Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy 1997- es törvény szerint...

Egy 1997- es törvény szerint az államnak kellene biztosítania járvány idején a védőfelszerelést?

Figyelt kérdés

Gondolom láttátok már terjengeni ezt a törvény neten ( 1997. Évi t.231&(1),3)

Tehát ilyenkor mindenki számára az államnak kellene biztosítania a védőfelszereléseket?Vagy hogy van ez?


2020. ápr. 14. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Linkelnéd a törvényt?


Még ha van is ilyen gondolom amíg nincs elég védőfelszerelés addig hiába kötelezi őket a törvény (már ha van ilyen) annak adják akinek nagyobb szüksége van rá.

2020. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bizony!


231. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátáshoz szükséges, az egészségügyi szolgáltatók, valamint az együttműködő szervezetek készleteit meghaladó eszközöket és anyagokat az Állami Egészségügyi Tartalékból kell biztosítani.


(2) * Egészségügyi válsághelyzet idején a Kormány gondoskodik az Állami Egészségügyi Tartalék folyamatos pótlásának költségvetési fedezetéről, amelyhez szükséges forrásokról utólag el kell számolni. Ez esetben az eszközök és anyagok beszerzése nem tartozik a közbeszerzésekre vonatkozó rendelkezések hatálya alá.


(3) * Egészségügyi válsághelyzet esetén a szükségessé váló készletek soron kívüli beszerzéséről az Állami Egészségügyi Tartalék kezelője gondoskodik.


forrás: Jogtár

[link]

2020. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát,ha a pesti úti idősotthonban nem volt elég védőfelszerelés,arról az állam tehet?
2020. ápr. 14. 13:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Itt a kormányhivatal ellenőrzésének a jegyzőkönyve:

[link]

2020. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ebben a kimásolt paragrafusban nincs szó arról, hogy minden embernek védőfelszerelést kell biztosítania az államnak.
2020. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2020. ápr. 14. 13:35
 7/15 A kérdező kommentje:
Pont erre voltam kiváncsi,hogy pontosan hogy szól a törvény.Ellenzéki oldalon láttam terjengeni azt az egy mondatot,ami a kérdésembe szerepel.És akkor gondolkoztam el rajta,hogy ez azt jelenti minden ember számára az államnak kell e biztosítania.De a törvényben ez így nincs benne.Köszi a linkeket még egyszer
2020. ápr. 14. 13:39
 8/15 anonim ***** válasza:
A törvényben az "az egészségügyi szolgáltatók, valamint az együttműködő szervezetek" ellátásáról van szó, nem arról, hogy minden szociális intézmények, minden munkahelynek, meg miden állampolgárnak ez alapján az államnak kellene biztosítani bármit is.
2020. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Itt pedig íme az, hogy mit kért a főváros már március 20-án az intézményeinek az illetékes kormánymegbízottól:

[link]


Többek között pl. 5 millió sebészeti maszkot, 1 millió FF2 maszkot, 100 ezer FF3-ast, 500 ezer gumikesztyűt, 20 ezer védőruhát...

2020. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ma pl.Cecília azt mondta,a munkáltató feladata a védőfelszerelés biztosítása,a pesti úti idősontthonnal kapcs.kérdezték őt.Hogy ez bennevan a munkatörvénykönyvbe.Tehát,ha jól értem a sorrendet akkor: a főváros,mint munkáltató biztosítja a vêdőfelszerelést,és ha szükséges az azon felüli mennyiséget az állami tartalékból kell fedezni.Vagy nem jól értem?
2020. ápr. 14. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!