Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költenek Orbánék 190...

Miért költenek Orbánék 190 milliárdot az atlétikai stadionra, amikor ezrével vesztik el az emberek az állásukat?

Figyelt kérdés
Nem lenne fontosabb a családokat vagy az időseket támogatni? Szinte minden értelmesebb lenne mint egy újabb stadion. Milyen érvek szólnak egy új stadion mellett? (Trollok kíméljenek mindkét oldalról, engem a gazdasági rész érdekel.)

2020. ápr. 25. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A sport a nemzeti összetartás egyik megtestesítője. Fontosabb mint az egyéni szereplések, egy munkanélkülivé vált ember vezeklését, hanyatlását senki sem látja. Viszont egy sportoló sikerének minden magyar örül.
2020. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt már a járvány előtt elköltötték.
2020. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem költötték el a járvány előtt, még a kivitelező sincsen meg. Engem tényleg az érdekel, hogy gazdaságilag mi a haszon. Az, hogy a magyarok örülnek, nekem karcsú magyarázat. Ennyi erővel a tudományt is lehetne támogatni, mindannyian nagyon örülnénk egy új Semmelweisnek vagy Neumann Jánosnak.
2020. ápr. 25. 22:49
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
Ha elosztjuk a 190 milliárdot 10 millióval (Magyarország lakossága), akkor pontosan 19-et kapunk. Minden magyarnak 19 Ft jutna ebből a pénzből. Lakást vennél belőle vagy élelmiszercsomagot?
2020. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem vagyunk 10 millióan, másrészt az a 9,8 millió sem mind adózik, harmadrészt ez nem érvelés. ennyi erővel Gyurcsányék is lenyúlhattak/elpocsékolgattak egy csomó pénzt, mert fejenként csak 20-30 forntról van szó? 190 milliárd az egészen sok, ha mondjuk az egészségügyről van szó vagy az oktatásról. Nekem úgy logikus, hogy először azokat kell rendbehozni és utána stadionozni. De mint írtam, engem a gazdasági rész érdekel, pl. a megtérülés vagy hogy ez miért előrébb való mindennél. Nem Fidesz-gyalázást vagy imádást kérek, hanem tisztességes érbeket pro vagy kontra.
2020. ápr. 25. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Mert megtehetik. Igy is megválasztják öket, mert a hös O Vitéz megvéd a migráncsoktol Büsszeltöl, Sorostol, .....tol.
2020. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Számold ki, hogy hány embernek ad munkát maga az építkezés, majd a rendezvények szervezése.

El lehet szórni segélyezésre a pénzt, de attól senkinek nem lesz munkája.

2020. ápr. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Pl hogy munkát adjon rengeteg embernek.

Ingyenpénzként szétosztva mindenki között ez pillanatok alatt elfogyó értelmetlen alamizsna lenne, országos szinten nézve ez aprópénz. Célzott befektetésként viszont hasznos.

2020. ápr. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"még a kivitelező sincsen meg."


Már megvan: Mészáros & Mészáros Kft.


Az alvállalkozó nincs még meg legfeljebb, aki majd elvégzi a tényleges munkát.

2020. ápr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#3!


Gondolom a Eötvös 2020+ projectről és a kutatás-fejlesztésekre költött milliárdokról nem hallottál.

2020. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!