Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs kampány arról...

Miért nincs kampány arról hogy hordjuk a maszkot? Ma kirándultam és akin volt is maszk legtöbbször az orrára rá se húzta. Ez veszélyes.

Figyelt kérdés

Így hiába hordok én FFP2-őst meg hordok magammal mol fertőtlenítőt ( a patikában volt 2 literes és ragad a kezem utána) ha mások felelőtlenek.

Erre kormányzati kampány kellene. Főleg hogy Budapesten kötelező is lesz. Az is kedvencem amikor valaki az állára húzza rá. :D


2020. ápr. 21. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
szart Sem ér a maszk.
2020. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
75%
én a fejem tetején fogom hordani április 27-től xD
2020. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Faszér kirándulgatsz ilyenkor? Maradj otthon, hasznosabb, mint a maszk.
2020. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mert nem akarok begolyósodni a 4 fal között.

Amúgy is a város szélére mentem ahol kevesen vannak. Cecília dr. Nő is ezt javasolta. Boltba meg mindenki jár.

2020. ápr. 21. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Kiránduláshoz aztán nagyon kell a maszk öreg.
2020. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért van ez így mert valakik alapból nem tudják hogy kell viselni mondjuk pár idős nos te is kedvesen felilágosíthatod őket. az emberek másik felének meg mondjuk allergia, asztma, nehézlégzés,stb stb van és nem kap benne rendesen levegőt,ilyen is van. A többiek pedig akik maszkellenesek mert azok meg pláne rosszul fogják hordani az állukon, a fején stb de a rendeletet befogják tartani. Amúgy meg a maszk ellenesek pont ezért is nem hordják amit te is kérdezel magad, mert a maszkot megfelelően is kell tudni használni, mert ha nem akkor többet árt mint használ,ez az egyik oka hogy nem ajánlják.
2020. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazad van csak rossz nézni.


Amúgy én kifejezetten szeretem hordani :D és mivel sokan javasolják mint Karácsony Gergő vagy Hadházy Ákos így mindig van rajtam. Persze a távolságtartásra is ügyelek amire sajnos sokan nem. Ma is tapasztaltam a boltban.

2020. ápr. 21. 23:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező viszont ha azt vesszük utolsó (6-os vagyok)Végülis velem már nyertetek ha azt vesszük,mert én sem viseltem ezidáig pont mert nem értettem vele egyet mert pro kontra.De más szemszögből is vizsgáltam a dolgot,nem csak az én állításomból és végülis beláttam mert például allergiám van és 5 percenként folyik az orrom,hogy én se teszem rá max csak a számra.De végül beláttam hogy végülis annyira nem megeröltető hogy 5 percenként huzogassam le-fel,tehát tudom kivitelezni és rajta lesz az orromon is.

Úgyhogy hordani fogom rátok nézve rendesen.


Viszont az emberek többsége valóban nem tudja használni pl. idősek,ilyenkor szólhatsz neki finoman jelezve már aki elfogadja.


Mások pedig te csak azt látod hogy nincs rajta az orrán holott lehet hogy nehezen kap levegőt,allergiás,stb

Akkor itt végülis az állításotokat is valamelyest cáfoljátok,mert idáig azt mondtátok,hangoztattátok,hogy ha egy kicsit is el lehet kerülni ezzel akkor kerüljük el.Nos egy kicsit el van,mert kilégzés,köhögéssel már nem adja tovább,csak az orrával.


És a többiek meg akik nem néznek más álláspontot is,és ugyanúgy nem értenek ezzel egyet,azok meg befogják tartani a rendeletet,de így elbohockódva pl.rablómaszk stb Mert valóban nem lehet hozni úgy egy rendeletet hogy az mindenkinek jó legyen,akiknek meg nem jó azok bohóckodva oldják meg.


De mint írtam végülis csak ennyit nyerjetek vele mint én meg lehet még lesznek elenyészően.Akkor már talán megérte.


Továbbá én sokkal inkább hasznosabbnak találtam volna ha először mondjuk,a bérlet nélküli utazókra hajtanak pl.hajléktalanokra,fedél nélküliek többségére ugyanis már ezt lehetett előre tudni pl. most mondták hírekbe hogy egy hajléktalanszállót teljes karantén alá vontak koronavírus miatt.És még mindig nem olvastam/hallottam volna hogy hozott volna egy olyan intézkedést/rendeletet mint pl hasonló országokba már meghozták hogy az összes hajléktalant összegyűjtik és elhelyezik x épületben. Végülis tőlem sokkal nagyobb eséllyel fogjátok elkapni mint mondjuk aki felszáll sörösdobozok tömkelegével a járműre,meg a járműrőről leszállva a megállóba végzik el a folyóügyeit emberektől.


És az utcák fertőtlenítéséről ne is beszéljünk,megcsinálják havi 1 x azt letudva.


Szóval mindegy is én rátok nézve rendesen fogom hordani,még egy páran tegyenek így akkor már nyertetek vele azt hiszem.

2020. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A BKV-ban igazad van.

Bár a csöves probléma már a vírus előtt is jelen volt sajnos. Ha azt nem tartatják be megnézem a maszkot hogy fogják.

2020. ápr. 22. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Továbbá még észrevétel hogy ha Manci néni hordja mert megvédi őt és téged, de a kisnyugdíjából nem tudott venni csak 1-t amit jó eséllyel nem tud 60 fokon minden nap kimosni tehát már nincs fertőtlenítve akkor jóval nagyobb eséllyel adja át a vírust neked is és magának is. Ha pedig nem a vírust kapja el akkor a saját bacijától betegszik meg,amit kétlek hogy ellátnának mert hónapokkal ezelőtti időpontokat mondtak le.


Továbbá még érdekességképp én is használok kézfertőtlenítőt de ami nekem van azt mondták hogy hiába is használom mert az a bacikra jó erre a vírusra virucid kézfertőtlenítő kell. Azóta nyilván olyat használok, de a beszerzése nem volt egyszerű és ez volt kb. 1,5 hónapja. Akkor képzelem mi lehet most. Szóval igen kézfertőtlenítőbe se mindegy milyet használsz. A gumikesztyű meg a másik fele. Használják de ugyanúgy nyomkodja vele a telót.

De mindegy is. Nekem most érkezett meg a maszkcsomag hogy tudjam váltani és miattok már ma felteszem nem fogom megvárni a 27-t. Tehát 1 emberrel több fogja használni helyesen.

2020. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!