Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a kormány...

Mi a véleményetek a kormány járványellenes intézkedéseiről?

Figyelt kérdés
Szerintem vannak olyanok, amik kifejezetten károsak az emberek egészségére nézve. PL.: a kórházi ágyak felszabadítása lehetetlen. Így is túlzsúfoltak kórházak. Vannak olyan betegek akiket nem látnak el megfelelően (a vírus előtt is volt ilyen probléma) és emiatt egészségkárosodásuk lesz, illetve elküldenek, holott nem kéne. Illetve a tartós bezártság miatt D-vitamin hiány alakulhat ki, mivel nem éri úgy napfény a bőrt. És erre nem hívják fel a figyelmet. Mivel naponta 30 perc rendes napfény kellene a bőrnek nagy felületen (fej, tarkó, végtagok). Kb. rövidnadrág + egy póló öltözetben. Most ha ez nincs meg, akkor D-vitamin hiány lesz, aminek tudtommal immungyengeség és betegségekre (pl.: cukorbetegség, autoimmun betegségek) való hajlam lesz az eredménye. Nem?
2020. ápr. 16. 22:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mondhatni semmivel sem tudtam eddig egyetérteni, amit csináltak, de szinte mindent úgy csináltam volna a helyükben eddig, ahogy tették. Egyedül a kórházi ágyak felszabadítását nem léptem volna meg a helyükben (még), de egyelőre nem látom még, hogy ez jó lépés volt-e. Nem értek vele egyet (ezzel sem), de ez egy más kérdés...

Meg kellett volna lépni, csak nem biztos, hogy már most. Ki kell tudni állni ebből az egészből, hogy megértsd ezt, s onnan nézni. Ha nem lépik ezt meg időben (véleményem szerint korán lépték meg, de nehéz kiszámolni), akkor nagyon hevesen reagált volna erre a kritikus média, az ellenzéki média a kritikus magyar és az ellenzéki magyar. Szóval lehet nagyobb kár érte volna őket ezzel, mint azzal, hogy kiürítik a kórházi ágyakat. Nálunk a botrányhoz egyetlen egy vírusos beteg, akinek nem jut ágy, több sem kellene, csak 1.

A D vitaminhiány valóban rombolja az immunitást, de a D vitamin pótolható és egyébként sem ártana békeidőben is kb. januártól március/május végéig szedni, pláne azoknak, akik beltérben dolgoznak és lakásban laknak, nincs kerti munka! Egy egészséges embernek nem muszáj (egyébként sem muszáj senkinek sem), de idősebbek/gyengébbek jól tennék, ha szednék ebben az időszakban.

Amiket meglépett a kormány azok jellemzően olyan intézkedések, amiket a hisztéria követelt ki (ebbe benne van vastagon a média, mint hergelő és a lakosok, mint a hergelésre vevők), így ezért mondom azt, hogy én is ugyanezeket a lépéseket tettem volna meg. A kórházi ágyak felszabadítása az már erősen necces, ennek lehet nagyon rossz lecsengése még a kormánypártiak körében is. Kb. olyan állapot állt be az egészségügyben, amire napi több 100 megbetegedés (értsd kórházba kerülés) esetén kellett volna így reagálni. A gyakorlatban (azt nem tudom, hogy tisztában vannak-e "ezek" ezzel), előfordul bármikor az, hogy valakit azért küldenek haza a kórházból, mert már az állapota olyan, hogy szigorúan véve hazaengedhető és kell valakinek a hely, ez eddig is szinte napi esemény volt, azaz a megbetegedések számának növekedése során is elégséges lett volna meglépni ezt és akkor úgymond szelektálni, esemény közepette, nem pedig előre (no most ha ezt a viselkedést a média fölkapja és köztéma lesz ebből, az is nagy botránnyal járhat, de mondom, ez napi rutin csak nem beszélünk róla és a média sem mondja el napi szinten). Úgy látom, hogy túlságosan előreszaladtak, de nagyon szorult helyzetben vannak (így megértem a dolgot), ugyanakkor ezt szó se róla, saját maguknak köszönhetik! Ezer más dologra lett elverve a pénz, a 10 éves politikájuk szólhatott volna erről is, hogy az EÜ-be ölik a pénzt. Nem ezt tartották fontosnak. Ez egyébként tipikus emberi hiba, a többségünk ilyen, így él, s a többségünk kritizálja azt, aki ilyen és így él. :D Ez meg a vicc kategória, de hát ilyenek vagyunk... Felismerésig ez nem tud eljutni, mert aki igényt vél szükségnek, az nem veszi észre, hogy valójában igényét elégíti ki, mert neki az szükség, nem igény!

2020. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez a kórházi ágy felszabadítása sokkolónak tűnik.... De ha belegondolsz, ill. látod, hogy mi van máshol - lsd. NYC-ben a Central Parkban felállított sátorkórházak - el lehet képzelni, micsoda óbégatás és kormányszidás lenne itthon, ha mondjuk a Városligetben, vagy a NÉpligetben csinálnának hasonlót....
2020. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Van, amit helyesen rendeltek el, van, amit részben helyesen és van, amit pancser módon.

Például a kórházi ágyakat nem felszabadítani kellett volna, hanem felszaporítani!

Az "ágyfelszabadítás" okai viszont messzire vezetnek. Csak felzaklatnánk magunkat!

2020. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A kormány sok mindenben hibás. PL.: sok pénz elloptak, és most nincs miből fedezni azokat a kiadásokat, amikre szükség lenne.
2020. ápr. 17. 11:05
 15/16 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodj meg, most is lopnak.
2020. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a Nyugat azért tart ott ahol tart (Németország, Belgium, Dánia..stb), mivel nem lopnak a politikusok. Vagy ha igen, nem annyit.
2020. ápr. 17. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!