Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy ezért sikeres...

Nem lehet, hogy ezért sikeres a Fidesz?

Figyelt kérdés

Alapjában véve az átlag magyarnak elég, ha a minimális szükségletei meg vannak, (kis sör, kis pálinka, cigi, meg a kaja a nap végén) és jól meg van. Orbán azért ezt megadja, eme élvezetek elérésére van lehetőség. A gondolkodó értelmiség általában jól beszél, jó dolgokat mond, de nem tudnak az egyszerű ember szemével gondolkozni. Felhozzák a korrupciós ügyeket, a hatalom centralizációját, de az átlagos magyar ember ebből semmit sem fog érteni. Valahogy az Orbán hozza a Kádár-stílust. Ő is annak idején belátta, hogy a népet jól kell lakatni, néhány dolgot engedni kell neki, politizálhasson is egy kicsit, ha akar, kidühönghette magát, volt balatoni nyaralás, szocpol. És a nép meg is tűrte Kádárt, nem izgatott úgy nagyjából senkit sem, hogy itt vannak az oroszok, meg hitelt halmozott fel. Néhány értelmiségit persze igen, de ők kevesen voltak, és az akkori rendszer ügyesen izolálta őket, már akit persze 56 után nem végeztek ki a megtorlás alatt.


Lényegében Orbán is hozza ezt a formát, van pénz piára, van pacalpörkölt, foci, lehet politizálni, kicsit dühöngeni a neten. Az, hogy a háttérben milyen pénzek mozognak, kik kezébe mi kerül, meg mennyi, honnan hova úgy az átlagot nem érdekli, hisz lehet csajozni, pasizni, bulikázni így az alapvető fiziológiai szükséglete meg van a többségnek (nyilván majd a járvány után lehet ezeket folytatni). Aki pedig jobb sorsot akar, az úgy is kimegy külhonba. Az öregek meg vélhetően éreznek valamiféle nosztalgiát a rendszerben Kádárék iránt, ezért is kedvelik Orbánt. Nagy társadalmi igényt a változásra nem érzek, mindenkinek nagy a szája persze, hogy "így Fidesz, meg úgy Fidesz", de más nincs, tettekbe már senki nem menne bele. A tavalyi rabszolgatörvény is bizonyos réteget megmozgatott, de nem vonultak milliók az utcára, meg a munkavállalók se úgy használták ezt a törvényt, ahogy az ellenzék mondta. Néhány kivétel biztos volt, de nekem és az ismerőseimnek ilyen túlkapásokban nem volt része, mint amit az ellenzékiek beharangoztak.



2020. ápr. 27. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Ez mind szép és jó. De mond az alternatívát. Nincs. Nincs jobb a Fidesznél. Mindegyik rosszabb. Nem volt tavaly rabszolgatörény. Csak felemelték az éves túlóraszám lehetőségét. Tehát aki többet ajar keresni, többet dolgozhat, ha akar.
2020. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Én nem cigizek, nem iszok, a focit is utálom. Szóval nem emiatt szavazok a fideszre. Ezt benézted.
2020. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként ha nem Orbánék lennének kormányon, hanem bármelyik ellenzéki, akkor még kis pia, kis cigi, kis foci, kis pacalpörkölt se lenne.
2020. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon rosszul látod. Orbán két dolog miatt sikeres. Mert felkap egy jó témát és a lehető legegyszerűbben közvetíti azt (nem magyarázza túl).


A másik dolog pedig az hogy az ellenzéki pártok zömét töketlen idióták teszik ki a másik felét pedig bukott politikusok. A saját árnyékukon nem tudnak túlnőni máskülömben nem volnának Szanyi Tiborok meg Gyurcsány Ferencek tényezők. Talán Schiffer András volt az egyetlen politikus aki vállalható volt és valóban változást akart nem pedig hatalmat hogy lopjon.


Ergó a fidesznek pofon egyszerű dolga van. A korrupcióval olyannak van értelme kampányolni aki új és makulátlan sajnos a jelenlegi ellenzék egyáltalán nem az. Így elég ha Orbán cérnán belógat egy témát aminek lutri volna neki menni de az ellenzék mindíg bekapja a horgot.

2020. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem a fidesz lenne,akkor örülhetnénk,hogy lyuk van a hátsónkon és szelel 😁

Igazából az első 3 kommentelő leírta,amit én is akartam.

2020. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1-es! Talán ezt pofáztam én is, nem? Az ellenzék túlreagálta egy kicsit a dolgot, de hát az volt a szerepük.


2-es! Én az átlagról beszéltem, az emberek nagy részének ez kell. Te pont kivétel vagy, de akkor te is elégedett vagy, ha rájuk szavazol.


3-as! Meg lenne az akkor is, nem nagy kunszt egy kisigényű társadalom ellátni.

2020. ápr. 27. 18:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én az átlagról beszéltem, az emberek nagy részének ez kell. "


Én tudok olyanokról, akiknek kis pia, kis cigi, kis pacalpörkölt kell, de ők nem a fideszre szavaznak, sőt, egyenesen utálják Orbánt.

2020. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4-es! Ez érthető, tiszta dolog, de még ezek is kevés embert izgatnak. Szerinted egy Szabolcsi, vagy Borsod megyei romatelepen tudják hogy ki az az Schiffer András, meg feltudnak sorolni három ellenzékit? Hallottak korrupciós ügyekről? Marika nénit megkérdezed Hajdúsámsonban a 7-es cikkelyről szerinted fog tudni értelmes érvel válaszolni?? De ha azt megkérdezed, hogy megkapta az Erzsébet utalványt, akkor vajon mit fog mondani? Vagy, ha egy bulinegyedben egy részeg fiatalt fog érdekelni, hogy mi zajlik a közéletben? Az embereknek csak egy kis százalékát érdekli, hogy mi van a sorok között, el vannak ők ebben a rendszerben, mint a befőtt.
2020. ápr. 27. 18:20
 9/21 A kérdező kommentje:
7-es! Kivetíthető ez ellenzéki szavazóra is, azért ilyet nem mondtam, hogy nem. A Fidesz szavazói között is vannak értelmes emberek, de vannak az ellenzéki oldalon is hülyék, meg értelmesek, de az emberek nagy részét akkor sem érdekli a politika. Az egész rendszer azért működhet eleve, mert a magyar társadalmat nem zavarják a háttérben mozgó dolgok.
2020. ápr. 27. 18:23
 10/21 anonim ***** válasza:
29%

"mert a magyar társadalmat nem zavarják a háttérben mozgó dolgok."


Vicces, hogy ezt írod, mert én történesen pontosan azért szavazok a fideszre, mert látja a háttérben folyó folyamatokat, és ellenáll neki, tehát homokszemként viselkedik a gépezetben. Ellenáll Európa szándékos tönkretételének, eliszlamizációjának, a családok tönkretételének, a pénzügyi spekulánsok, háttérerők beavatkozási kísérleteinek, az Európai Egyesült Államok létrehozásának, ami a nemzetállamok megszűnését jelentené, a világkormánynak...stb

Azóta szerettem meg Orbánt, mióta így viselkedik. Előtte nem szerettem. Még lejárató videókat is csináltam róla.

2020. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!