Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mit csinálnak...

Magyarországon mit csinálnak az alig ismert, vidéki képviselők?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden pártnak vannak húzóemberei, akik rendszeresen felszólalnak a Parlamentben, szerepelnek a médiában. Viszont vannak akikről alig lehet hallani, semmi láthatót nem csinálnak. Például a régiónkban csak a nevét tudom a képviselőnek, de semmi különöset nem érzékelek abból, hogy csinálna valamit. Néha látom a Parlamentben, ahogy papírból is akadozva és borzalmas minőségben olvas fel dolgokat, amiket szerintem ő maga sem tud értelmezni. Neki csak a gombnyomogatás a valós dolga?

2020. ápr. 25. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A dolgukat.
2020. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mi képviselőnk is csak a szoboravatásokon illegeti magát.
2020. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ellenzékiek jellemzően kiállnak néha a terekre és szídják a kormányt 1 órán át, azon kivül csak annyit látok, hogy a luxus kocsikkal furikáznak fel-alá.
2020. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi a dolguk? Mert én is általában csak a megjelenéseket tapasztalom itt ott, szoboravatás, átadás, ünnepség stb.
2020. ápr. 25. 10:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni a Dzsentlemanus c. filmet. Na, pont azt.
2020. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"És mi a dolguk? "

A saját vidéki szektoruk közügyei.

2020. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gondolomnem vagy ott a parlamenti bizottsági üléseken - ahol ők végzik a dolgukat, nem nézed folyamatosan a parlamenti közvetítéseket, hogy lásd az összes képviselőt felszólalni. Igen, a pártoknak vannak húzóembereik, de ettől még a parlamentben 199 képviselő van és mindnek van feladata dolga. Csak nem mindet látod a tévében, mert nem őket szokták behívni nyilatkozni - vagy ha szerepelnek, akkor nem is tudod róluk hogy kicsodák, mert nem a te körzeted képviselője és így nem is emlékszel rá utána.

A képviselők (parlamenti és önkormányzati is) a választók felé általában a kampányban mutatják magukat. A megválasztásukat követően meg vannak a feladataik, amiket a háttérben végeznek. A törvényalkotást, módosítást, rendeletekhez a javaslatokat mindig kezdeményezi valaki - egy vagy több képviselő, egy frakció - és előtte annak utána kellett járni, meg kellett azt alkotni. A lakossággal akkor foglalkozik, találkozik egy képviselő a kampányon kívül, amikor valakinek problémája van. Én életemben először akkor beszéltem a körzetem országgyűlési képviselőjével amikor én kerestem egy helyi, engem is érintő üggyel kapcsolatban. Mert nem volt máskor szükség rá, de akkor ott volt és végezte a dolgát, az ügy szerencsére nekem is kedvező módon rendeződött - részben neki is köszönhetően utána.

Nem mindenki tud jól mások előtt szerepelni. A parlamentben pedig kifejezetten nehéz felszólalni, hiszen felvétel készül róla, az egész ország láthatja és utána meg lehet nézni újra meg újra, minden szóba bele lehet kötni akár évekkel később is. Vagyis aki nem szokott hozzá ahhoz hogy nagy nyilvánosság előtt beszéljen, az igyekszik elkerülni, hogy hülyeséget mondjon vagy belezavarodjon, ezért előre átgondolja, megszerkeszti és leírja amit el akar mondani. Aztán felolvassa, pont hogy ne hibázzon. Ezt is lehet jól és rosszul csinálni, de gyakorlat és személyiség kérdése. A profibb szereplők, mint akár Orbán is, ők meg azért olvassák fel gyakran az előre megírt beszédeiket, mert tudják, hogy minden hangsúlynak, szónak jelentősége lesz abban amit és ahogyan elmond. A felszólalások minőségéből tehát ne következtess a mögötte levő tartalomra.

De egyszerű példa. Érettségiztél te is. Gondolj rá vissza, hogy téged az érettségiztető tanár akkor látott először szerepelni, csak 20 percig hallotta amit beszéltél, és nem fejből mondtad el a tételedet, hanem ott volt a kezedben amit előtte vázlatosan, de leírtál róla. Még sem hiszi azt hogy te csak előtte 10 perccel kezdtél el az érettségire tanulni, hogy semmi más dolgod nem volt csupán azt az egy tételt kellett megtanulnod, vagy hogy nem volt semmi dolgod a 4 évnyi középiskola alatt. Nem fogja azt hinni, hogy csak mert akadozva, inkább felolvasva mondod el a tételed szövegét, ami jó, akkor már nem is tanultál előtte. Te is így gondold át a képviselők munkáját!

2020. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TR75 ***** válasza:
10%
A mi parlamenti képviselőnk például az évenként frissített lista szerint mindig a legkevesebbet felszólaló képviselők közt van (hja, persze, mert lufihámozásért felelős államtitkárként rengeteg a dolga). És nagyon köszönjük neki, hogy a városból nem lett megyei jogú város, pedig hogy fogadkozott azzal a hazug szájával a lelkem, hogy na majd most végre, a fülkeforradalom után... Aztán a fülkeforradalmár párttársaival együtt leszavazta a dolgot, ellenben ellenzéket mocskolni, hazugságokat fröcsögni tud rendesen. Mindenesetre szerencsére a környéken ritkán jelenik meg, amióta a fidesz a városban beleszaladt a kemény pofonba (a polgármester úr is a megyeházáig menekült, hallgat, mint szr a fűben).
2020. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ellenzékiek maszkokat osztogatnak.

Facebook, insta oldalukon képet is töltenek fel, szóval van bizonyíték róla.

2020. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 8., így már mashogy látom a helyzetet. Viszont amellett nem tudok elmenni, milyen minőségben szólalnak fel néha. A papírból olvasással semmi problémám nincs, de egy elvileg értelmiségi, több millió forintot kereső embertől elvárható lenne, hogy ne döcögve, folyton megakadva olvasson fel egy A/4 papírnyi szöveget. A monoton és hangsúly nélküli stílus még oké, bár szerintem egy politikustól, akinél a megnyilvánulás az egyik legfontosabb tényező, többet várna az ember.
2020. ápr. 25. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!