Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e itt valaki BIID-es?...

Van-e itt valaki BIID-es? Ismert ez Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az Interneten találtam egy BIID (body integrity identity disorder) nevű dolgot. Néha úgy érzem engem is érint. Van itt valaki aki ezt ismeri?

2019. júl. 19. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt nem ismertem, eddig csak angol nyelven olvastam erről. De továbbra is kérdés, hogy ezzel egyedül vagyok-e?
2019. júl. 19. 18:36
 3/74 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem
2019. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy érzem egyedül vagyok ezzel. Az egyik pszichiáter szerint nem is létezik ilyen "kór". De egyre rosszabb, és egyre rosszabb, hogy mindenki hülyének néz ezzel. Sehol nem találok semmi kézzel foghatót ami segítene.
2019. júl. 19. 22:18
 5/74 anonim válasza:
100%
Mit érzel és miért?
2019. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2019. júl. 20. 12:52
 7/74 anonim válasza:
100%

"Néha úgy érzem engem is érint."


Érzel valami, ami miatt így gondolod. Mit érzel? Mely testrészeddel kapcsolatban érzed?

2019. júl. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:
Igen, érzem nem is kicsit. És a jobb karommal kapcsolatban. És egyre erősebben, de itt (orvosok) senki nem vesz komolyan. És nem tudom mit tudnék tenni. Ezért keresek valakit akinek hasonló "problémája" van. Egyzser kaptam valami gyógyszert de nem hatott.
2019. júl. 20. 21:31
 9/74 A kérdező kommentje:

"Mit érzel és miért?"


Kicsit bővebben, néha vannak olyan pillanatok-napok amikor úgy érzem ez "betegség" és nem helyes. De ez egyre ritkább, már sok barátom teljesen hülyének tart, és lenéznek ezért. Én meg úgy látom, hogy egy helyes és normális dolog és ez nem betegség. Egyre gyakrabban érzem úgy, hogy nem az enyém a karom, és fura, hogy hogyan lehet két kézzel élni, mennyivel jobb lenne egy kezünek lenni. A kérdés kiírására barátaim vettek rá, hogy ezzel foglalkozni kéne mert nem vagyok normális. Mostmár úgy érzem, hogy az lenne a normálisha nem lenne meg a jobb karom.

2019. júl. 21. 16:28
 10/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális, de létezik ez az állapot, Magyarországon ez nem annyira ismert. Mindig annak a függvénye egy betegség/állapot befogadása, hogy hány embert érint. Mivel ezzel kb. egyedül vagy, így sokan hülyének fognak nézni és mivel egyelőre nincs benne marketing, nem foglalkoznak vele és nem tartják kezelendő problémának.

Ezzel amúgy nem lehet mit kezdeni, együtt kell élni vele. Tény az is, hogy ezt elég nehéz megérteni.

2019. júl. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!