Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy működik a külföldről...

Hogy működik a külföldről érkezőknek a 2 hét karantén?

Figyelt kérdés

Felveszik gondolom a reptéren az adatokat, eljuttatják a rendőrségnek, akik majd naponta látogatnak, igaz?

Gondolom ilyenkor nem játszik a napi 1 sport és 1 kutyasétáltatás, mindig a házban kell lenni.


A rendőrök mindig máskor mennek gondolom ellenőrizni is. Ha utcára lépnek és igazoltatják őket, gondolom repül a bünti. Mennyi?

A rendőrök ilyenkor bemennek a házba is körbenézni, vagy csak elég ablakon/ajtón át felmutatni a személyit?



2020. ápr. 19. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Akiről én tudok...

Belépéskor nyál,vér...stb mintát nem vettek. Megkérdezték tőle jól érzi-e magát,majd elküldték haza azzal hogy ha egy héten belül rosszul lesz akkor egyértelműen vírusgyanúval, hívja a háziorvosát.Nem volt rosszul...

Piros matricát kellett ragasztania olyan helyre,hogy egyértelműen azonosítható legyen a lakása.

A két hét alatt senki nem ellenőrizte,és nem is érdeklődött.

Kisebb gondjuk is nagyobb volt...gondolom.

2020. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem egy ismerősöm azt mondta minden nap járnak hozzájuk. (Kisebb megyeszékhely)


Most viszont énis megyek haza és az tényleg cinkes lesz ha 5 perc sétára sem szabad kiugrani, pedig már itt is (külföld) eleve 2 hónapja nem is voltam még utcán..

2020. ápr. 19. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a szabály az, hogy 5 percre se hagyhatod el a lakásod.
2020. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kötelező a 14 napos karantén, de ami alól lehet mentesülni. Bővebben:

[link]

2020. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A mentesülésről pont ma hallottam énis. Jó lenne ha el lehetne intézni, mert közeli hozzátartozó egészségügyi állapota miatt jöttem haza, nem magam miatt, illetve valakinek kell róla is gondoskodnia.


A 2 hét (én esetemben 2 hónap..) karantén bőven megvolt még otthon az utazás előtt, de ezt elképzelni sem tudom hogyan lehetne igazolni vagy bizonyítani.

A linken leírják hogy lehetséges, de hogy hol és miképp kell a kérvényt beadni, azt már nem említi.

Esetleg tudsz egy linket?

2020. ápr. 21. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott vannak az elérhetőségeik az oldalon.

Esetedben indokolt lehet az ingyenes jogsegély. De bővebb szakszerű informáciokat bíztosan kapsz tőlük ingyen.

2020. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Írtam nekik email-t, de amint lehet fel is hívom őket :)
2020. ápr. 21. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!