Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért a kormányt...

Az emberek miért a kormányt hibáztatják a saját felelőtlenségük miatt?

Figyelt kérdés
Egyre többen mondogatják akik elveszítették az állásukat, hogy alig van már pénzük, az utcára fognak kerülni. Ezért természetesen Orbán és az egész kormány a hibás. Na de kérem, egy normális embernek minimum fél évre elegendő félre tett pénze kéne, hogy legyen. Egy ideális világban egy ilyen karanténhelyzetnek fél évig se kéne, hogy megkottyanjon. Ehhez képest másfél hónap sem telt el, és már mindenkit az éhhalál fenyeget. Valahogy nem igazán látom most át a dolgok menetét. Az emberek nem tudnak takarékoskodni. Elszórták a pénzüket felesleges dolgokra, mint fesztiválozás, kocsmázgatás, céltalan utazgatás. Ezek után nem értem, hogy milyen jogon köpködik a kormányt a saját ostobaságuk miatt.

2020. ápr. 24. 12:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Biztos van egy ilyen rétege az embereknek,a többségnek viszont nincs miből takarékoskodni,nem nem tud. Egyes megyékben a s.ggedet a földhöz verheted ,ha van egyáltalán munkád ami fizet vagy 160-180 ezret . (vagy kevesebbet)

Persze lehet abban az álomvilágban , naivitásnak álcázott ignoráns hazugságban élni amiben te is élsz,egészségedre .

2020. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Ermahgerd, gazdag g***ci vagyok és a GYK-n kérkedek vele! Imádjatok! Búúúúhúúú!


Te most miért is nem M. Lőrinc ülepében tartózkodsz az itteni okoskodás helyett?

2020. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Molyember ***** válasza:
89%
Szerintem most sokan nem fognak szeretni.
2020. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
De jó ez a kérdés, szerintem is inkább Gyurcsányra kéne kenni mindent, sokkalta hihetőbb lenne.
2020. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"a többségnek viszont nincs miből takarékoskodni,nem nem tud"


Aha, takarékoskodni nem tud, de fesztiválokra járni igen. A körúti kocsmák is valamiért éjjel-nappal zsúfolva voltak. És most Facebookon azok az ismerőseim, akik arról fél éve még arról tettek ki képeket, hogy ilyen-olyan puccos helyeken nyaraltak, most olyan bejegyzésekkel sírják tele az üzenőfalat, hogy rohadjon meg Orbán, mert miatta nem tudja fenntartani magát egy hónap munkanélküliség után. Véletlenül sem azért, mert milliókat szórt el az évek alatt teljesen értelmetlenül.

2020. ápr. 24. 12:49
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy bárki is szeressen. Egy valós, és értelmezhetetlen társadalmi jelenséget szeretnék boncolgatni.
2020. ápr. 24. 12:51
 7/34 anonim ***** válasza:
95%
A körúton tele vannak a kocsmák,attól Borsodban még nem lesz több munka
2020. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
84%

"Elszórták a pénzüket felesleges dolgokra, mint fesztiválozás, kocsmázgatás, céltalan utazgatás. Ezek után nem értem, hogy milyen jogon köpködik a kormányt a saját ostobaságuk miatt"


Nem értem milyen alapon általánosítasz de fogalmad nincs a valóságról az biztos

2020. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%

Kirugtak embereket a kormany miatt? Kormany rugta ki oket?


NEM!


Akkor? Nincs akkor! Vannak ilyen emberek, akik azt hiszik, hogy meg mindig a kisdedovoban vannak es az OVi bacsira mutogatnak.


Sajnos csak az allatvilagban van termeszetes szelektacio, miszerint csak a jo vervonal reprodukalodhat ... embereknel minden selejt parosodhat. Ennek ez a kovetkezmenye!

2020. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
95%

1) Részben igazad van, fontos lenne, hogy az emberek félretegyenek pénzt váratlan kiadásokra.

2) Amikor közel négymillió ember a létminimumon él, abból értelemszerűen nem tudnak félrerakni.

3) Akik megengedhetik maguknak a tartalékképzést, azok jellemzően nem veszették el a munkájukat.

4) Az állam feladata a szociális védőháló kialakítása, fenntartása, tehát ha az elégtelen, akkor az az állam hibája.

2020. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!