Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik Magyarországon,...

Mi történik Magyarországon, hogy ilyen sok a halott?

Figyelt kérdés

Én Erdélyben élek, ezért nem vagyok teljesen tisztában az anyaországi helyzettel. Olvasom, hogy 1500 betegből 122 meghalt és (csak) ugyanennyi, szintén 122 gyógyult meg.


Ez a halálozási arány hatalmasnak tűnik más országokhoz viszonyítva (8% az rengeteg).


Nálunk Romániában szerintem gyengébb az egészségügyi rendszer, de a 6879 regisztrált betegből már 1051 (15%) gyógyultan távozott és "csak" 332 vesztette életét (azaz 4,8% az eddigi mortalitási ráta).


A környező országokban is szinte mindenütt kisebb a mortalitás mint Magyarországon (függetlenül a betegszámtól).


Szerintetek mi az oka?


- Magyarországon mutálódott a vírus és agresszívabb változata van jelen?


- Rosszabbul kezelik a kórházakban a koronavírussal fertőzötteket mint Romániában vagy akár Ukrajnában?


- Szándékosan kevesebb tesztet végeznek a környező országokhoz viszonyítva, és így nem derül ki, hogy sokkal nagyobb a fertőzöttek valódi száma?


- Betegebb a magyar társadalom? Több az idős, a cukorbeteg, a magas vérnyomásos vagy a tüdőbeteg mint a környező államokban?


- A magyar kormány kevésbé tudott megfelelő gyógyszereket beszerezni a szomszédaihoz viszonyítva?



Mi az oka szerintetek ennek az ijesztően magas halálozási aránynak?


(Komoly válaszokat kérek, nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, hogy direkt a magyarok kiirtására "csinálták" a vírust, meg ilyenek. Köszönöm!)



2020. ápr. 14. 15:36
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
84%

Összlakossághoz viszonyítva Romániában többen haltak meg. Végső soron pedig ennek lesz jelentősége, nem annak, hogy a feltárt esetek közül hányan. Az úgysem pontos egyik országban sem.

Persze lehetne még kevesebb halott is, valószínűleg az is lehet az oka, hogy ennyi van, hogy viszonylag sokan betegedtek meg idősotthonokban is sajnos.

"Én Erdélyben élek, ezért nem vagyok teljesen tisztában az anyaországi helyzettel."

Ennek szerintem semmi jelentősége nincs, a világ bármelyik részéről lehet tájékozódni a magyarországi helyzetről, például internetről, de Erdélyben újságokból, vagy TV-ből is. Aki itt él sem úgy szerzi az információit, hogy bemegy minden kórházba és személyesen megvizsgálja az ottani állapotokat.

2020. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem majd a végén számolgassunk.

Nálunk eddig 500 halott van, ez sokkal jobb, mint a hatszor ekkora Olaszorszag 30 ezer halottja, a hasonló méretű Svédország 3000-re, stb.

Nem volt kevés az elvégzett tesztek száma utoljára 159 ezerről hallottam, csakOL meg az OTP csinált vagy 15 ezret, gondolom a többi nagy cég is.

2020. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!