Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak még továbbra sem...

Orbánnak még továbbra sem vált teljesen nyilvánvalóvá, hogy a szakképzett ápoló, orvos hiányban a jelenlegi kormánynak IS nagy felelőssége van?

Figyelt kérdés

Másokra mutogatás és stadion építés helyett nem magában és saját háza táján kéne keresnie a hibát?

Vagy manapság már beismerni valamit nem divat és inkább az ellenzékre, migránsokra és Sorosra kell fogni az egészet?



2020. ápr. 15. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de ez a másokra mutogatás a magyar kultúra egyik sarokköve. Amikor számonkéred Orbánon vagy valamelyik másikon, akkor gyakorlatilag a magyarságukat kérdőjelezed meg.
2020. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint szakápoló, kiabrandultam az egész társadalomból. Itt olyan mélyen gyökerezik a probléma, hogy azt szerintem csak több évtizedes programmal lehetne helyrehozni, ahol több kormány működik együtt. De hát velünk nem törődik senki... Amit mi csinálunk, az hosszú távon válik láthatóvá, nem azonnali eredmény, pl egy rehabilitáció. Hosszú évekig a stroke-os a pácienst kísérjük útján, idő míg teljes értékű munkaerővé válik. :(

Már tervezem, hogy abbahagyom az egészet, szeretnék megélni normálisan én is.

2020. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

#2

Nem hogy elhúznál egy normális országba ötször ennyit keresni.

2020. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos nem tehetem meg. Édesanyám rákos beteg és szeretnék itt maradni vele. Öreg fát még nem szabad átültetni, ha érted a metaforat... :(
2020. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Viszont, ma reggel a rádióban egy Kiszeli nevű s€ggnyaló azt hazudta (mint a vízfolyás), hogy ezzel a politikával a magyarok 4/5-e egyetért.
2020. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
A világban mindenhol hiány van orvosokból és ápolókból! A fejlett és a fejlődő országokban is. Ez nem egy ország, és főleg nem egy kormány vagy egy személy hibája, felelőssége.
2020. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Amíg az emberek 90%-a nem fizet annyit, mint amennyibe az egészségügy kerül, addig ez így is marad.
2020. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

#6 Így van. Pontosan azért tud tőlünk elmenni magasabb bérért külföldre az orvos meg ápoló, mert ott ahová mennek, nincsen belőlük elég.

Ahogy pontosan azért tudnak többet fizetni nekik, mert nem nekik kell az oktatásukat finanszírozniuk.

Ahhoz hogy a németeknek legyen 10 orvosa, elég ha 2-3-nak kifizeti a német társadalom a képzését, a többi megy máshonnan. Míg nálunk ahhoz hogy legyen 10 orvos, ki kell fizetni 16-20 orvos képzését, miközben eleve kevesebb pénzünk van.

Ugyanígy van az ápolókkal is, de más szakemberekkel is.

2020. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező

Az elmúlt tíz évben megnövelték az orvosi egyetemeken a képzési létszámokat, megnövelték a képzési kereteket az ápolóképzésben is. Ösztöndíjakat hoztak létre és a rezidenseknek is emelkedett jelentősen a jövedelme. Végre 3 éve megkezdték az egészségügyben dolgozók bérének emelését is érezhető módon (10 éve kellett volna, de már mindegy), az orvosok jövedelme is látványosan és érezhetően növekedett.

Mit tud még szerinted tenni az ország vezetése úgy, hoyg közben neked nem kell többet fizetned az egészségügyért járadékként?

Mi az amit megtehetnek úgy, hogy tőled, a havi jövedelmedből nem vonnak el többet, mint előtte?

Hajlandó lennél a mostani TB járulékra 18,5% helyett 19,5%-t fizetni, hogy belőle a 4+3%-os egészségbiztosítási rész több lehessen csak 1%-kal? Mert te lennél szerintem az első aki sipítva diktatúrázna amiért emelik az adókat és elvonnak a fizetésedből.

2020. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

6-os!


Ne hazudj!

2020. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!