Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsánynak és az MSZPnek az...

Gyurcsánynak és az MSZPnek az Őszödi beszéd miatt áldozott le a karrierje, vagy ez csak egy végső döfés volt, és amúgy is hasonló sorsra jutottak volna?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 22:10
 1/9 A kérdező kommentje:
csak olyan emlékek miatt hogy régen, (akkor sem foglalkoztam a politikával de úgy érzédött még így 2010. előtt kistini koromban) hogy volt az MSZP és FIDESZ két nagy hatalom és ők háborúztak egymással, nem úgy mint most ahol nincs ellenfele a kormánynak
2020. ápr. 24. 22:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Közrejátszott az biztos.
2020. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2006 nyarán, amikor a mázas ígéretek után jöttek a kőkemény megszorítások, már akkor leszálló ágra került az MSZP, és nagy bajban voltak. Igaz, ha nincs Őszöd, ez 2010-ig valószínűleg kezelhető lett volna, de erről felesleges sokat beszélni, mert szeptemberben gyakorlatilag végleg megbukott az MSZP és Gyurcsány is.
2020. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Én úgyemlékszem hogy a beszéd után nem volt olyan nagy gyurcsány ellenes hangulat, sokkolónak az volt de nagyon nem foglalkoztak vele az emberek sőt vicces is találták a szöveg trágársága miatt.


Ami viszont borította a bilit azok a megszorítások voltak. Lényegében minden az ígéretekkel ellentétesen zajlott.

2020. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Bajban volt az MSZP, mert éppen az ellenkezőjét csinálták, mint amit ígértek. A gazdaságot pedig nem tudák felpörgetni. Gyurcsánnyal is csak úgy tudták megnyerni a választást, hogy meghamisították az ország helyzetéről szóló jelentéseket.


Az Öszödi beszéd azért szivárgott ki, mert Gyurcsány el akarta takarítani az MSZP régi tagjait. A kiszivárogtatással viszont ők takarították el Gyurcsányt az MSZP-ből. Arra számítottak, hogy így Gyurcsány lesz a bűnbak, ők meg visszakerülnek a korábbi pozícióikba. Nem jött be. Ott bukott el a terv, hogy nem volt egy értelmes fiatal emberük sem. Azóta sem találtak. (Ami érthető, mert az egyetlent a saját bukásuk árán tették ki a pártból.)

2020. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Én úgyemlékszem hogy a beszéd után nem volt olyan nagy gyurcsány ellenes hangulat, sokkolónak az volt de nagyon nem foglalkoztak vele az emberek sőt vicces is találták a szöveg trágársága miatt."

Rosszul emlékszel. Emiatt voltak a 2006 őszi zavargások, a tévé székház támadása stb. Szerintem elevenítsd fel az emlékeidet, mert nagyon megfakultak!

[link]

2020. ápr. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az őszödi beszéd és a gazdasági világválság együtt szerepel az okok között.
2020. ápr. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Gyurcsány és a sleppje alkalmatlan volt és jelenleg is az az ország vezetésére, ezért bukott meg. Tönkretették az országot.
2020. ápr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgyemlékszem hogy a beszéd után nem volt olyan nagy gyurcsány ellenes hangulat, sokkolónak az volt de nagyon nem foglalkoztak vele az emberek sőt vicces is találták a szöveg trágársága miatt."


Nem hiszem el, hogy nem szándékosan hazudsz!

Másnap tele voltak az utcák, állandóak voltak a tüntetések.

2020. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!