Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem úgy volt, hogy ma lesz...

Nem úgy volt, hogy ma lesz kormánydöntés arról, hogy mikor és hogy legyen az érettségi? Mit lehet tudni erről?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Nem mindegy.

Mit kezdesz vele.

Nézegeted.

2020. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tervezgetem.

Az életemet.

Tervezgetném.

2020. ápr. 15. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Sz*rt se ér, de poén hazavinni, én bekötöttem az anyósülésbe övvel aztán mentem egy kört vele a városba.


De nem írták mi lesz, majd holnap.


Drukkolok.

2020. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

[link]

"Több, a felsőoktatási felvételit, illetve a záróvizsgákat és a diplomaszerzést is érintő változásról is döntött a kormány. "

Vagyis nem az összes kérdésről döntöttek ma, csak néhányról közülük.

"Az államtitkár kifejtette: ennek érdekében a kormány - a megfelelő jogszabályi környezet megalkotásával - lehetővé tette az egyes intézményeknek, hogy biztonságos körülmények között szervezhessék meg a különböző vizsgafolyamatokat. Így az idei általános felsőoktatási felvételi eljárásban a személyes jelenlétet igénylő vizsgákat úgy kell megszervezni, hogy az személyes érintkezést ne igényeljen, a másfél méteres távolság tartása folyamatosan biztosított legyen."

Vagyis az érettségiről konkrétan nem hoztak most döntést, viszont kimondták, hogy van lehetőség szóbeli vizsgákat, felvételit tartani.

Egyenlőre a javaslat ismert még csak, hogy csupán írásbeli érettségi vizsgák legyenek, de döntésről még nem találtam semmit. Pedig nekem is érettségizik a gyerekem, kerestem.

Tanulj úgy mintha rendesen a megadott időpontokban érettségiznél! Korábban biztosan nem lesz, mint az írásbelik időpontja, és azokat meg is fogják tartani, csak nem ugyanott meg ugyanúgy ahogy tervezték. A szóbelik ha írásban lesznek megtartva, akkor azok lesznek közelebb hozva esetleg, de lehet hogy azok ugyanúgy mennek majd nyár elején is, csak írják és nem szóban teszik majd le.

2020. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na nem, arról szó se volt, hogy szóbeli is és az is írásban... Ilyet nem játszunk!

Egyébként tanár vagyok. A szóbelinek pont attól lenne értelme, hogy szóban lenne.

2020. ápr. 15. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
És a vezetékneved meg Kamucsek ,Tanár ,itt érdeklődsz,tervezgeted az életed.......Jaaaaaaaaaa
2020. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 "A szóbelinek pont attól lenne értelme, hogy szóban lenne."

Igen. Éppen azt kellene megmutassa hogy szóban hogy tudja előadni a teljes tételt, meglátni az összefüggéseket stb. Igen, igazad van.

De lehet hogy most a választási lehetőség az hogy ne is legyen érettségi vagy csak írásban legyen.

Szerintem is meg lehetne csinálni a szóbeliket, éppen úgy ahogyan az egyetemi vizsgákat vagy nyelvvizsgákat is meg fogják oldani online bekapcsolva a vizsgáztatók egy részét stb. Erről ma már döntöttek. Talán az érettségiről azért nem született döntés, mert nem akarták azonnal elfogadni azt a javaslatot, hogy csak írásbeli érettségi legyen.

2020. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"itt érdeklődsz,tervezgeted az életed.......Jaaaaaaaaaa"

:) Igen, itt érdeklődöm, mert mással voltam elfoglalva egész nap, és se az indexről, se az origóról nem tolták a képembe a megfejtést még most, este sem. És igen, a tanároknak is van életük, akár hiszed, akár nem. :)

2020. ápr. 15. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Akkor mi van,karimáig fosod a budit?
2020. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!