Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A COVID teszt mennyiben dönti...

A COVID teszt mennyiben dönti el a beteg kezelésének protokollját? Ha nincs teszt akkor nem is kaphat gyógyszert vagy speciális ellátást akkor sem ha koronavírusos?

Figyelt kérdés

A kérdés azért izgalmas, mert ha engedélyezik a kínából beszerzett gyógyszert, akkor gondolom csak azok kaphatják akik teszttel igazoltan fertőzöttek. De mi a helyzet akkor amikor egy beteg otthon van koronavírusos tünetekkel, és nem tesztelik. Meg kell várni, hogy olyan rossz legyen az állapota hogy kórházba kerüljön ahol végre megcsinálják a tesztet és akkor kaphat gyógyert ? Ami vagy használ vagy már késő, mert olyan előrehaladott a tüdőgyulladás.

Lehet hogy kezdeti stádiumban a gyógyszerrel sokkal jobbak lennének a beteg gyógyulási (túlélési) esélyei. De nem tesztelük korai stádiumban valami miatt.

Szóval nem értem ezt az egészet, azon kívül hogy maradj otthon és reménykedj. Mert más esélyed nincs.


2020. ápr. 14. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

"A kérdés azért izgalmas, mert ha engedélyezik a kínából beszerzett gyógyszert, akkor gondolom csak azok kaphatják akik teszttel igazoltan fertőzöttek."


Nyilván, én se veszek be gyógyszert, ha nem fáj a fejem vagy más.(igaz én akkor se, csak ha már nagyon fáj akkor, de én inkább hányok egyet, és egyből elmúlik. (Migrén).


"De mi a helyzet akkor amikor egy beteg otthon van koronavírusos tünetekkel, és nem tesztelik. Meg kell várni, hogy olyan rossz legyen az állapota hogy kórházba kerüljön ahol végre megcsinálják a tesztet és akkor kaphat gyógyert ? Ami vagy használ vagy már késő, mert olyan előrehaladott a tüdőgyulladás."


Először csak enyhe tünet lesz valószínűleg, nem mindenkinek kell gyógyszer, bár megelőzni se nagyon lehet, mert nem tudni, hogy lesz e tünet vagy sem.

2020. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tünetek azt sem jelentik, hogy koronavírus, azt sem, hogy kezelésre szorul-e?
2020. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Más betegségeknél hányszor leírják, hogy az időben elkezdett kezelés segít a súlyosabb tünetek kialakulásának megelőzésében.

Akkor a koronavírusnál ez nem igaz ?

Ha pedig igaz akkor teszelni kéne irgalmatlan mennyiségben.

2020. ápr. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!