Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik Magyarországon,...

Mi történik Magyarországon, hogy ilyen sok a halott?

Figyelt kérdés

Én Erdélyben élek, ezért nem vagyok teljesen tisztában az anyaországi helyzettel. Olvasom, hogy 1500 betegből 122 meghalt és (csak) ugyanennyi, szintén 122 gyógyult meg.


Ez a halálozási arány hatalmasnak tűnik más országokhoz viszonyítva (8% az rengeteg).


Nálunk Romániában szerintem gyengébb az egészségügyi rendszer, de a 6879 regisztrált betegből már 1051 (15%) gyógyultan távozott és "csak" 332 vesztette életét (azaz 4,8% az eddigi mortalitási ráta).


A környező országokban is szinte mindenütt kisebb a mortalitás mint Magyarországon (függetlenül a betegszámtól).


Szerintetek mi az oka?


- Magyarországon mutálódott a vírus és agresszívabb változata van jelen?


- Rosszabbul kezelik a kórházakban a koronavírussal fertőzötteket mint Romániában vagy akár Ukrajnában?


- Szándékosan kevesebb tesztet végeznek a környező országokhoz viszonyítva, és így nem derül ki, hogy sokkal nagyobb a fertőzöttek valódi száma?


- Betegebb a magyar társadalom? Több az idős, a cukorbeteg, a magas vérnyomásos vagy a tüdőbeteg mint a környező államokban?


- A magyar kormány kevésbé tudott megfelelő gyógyszereket beszerezni a szomszédaihoz viszonyítva?



Mi az oka szerintetek ennek az ijesztően magas halálozási aránynak?


(Komoly válaszokat kérek, nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, hogy direkt a magyarok kiirtására "csinálták" a vírust, meg ilyenek. Köszönöm!)



2020. ápr. 14. 15:36
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
30%

Nyugodjatok meg. Itt sem több az elhalálozás semmivel sem, mint máshol. Arról van szó, hogy a kormány egyébként nagyon helyesen a pánik elkerülése végett nem végzi el a tesztek nagy részét.


Sokkal nyugodtabban, békésebben ülünk itthon a karosszékben abban a tudatban, hogy csak ennyi fertőzött van. Jobb ez így mindenkinek! 😉

2020. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
52%
Mi köze az emberek krónikus betegségeinek ahhoz, hogy milyen egy adott ország egészségügye?
2020. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

# 10 Azok nem olyan tesztek. A bárki által elérhető vércseppmintás gyorstesztek megbízhatósága elég alacsony. Ilyet én is csináltam, de az orvosom megmondta, hogy a megbízhatósága 30%-os sincs. Csak a kórházi vagy egészségügyi laborokban létező tesztergéppel végzett vizsgálatok megbízhatóak, a gyorsteszteket a hatóságok sem fogadják el.


Egy komoly tesztergépet cégek sosem fognak venni csak úgy, eurószázezrekbe kerül. Nálunk a megyei hatóságok a megyeközpont önkormányzatával összefogva KETTŐ darabot tudtak megvásárolni, úgy, hogy közösségi gyűjtés is volt, vállalkozók kisebb vagyonokat adományoztak rá.


Egyik állam statisztikáiban sem szerepelnek az általad említetthez hasonló gyorstesztek.

2020. ápr. 14. 16:23
 14/42 A kérdező kommentje:
# 12 Semmi. Miért, mi köze lenne? A krónikus betegségeknek a mortalitáshoz lehet köze (veszélyesebb a vírus a cukorbetegekre például). Ahogy az egészségügyi rendszernek is a mortalitáshoz van köze.
2020. ápr. 14. 16:24
 15/42 anonim ***** válasza:
84%
Én szlovákiai adatokat figyelgetem nagyon,abból kiindulva nem mondanám kevésnek a tesztelést,szinte egyformán 1500-2000 napi tesztelés van,és igen,érdekes,hogy szinte ugyanannyi tesztelés mellett ott is jóval acsonyabb a halálozási ráta.Viszont megfigyeltem,hogy ott lényegesen kevesebb 70 év feletti fertőzött van
2020. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

# 11 "Arról van szó, hogy a kormány egyébként nagyon helyesen a pánik elkerülése végett nem végzi el a tesztek nagy részét.


Sokkal nyugodtabban, békésebben ülünk itthon a karosszékben abban a tudatban, hogy csak ennyi fertőzött van. Jobb ez így mindenkinek! 😉"



Hát az elég nagy baj lenne, ha a kormányotok szándékosan nem végez teszteket vagy készakarva titkolná el a valóságot a közvélemény elől - mert akkor hülyének néz titeket. Vagy bugyutta kis gyermekeknek, akiknek nincs meg a szellemi érettségük, hogy a valósággal szembenézzenek, ezért ki kell találni neki tündérmeséket, pl. hogy a bodri kutya nem megdöglött, hanem boldogan él egy farmon, az ajándékot a Mikulás hozza, apu pedig nem alkoholista, csak fáradt egy kicsit. Anyut se verte meg, csak birkózósat játszottak...


Bocs, de nehezen tudom feltételezni bármilyen, demokratikusan megválasztott kormányról, hogy a saját választóit ilyen szinten nézze hülyének vagy éretlen gyermeknek.


Az meg egyenesen abszurd a számomra, hogy szerinted ez még helyes is, azaz saját magadat is hülyének nézed, akit jobb kedves hazugságokkal etetni, mint a valóságba bevezetni, a tények állásába beavatni. Ki élvezi, ha hazudnak neki?


Azt én nehezen hiszem el, hogy direkt nem tesztelnek. Nem lehet, hogy nincs elég teszt vagy tesztergép?

2020. ápr. 14. 16:33
 17/42 A kérdező kommentje:
# 15 igen, ez egy lehetséges magyarázat tudna lenni. Lehet, hogy Magyarországon idősebbek körében terjedt el jobban a betegség?
2020. ápr. 14. 16:35
 18/42 anonim ***** válasza:
85%

"Viszont megfigyeltem,hogy ott lényegesen kevesebb 70 év feletti fertőzött van"


Ennek talán az az oka, hogy nálunk az idősotthonokban elszabadult a járvány, ahol ugye zömmel 70 év körüliek és annál idősebbek vannak.

2020. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 mindentudó99 ***** válasza:
49%
A lakosság számhoz viszonyítva kell nézni. Az ad valami képet. Középmezőnyben vagyunk.
2020. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
86%

Szlovákiába a kezdetek óta nagyon kevês 70 év feletti pozitív van,nemcsak azóta nagy az eltérés,hogy nálunk az öregotthonba is bejutott.Egyébként Szlovákiában is érintett már egy öregotthon.

Ott nyilvánosságra hozzák minden nap a fertőzöttek lakhelyét,hol van karanténban és hány éves.Minden nap megnézem a listát,megdöbbentő,hogy alig van 70 év feletti.Ez megmagyarázná a két ország viszonylatában a halálozási ráta nagy különbséget

2020. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!