Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem háborítanak fel...

Csak engem háborítanak fel azok a kéregetők, akik saját hibájuk és felelőtlenségük miatt tartanak ott, ahol?

Figyelt kérdés

Facebookon vannak kéregetős csoportok és gyakran írnak oda olyan emberek, akik mindent kéregetnek, de főleg pénzt. Aztán vázolják a nehéz körülményeiket. A többség ugyanarra hivatkozik: több (sokszor 4-5) kiskorú gyerek, munkaképtelenség vagy épp iskolázatlanság miatti munkanélküliség, kevés a segély, nem tudják fizetni a számlákat stb.

De minek vállal valaki 5 gyereket (legtöbb esetben nem nagy gyerekek, hogy azt mondhatnánk, hogy akkor jól ment nekik, de közben lecsúsztak, hanem egyik anyuka pl. egy 3 éves, egy 18 hónapos és egy 5 hónapos gyereket nevel), tehát ha van két pici gyerekem, akiket nem tudok eltartani, nem szülök még egy harmadikat is.

Másik dolog, ha nem tudom fizetni a számláim, akkor hogy internetezek? Erre sokan azt reagálják, hogy az internet kell a nagyobb gyereknek a tanuláshoz. Én internet nélkül nőttem fel, tanultam, szereztem szakmát. És úgy gondolom, ha ennivalóra sincs pénzem, akkor előbb lemondom az internetet, eladom a számítógépet és csak utána kérek mástól. (Egyébként volt is már rá példa, hogy kikapcsolták a netet, mert fontosabb volt a villanyt meg az albérleti díjat fizetni)

Csak szerintem pofátlanság úgy kéregetni, hogy maguk meg sem próbálnak tenni, hogy jobb legyen nekik?


2013. okt. 23. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak téged....... Egyébként meg minek olvasod, ha ennyire berágat?Internet meg millió helyen hozzáférhető akár ingyen is. Sőt egyik barátom fiának adtam egy számítógépet, hozzá fizetem az internetet (havi 2000 ft) mert több gyerek van és szegények, én ÉN tudom miért, de mások csak annyit látnak szegénység, minek a sok gyerek? Engem meg az rágat be ha valaki ítéletet mond, a másik felett mert kicsit szerencsésebb helyzetben van. :) Ami nem az én dolgom nem rúgózok rajta, esetleg ha megkérdezik a véleményem akkor elmondom de mindenki foglalkozzon a saját dolgával.
2013. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért olvasom, mert a többsége alapvetően csereberés csoport és cserére kérnek. Így lehet tudok adni valamit, amire szükségük van, cserébe valamiért, ami meg nekem kell. Csak sokan belepofátlankodnak, akiknek minden ingyen kéne, meg még a postát is te fizesd neki, mert neki van 5-6 gyereke.

Én is imádom a gyerekeket, de azzal az egyel, aki van is nagyon sokat vártunk, mert minek szülni, ha nem tudom etetni? Engem bosszant, ha valaki azért szül, hogy az adózók meg a többi (nem túl gazdag, de dolgozó) ember majd eltartja a gyerekét, mert mekkora szívesség már, hogy ő gyereket szült.

2013. okt. 23. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem nem háborítanak fel, csak simán leszarom őket... az ember magának teremti a körülményeit, felőlem nyugodtan jajveszékelhetnek, lepereg rólam. Annak segítek csak, aki valóban önhibáján kívül került bajba, pl. árvízkor mindig küldök, de a sokgyerekes putrisoknak semmit.
2013. okt. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán szánalmasak. :)
2014. jan. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!