Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MIért nem próbálják megbecsüln...

MIért nem próbálják megbecsülni az azonosítatlan betegek és gyógyultak számát? Miért nem hangsúlyozzák, hogy az adatok nem reprezentatívak, mivel csak a tesztelésig eljutottak számait tartalmazzák?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 14. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

El szokták mondani, hogy a tényleges betegszám a tesztelteknél jóval magasabb lehet. Szóval attól hogy te nem hallod még mondják csak ugye az átlag úgy szeret hőbörögni, hogy utána se néz rendesen.


Hogy kéne megbecsülni a fertőzöttek valós számát? Véletlenszerűen teszteljenek? Mi a garancia arra, hogy a betegek egyenletesen vannak elosztva? Ha nem akkor milyen csoportok tesztjét kell nagyobb súllyal számolni?

Amúgy meg nem mindegy neked, hogy a valós szám 15 ezer vagy 35? A lényeg az, hogy növekszik napról napra és még mindig terjed a vírus.

2020. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert valós adatokkal és tényekkel kevésbé lehet manipulálni az embereket.
2020. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Majd az audi lesz a tesztalany. 12 ezer ember indul munkába hamarosan. Ha három hét múlva is működni fog akkor nincs nagy baj. Ha járvány góc lesz belőle az is egy információ a fertőzöttségről.
2020. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az én cégem is tesztalany lesz most az Audihoz hasonlóan.Az összes embert még a héten nem engedték vissza,de szerintem jövő héttől már azok is jönnek,akik a héten nem.Akkor leszek én nagyon kíváncsi lesz-e valami vagy sem.Ez a 2-3 hét ennyi ember miatt nem hiszem hogy elegendő,kőkemény 1hónap kellett volna,és úgy szépen lassan visszaállni.De kíváncsi vagyok az Audira is,csak nem tudom mennyire jut el a sajtóhoz ha valahol gubanc lesz.
2020. ápr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eltelt egy hónap kvázi karanténban és még mindig nem látunk tisztán a vírus veszélyességét illetően. Mindenki a maga érdekének megfelelően dobál ijesztő vagy megnyugtató információkat. Nem ezekre kíváncsiak az emberek, hanem a veszély, kockázat valóságos és vállalható vagy vállalhatatlan mértékére.
2020. ápr. 15. 07:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Manipuláció az egész. Egyrészt ha kevesebb beteget hazudnak, akkor nagyobbnak tűnik a halálozási arány. (Főleg úgy, hogy aki koronavírussal megfertőzve halt meg, azt automatikusan a koronavírus áldozatai közé sorolják, függetlenül attól, hogy abba halt-e bele.) Másrészt így kiválóan lehet manipulálni a járványgörbét is. Ha azt akarják, hogy növekedjen a betegek száma, több tesztet végeznek. Ha azt, hogy csökkenjen, akkor kevesebbet.

Ezen az oldalon láthatod, hogy az esetszám növekedése annak köszönhető, hogy egyre többet tesztelnek: [link]

2020. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne legyen pánik
2020. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert senki nem tartana egy 0,01%-os halálozási arányú vírustól. 38 év alatt Magyarországon konkrétan 0% a halálozási arány, 40 év alatt is a hivatalos számok szerint 1/1579 = 0,06%, ha azt vesszük, hogy legalább 20x a szorzó a nem azonosított hordozók és a teszttel azonosított fertőzöttek valódi száma között, akkor 0,003% a halálozási ráta 40 év alatt. Előzménybetegség nélkül bármely korcsoportban 0% a halálozás. Ezt kellene mutogatni, meg reklámozni, de akkor nem lehetne pánikot kelteni. Ha lesz csak 2 olyan 40 év alatti, aki amiatt hal meg, mert egyéb esetben nem kap ellátást, ne adj isten véget vet az életének a gazdasági válság következtében már halálosabb lesz a lezárás, mint ez a kór. Pontozzatok le, de akkor cáfoljákok meg az tényeken alapuló számokat.
2020. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!