Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony miért arra használja...

Karácsony miért arra használja a különleges jogrendet, hogy pénzzel tömje ki a haverjait?

Figyelt kérdés
[link]
2020. ápr. 18. 18:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
A kormány is ugyanazt csinálja. Megdöbbentő, hogy az összes politikus szabadrablásra használja a kibővített jogkörét.
2020. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#20


Annyiban igazad van, hogy a németek a lengyelek által rendelt egészségügyi védőeszközökkel garázdálkodtak. Pontosabban az utólsó cikk, amit ebben a témában olvastam, arról szólt, hogy Németországban "elakadt" az a szállímány, amit a lengyelek rendeltek, s német kormány megígérte, hogy kivizsgálják az ügyet.

2020. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Szántóvető, én nem tudom, csak olvastam, hogy ugyanabban a kórházban azok a dolgozók betegedtek meg, akik nem viselték a védődolgokat.

Nehéz elképzelni, hogy ugyanott van akinek adnak, és van akinek nem. + akinek nem adnak, az csak úgy dolgozik tovább, és nem kér ő is.

2020. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Annyiban igazad van, hogy a németek a lengyelek által rendelt egészségügyi védőeszközökkel garázdálkodtak"


Valamit nagyon félreérthettél, mert én a Lengyelországban található, lengyel cégeknél lévő készletről beszéltem, amik nem hagyhatják el Lengyelországot. Ezek olyan mindennapos használati dolgok, amit a cég magyar leányvállalatától szívesen vennének a magyar kórházak, hiszen eddig is megbízható beszállítóik voltak.


Remélem érthető, hogy Lengyelországból nem érkezik a felszerelés, amire igényük lenne a magyar kórházaknak.

2020. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%

Ez olyan kérdés, mint hogy te vajon miért szopod orbánt?

Mert neked jólesik letüdőzni a hagymaszagú, korhadt, hájas dakotát. Ennyi.

2020. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

9-es!


Neked nem elég az, hogy "most"?

Ez azt jelenti, hogy most.

Nem tegnap, nem holnap, hanem most!!!!

Ezt, egy kiscsoportos dedós is érti.

2020. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%

Szeretném azért tisztázni, hogy a pocsék egészségügyi helyzetért, védőfelszerelések hiánya miatt sőt, még a Pesti úti idősotthoni fertőzöttség miatt sem Karácsony a felelős, hanem az Orbán-kormány és az operatív törzs. Egészségügyi vészhelyzet idején a védőfelszerelés beszerzése és annak finanszírozása, eljuttatása a megfelelő helyre, stb. ÁLLAMI, ÉS NEM ÖNKORMÁNYZATI FELADAT. Vérlázító, hogy a saját feladatukat nem képesek elvégezni, arra van eszük, hogy az önkormányzatoknak keresztbe tegyenek, forrást vonjanak meg, aminek többszörösét válság idején látványsportra, és átláthatatlan beruházásokra költik, de mégis Karácsonyt hibáztatják. Ennyit a FELELŐS KORMÁNYZÁSRÓL! A márciusi ifjak forognak a sírjukban. :(


"Egyet nem kellene elfelejteni, hogy van benne egy olyan biztosíték, hogyha csökkenne az átlag kereset Magyarországon, a képviselői fizetés akkor is emelkedjen. Ezen kívül példamutatással is el lehet járni, hogy lemondanak erről, hiszen valljuk be nem fognak megélhetési gondjaik lenni, ha nem kapják meg most ezt a százezret."

A Párbeszéd politikusai ezt meg is tették: jótékonysági célra fordítják az emelésüket. Ez történt 2018-ban is, és ez történt most is. [link]


Még az MSZP-től hallottam hasonlót, a DK és a Jobbik esetében nem hallottam, de nem tartom kizártnak. Mi hazánkosoknál meg pláne nem hallottam ilyesmiről, a Fideszeseknél meg természetesen nem hallottam ilyesmiről.



230. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás biztosítása és finanszírozása állami feladat.


(2) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás biztosításának állami kötelezettsége magába foglalja az erre történő felkészülési tevékenység, valamint a tényleges működés megszervezését és lebonyolítását.


(3) Az egészségügyi válsághelyzeti ellátásra történő felkészülési tevékenység kiterjed *


a) a tervezési feladatok ellátására,


b) az irányítás és vezetés rendjének meghatározására,


c) az ágazati és területi együttműködés rendjének meghatározására,


d) a jogi és igazgatási szabályozás kidolgozására,


e) az egészségügyi készletek tartalékolására,


f) a speciális képzési feladatok ellátására, és


g) * az egészségügyi válsághelyzeti ellátási gyakorlatok végrehajtására,


h) * a szükséggyógyintézetek elhelyezésére alkalmas ingatlanok előzetes kijelölésére,


i) * a felkészülés koordinációjára, a közreműködők nyilvántartására és képességeik alapján történő kategorizálására.


(4) Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás tényleges működése kiterjed *


a) a kizárólag az egészségügyi válsághelyzet idején hatályos jogszabályok bevezetésére,


b) az egészségügyi ellátó rendszer szervezetének és működésének szükséges mértékű átalakítására,


c) * az egészségügyi válsághelyzet felszámolásához szükséges irányítási és vezetési koordinációs rend bevezetésére,


d) a betegek egészségügyi ellátására,


e) időszakosan működő gyógyintézetek működtetésére,


f) pótlólagos kapacitások és készletek bevonására,


g) * egészségügyi szolgáltató időszakos működtetésére, valamint az egészségügyi szolgáltató működtetését szolgáló ingó és ingatlan vagyontárgy igénybevételére,


h) * az egészségügyi válsághelyzet felszámolásához szükséges intézkedések meghozatalára,


i) * a feladatok, erőforrások és eszközök koordinálására.


(5) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátásban részt vevőknek az egészségbiztosítás által fedezett összegen felül felmerülő költségeit a központi költségvetés téríti meg.


231. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátáshoz szükséges, az egészségügyi szolgáltatók, valamint az együttműködő szervezetek készleteit meghaladó eszközöket és anyagokat az Állami Egészségügyi Tartalékból kell biztosítani.


(2) * Egészségügyi válsághelyzet idején a Kormány gondoskodik az Állami Egészségügyi Tartalék folyamatos pótlásának költségvetési fedezetéről, amelyhez szükséges forrásokról utólag el kell számolni. Ez esetben az eszközök és anyagok beszerzése nem tartozik a közbeszerzésekre vonatkozó rendelkezések hatálya alá.


(3) * Egészségügyi válsághelyzet esetén a szükségessé váló készletek soron kívüli beszerzéséről az Állami Egészségügyi Tartalék kezelője gondoskodik.

2020. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező!!!


Orbigecc miért arra használja büdös kis létének minden pillanatát, hogy a rokonságát, apját, fiát, nejét, lányát, vejét, baráti körét lopott közpénz milliárdokhoz juttassa???


Az megvan, hogy mérszaros hét év alatt lett nyomorult, tetves senkiből nemzetközi szinten is jegyzett milliárdos? Mindezt pélyázatokból, tehát mérszaros gazdagodása a HŰTLEN KEZELÉS nevű bűncselekmény egyenes bizonyítéka!

2020. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!