Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te betartod az ÁSZ tanácsát :...

Te betartod az ÁSZ tanácsát : takarékoskodól? Miért tanácsólt ilyet az ellenzék?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyenkor a legjobb tanács az a családoknak, hogy takarékoskodjanak. Ezt eddig egyetlen ellenzéki párt sem tanácsolta pedig. Nem lehet tervezni ilyenkor előre. Akiknek még van munkájuk azok sem lehetnek biztonságban, ugyanis a vevőkörük nagy része a közeljövőben munkanélkülivé válhat. Így még a most biztosnak látszó szektorokban is erős recesszió lehet


Ilyenkor az a leghasznosabb tanács, ha tudatosan visszaveszünk költekezéseinkből ; Nem rendelünk kész ételt, magunk főzünk alap élelmiszerekből, takarékoskodunk villannyal, gázzal, energiával. Nem vásárolunk felesleges rucikat, hambikat, energiaitalokat, amik amúgyis károsak.


Te hogyan spórolsz ? Miért nem az ellenzék vonta fel a figyelmet erre?


2020. ápr. 17. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen, én takarékoskodom, és eddig is ezt tettem.
2020. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Takarékoskodnék...

Nincs miből.

A havi kerestem éppen elég a megélhetésre.

Havi egyszer veszek húst.(2kg).Zöldség...

Nyaralni SOHA sem voltam.

(Ha nyaralásnak lehet nevezni a nyári munkát a Balatonnál...akkor voltam. :))

2008 ban voltam egyszer(!) hosszú hétvégén,karácsonyozni Mátrában.

Hiába kérnek,nem takarékoskodom...

2020. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Eddig is így éltünk.

Még Édesapám mondta sok-sok éve, hogy figyeljünk a minőségre, mert nem vagyunk olyan gazdagok, hogy vacakot vehessünk. Az egyetemen kezdtünk a párommal takarékoskodni és lett is belőle haszon, családi segítséggel tudtunk kis lakást venni. Aztán folytattuk és költözhettünk nagyobba, majd nagyobba. Meg van mindenünk ami fontos és nem vagyunk tartalékok nélkül, éppen azért mert mindig is odafigyeltünk arra hogy ne hitelből vásároljunk hanem előre gyűjtsük össze azt a pénzt amiből vásárolni akarunk.

Kis pénzből sokkal nehezebb takarékoskodni, tehát az hogy nekünk jobban megy mint másnak abban szerepe van annak is, hogy nagyobb volt a bevételünk is, ami lehetővé tette hogy mindig ott és akkor vásároljunk ahol és amikor a lehető legjobb volt az ára. Akinek éppen hogy van pénze, sajnos nem teheti meg hogy akkor vesz 10-t valamiből, amikor le van árazva, vagy hónap végén vásárol be amikor akció van.

De nem másnak kell erre felhívnia a figyelmet, hanem a családnak. Engem is és a páromat is a szüleink példája tanított meg takarékoskodni, ahogy a gyerekeinket meg mi tanítottuk meg arra hogy hogyan bánjanak a pénzzel.

2020. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki rászorul arra, hogy takarékoskodjon, az jellemzően észreveszi ezt politikusok tanácsai nélkül is. Milyen elképesztő nyomorékság már ez a kérdés? Ha veszélybe kerülnek a bevételi forrásaim, akkor persze, hogy megpróbálom visszafogni a költségeimet. Az ellenzék elég sokat foglalkozik mostanság amúgy a témával, mert a kormányon kívül minden nagyobb párt ideiglenes segélyeket akar bevezetni a járvány idejére, hogy senki se nélkülözzön ebben a helyzetben.


De ennyi erővel feltehetted volna a kérdést, hogy a kormány miért nem tanácsolta a spórolást? Az ÁSZ állítólag egy független szerv és nem tartozik a kormányhoz. :)


takarékoskodsz* tanácsolt*

2020. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Minden tanácsot maximálisan betartok.

Főleg az ellenzékiekét.

Ja.

2020. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!