Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyit a fényességes Nyugatról...

Ennyit a fényességes Nyugatról? Mégsincs kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés

Dehogy vagyok én a hazatérők ellen, sőt szerintem ezt most nagyon meg kell fognia a kormánynak, hogy itt maradjanak. Öröm az ürömben, hogy a válságkezelés régiós szinten jól teljesít, és sajnálatos hogy a válság meg a vele járó hatások Nyugatot jobban gyengítik. Persze a haza érkezők tömkelegei, most sokkal jobban érintik Romániát, mint Magyarországot, viszont innen sokkalta kevesebben is vándoroltak ki mint a régió egyes többi országából! Az hogy nagy baj lehet mi sem bizonyítja jobban, hogy még a kő EU-s olaszok is Uniós zászlókat égetnek, több mint 51 százaléka az olaszoknak ki akar lépni az EU-ból! Ez is bizonyítja azt hogy most nagyon meg kell fogni, hiszen most van lehetőség az erőviszonyokat minimális szinten megváltoztatni.


Vissza térve a hazatérőkre! Nem igen fér a fejembe, hogyha nyugaton olyan jó az életszínvonal. Nap mint nap hallani a híreket, hogy szinte már ingyenélnek, kevesebbet kell dolgozni, nagyobb a Fizetés, kolbászból van a kerítés hazánkhoz képest. És még is arra panaszkodva jönnek vissza, hogy leállt minden nincs munkájuk. Mit mondjunk mi, akik itt élnek, és leállt az egész autóipar? Ők kint éltek Nyugaton lett volna lehetőségük takarékoskodni, lett volna lehetőségük ott maradni és ott jobban megélni. Hogy fognak itthon életbemaradni, ha ott csak egy kis válság kellett hogy haza jőjjenek? Értem már miez a nagy Nyugat mánia. Azok mennek többnyire ki, akik a jobb élethez nem akarnak takarékoskodni. Sajnos az emberekre az a jellemző, hogy minden pénzt elköltenek, sőt itthon hiteleket is vesznek fel hogy költsenek, mert szinte semmi takarékuk nincs. Csak az a különbség, hogy Nyugaton így lehet élni ha nincs válság, itthon szinte leheteteln....


2020. ápr. 13. 20:44
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#29 Hogy egyem a környezetvédő lelkedet!

de az ugye természetes számodra, hogy a közeli boltban naponta legyen friss áru amit megvehetsz, hogy interneten rendelhess a világ bármely pontjáról és azt házhoz is szállítsák neked, hogy legyen tömegközlekedés, mezőgazdaság, vagyis működjön a gazdaság.

Az hogy te a kicsiny világképedben azt hiszed hogy az autó arra való hogy mindenki nyaralgasson meg autóversenyezhessen vele, attól a valóság még nagyon nem így működik.

Gondolom fogalmad sincsen arról hogy mekkora környezetszennyezést okozott a számítógéped és telefonod előállítása, hogy amit megeszel, az mekkora távolságokat tesz meg hogy tehozzád eljuthasson. Hogy mekkora környezetterhelést jelent az a sokféle műanyag ami körbevesz és mindennap használod - vagy hogy legyen tiszta vized ami a csapból jön, az mennyi autóforgalmat igényel.

De semmi gond. Menj mindenhova gyalog meg biciklivel! Jót tesz!

2020. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

31. én nem az vagyok, akit gúnyolsz, de azért ez elég durva, valakit azért lehordani mert körnbyezetvédő? ez komoly?

és honnan tudod, hogy amiket leírtál, azzal nincs pontosan tisztában és a saját környezetében nem igyekszik ezeknek a hatását minimalizálni?


nagyon gáz ez a hozzászólásod, gondold újra.

és valakit gunyorosan felszólítani a gyaloglásra és a biciklizésre - megáll az ész...igen, jót tesz. talán még neked is, kiszellőztetheted az agyad.

2020. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!