nap hallani a híreket, hogy szinte már ingyenélnek, kevesebbet kell dolgozni, nagyobb a Fizetés, kolbászból van a kerítés hazánkhoz képest. És még is arra panaszkodva jönnek vissza, hogy leállt minden nincs munkájuk. Mit mondjunk mi, akik itt élnek, és leállt az egész autóipar? Ők kint éltek Nyugaton lett volna lehetőségük takarékoskodni, lett volna lehetőségük ott maradni és ott jobban megélni. Hogy fognak itthon életbemaradni, ha ott csak egy kis válság kellett hogy haza jőjjenek? Értem már miez a nagy Nyugat mánia. Azok mennek többnyire ki, akik a jobb élethez nem akarnak takarékoskodni. Sajnos az emberekre az a jellemző, hogy minden pénzt elköltenek, sőt itthon hiteleket is vesznek fel hogy költsenek, mert szinte semmi takarékuk nincs. Csak az a különbség, hogy Nyugaton így lehet élni ha nincs válság, itthon szinte leheteteln....


2020. ápr. 13. 20:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne legyenek túl nagy reményeid. Akik eddig is kintről mocskolták az országot, szidták a fideszt meg Orbánt, azok nem fognak megváltozni csak mert kiderült hogy "Mégsincs kolbászból a kerítés" ott a fényes nyugaton. Hiszen ők eddig is tudták ezt, csak az itthon élőknek lehetett kamuzni.

Akiknek valóban jól megy kint a dolga, azok nem is jönnek most haza. Akik meg eddig sem szidták, mocskolták ezt az országot, azok eddig is normálisak voltak.

Hidd el, amint tudnak mennek majd vissza és vagy kintről mocskolódnak tovább, vagy ha nem tudnak kimenni majd kitalálják, hogy emiatt miért is a fidesz meg a zorbán a hibás.

2020. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Én éltem Németországban, és elmondom, hogy ott többet dolgoznak az emberek, mint nálunk. Ezért olyan erős a gazdaságuk.
2020. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
25%
Van baj nálad is, báttya.
2020. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

#2

Észak-Koreában pedig még annál is többet, ezért ott a legerősebb a gazdaság.

2020. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
#4. Azért mert Észak-Kóreat nemzetközi szankciók sújtják. Addig örüljünk még nem fejlettek... Akkor az atom programjuk is fejlődik.
2020. ápr. 13. 20:57
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

#5

Jaja, nemzetközi szankciók nélkül tiszta Svájc lenne a hely.

2020. ápr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
#7 Azt nem mondtam. Van ott még több tényező is...
2020. ápr. 13. 21:01
 8/32 anonim ***** válasza:
61%
Kinek mi, engem a jelenlegi helyzet megerősített abban, hogy Magyarországon kívül képzeljem el az elkövetkező 20-30 évemet.
2020. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

"egy kis válság"


mu ha ha ha ha ha ....majd nézd meg azt a "kis" válságot.

mindenki igyekszik túlélni. te meg foglalkozz a saját dolgoddal, ne a mások életében turkálj és kárörvendj...úgyis nagyot fogsz koppanni te is.

2020. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Hát ha már behozták a vírust, és tőbb régióbeli országban sem tartsák be az előírásokat meg a kijárási tilalmat, és ezért ugrott meg 1-2 országban a betegek száma, talán jogom van turkálni az életükbe...
2020. ápr. 13. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!