Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom többsége...

A magyar társadalom többsége alkalmatlan a 21. századi, modern életre?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy mindenki, de a többség.

Ha pedig valóban így van, akkor miért kell erőltetni?



2020. ápr. 22. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Mit takar a 21. századi modern élet? Miből látod, hogy a társadalom képtelen rá?
2020. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A modern ember megfontolt és igényes, szeret jólétben és kényelemben élni. Elvárja, hogy a leadózott pénzéért megfelelő minőségű és mennyiségű ellenszolgáltatást kapjon az államtól, a politikusok pedig ne dézsmálják a rájuk bízott közpénzeket, hiszen, mint a nevében is benne van, azok a köz javát szolgálják, nem egyes kiválasztottak zsebének a tömését.

De miért kell ezt elmagyarázni? Miért nem magától értetődő dolgok ezek?

2020. ápr. 22. 08:30
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez amit írtál, egy utópia. Van szerinted valahol ahol az ilyen emberek alkotják a társadalmat?
2020. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

neked "magától értetődő" emberkép ez, más látja benne a fogyasztói idiótává tett retardált embert.

Az igaz ember pedig az, aki megvalósítja isteni képmás mivoltát, alkot, szabad lelkű, és a társadalomban munkájával felelősséggel veszi ki részét, megvalósítja a költők álmát:

"Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort;

Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!"

*

" annak szép, könnyüléptű szívében megterem

az érett és tűnődő kevésszavú alázat,

az másról szól, ha lázad, nem önnön érdekéről,

az már egy messzefénylő szabad jövő felé tör."

2020. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha pedig valóban így van, akkor miért kell erőltetni?"


Viktorod nem is nagyon erőlteti! :)

2020. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

A magyarok nem szeretnek jólétben és kényelemben élni?

Nem várják el, hogy a leadózott pénzéért megfelelő minőségű és mennyiségű ellenszolgáltatást kapjon az államtól?

Szeretik ha a politikusok megdézsmálják a rájuk bízott közpénzeket?


Szerinted?

2020. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mer akkor migráns
2020. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

"De miért kell ezt elmagyarázni? Miért nem magától értetődő dolgok ezek?"

Ennek szerintem nem sok köze van a modern élethez amit leírtál, inkább a magas életszínvonalhoz, de a kettő nem ugyanaz. Modern élet alatt sok minden mást érthetnénk.

Egyébként szerintem az általad megfogalmazott magasabb életszínvonal befogadására nem alkalmatlan a többség.

2020. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Hát ha a 21. századi, modern élet alatt azt érted, hogy teljes kontroll alatt, korlátozásokkal teli diktatúrában kell élni, ahol maszkot kell viselni és azt is megmondják, hogy mit gondolhatunk, akkor igen. De egyre több embert birkásítanak, már a többség jól alkalmazkodik. Még pár hasonló dolog és menni fog ez.

Én viszont sajnos alkalmatlan vagyok erre és nem is akarok ilyen világban élni, úgyhogy ha kell valakinek a nekem szánt lélegeztetőgép, ezúton felajánlom.

2020. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit te leírtál élszintvonal semmi köze a modern társadalomhoz.
2020. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!