Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar-lengyel barátság...

A magyar-lengyel barátság tényleg egy létező dolog vagy csak egy mítosz?

Figyelt kérdés
Van ennek valami fellelhető dokumentált történelmi alapja?

2020. ápr. 24. 05:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem egyszer tapasztaltam Lengyelországban önzetlen segítséget. Részemről ez kölcsönös.
2020. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Én is hallottam másoktól, hogy Lengyelországban járva, sokan mondták nekik a versikét. Az interneten is látni ilyet.


Ennek az alapja történelmi. A magyar és lengyel államalapítás kb. ugyanakkor történt, onnantól kezdve osztoztunk egy csomó dologban. A két ország martalócai gyakran harcoltak egymás seregében. Együtt lettünk elpiczázva a tatárjáráskor, a második tatárjárást pedig mindketten visszavertük. A királyi család már a kezdetektől vérrokonságba került, de később közös királyaink is voltak. A huszárkultúra később ebből a két országból terjedt el a világon, ez is egy közös pont volt. A magyar szabadságharcokban is sokszor segítettek, például Bem József. Később mindketten a szovjetekkel szoptunk. A közös ellenségek, történelem és bizonyos kulturális aspektusoknak köszönhető, hogy ez így kialakult. Amúgy a környéken a szlovének, horvárok, osztrákok, csehek sem utálnak minket. Érdekes módon a csehek a szlovákokat azzal szokták cukkolni, hogy magyarok.

2020. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%
Van alapja igaz a barátság nem mítosz.
2020. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze igen. Annyira létező hogy még a kommunista rendszer sem tudta megtörni ezt. Több akkori állami szférában volt lengyel-magyar együttműködés, tisztelt és barátság.

Mára ezt sajnos a Fidesz kisajátította magáénak és csupa propagandára használja fel.

2020. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
De akkor így a járvány idején is kilehetne ebből hozni valamit. Miért nem küld egymásnak segélycsomagokat a két ország ha olyan nagy barátok? A Fidesz küldhetne a lengyeleknek inkább szájmaszkokat a közel-keleti rezsimek helyett. A kormány inkább őket tekinti barátnak szerintem...
2020. máj. 17. 04:54
 16/23 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze az aktuálpolitikához.
2020. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#16 Akkor mihez van köze?:)
2020. máj. 17. 07:46
 18/23 anonim ***** válasza:
A történelemhez és az emberekhez :)
2020. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Intelligenciájaról és szorgalmáról vilaghírű a lengyel nép.
2020. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mit tudunk mi a Lengyel kulktúráról? Ezen gondolkodom mostanában. Ismerünk mi lengyel művészeket, írókat, költőket, közéleti személyiségeket, politikusokat, hírességeket? Mert én sajna egyet sem ismerek Roman Polanski kivételével, bár ő mondjuk világhírű. Abszolút semmit nem tudok a lengyel népről és kultúrájukról, és ezzel nem vagyok egyedül szerintem. A legtöbb magyar ugyanígy nem tud róluk semmit.. De felvetődik ilyenkor a kérdés szerintem, hogy ha valóban baráti nép vagyunk, rokonnépek, akkor hogy nem tudunk semmit egymásról?
2020. máj. 18. 02:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!