Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hiba volt, hogy...

Szerintetek hiba volt, hogy segítettem a fideszes szomszédomnak?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédom, aki sajnos fideszes és nagyon bekajálja a kormány propagandáját de ezt leszámítva egy viszonylag normális ember. Családja van, nagyon szereti a feleségét és van neki 2 lánya akiket szintén imád. Eddig akárhányszor kértem tőle valamit ő mindig segített, volt olyan is hogy ő ajánlotta fől magától hogy segít a kertben.


Na most ez a nagy kedvesség sajnos egyből elillan ha politikáról van szó. Pont emiatt nem szoktam vele politikáról beszélni és nem is tudja hogy én ellenzéki vagyok.


A szituáció: Még hónap eleje-közepe fele rám írt facebookon kétségbeesve, hogy elküldték a munkahelyéről március bezárultával és nem tudja mi lesz vele. (A felesége háztartásbeli) Nem tudok-e esetleg segíteni neki mert nem akarják fölvenni sehova. Nagyon megsajnáltam szegényt, ezért szóltam ismerősöknek, hogy tudnak-e valami munkát neki. Végül egy ismerős segítségével sikerült őt betolni egy munkahelyre, igaz egyáltalán nem a saját területén helyezkedett így el de hát a kényszer nagy úr.Nagyon nagyon hálás volt nekem még csokit meg pezsgőt is hozott az egyik nap.

Na most erre a napokban látom, hogy a facebookon vadul politizál (amúgy is szokása) és azt találta írni egy vitában hogy " ez a kormány mindent megtesz az emberekért, új munkahelyeket teremt és támogatja a béreket, itt csak az nem talál munkát aki nem akar!"


Na most ezen én rohadtul kiakadtam mert ha én nem vagyok akkor neki se lenne munkája !!! Ennek ellenére nem írtam neki semmit. Viszont most kicsit sz*rul érzem magamat emiatt. Lehet hogy kár volt segíteni neki... habár a felesége meg lányai nem tehetnek semmiről.



2020. ápr. 30. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Politika olyan mint a vallas.. hagyd ra, keruljetek a politikat, facen meg kapcsold ki h ne lasd mit oszt meg..

A politika baratsagokat, csaladi kaocsolatokat tehet tonkre. Ha elkezd politizalni amikor veled van, nyiltan mond meg neki h nem politizalsz tartsa tiszteletben.

Amugy jol tetted h segitettel neki szerintem, remeljuk forditott esetben is igy lesz.

2020. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Ha én segítek valakinek,azért teszem,mert úgy érzem.Onnantól hogy hogyan vélekedik a politikában,nem érdekel.Ha név szerinti elismerésre vágysz,szólj az ilyennek előtte.Ha meg se köszönte amit tettél,innentől kezdve ne beszélj vele,ennyi a lényeg.
2020. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

A fideszesek igen nagy hányada pont ilyen elvakult agyhalott mint a te szomszédod, ha orbán falhoz állítaná őket akkor is azt kiáltoznák hogy éljen viktor.

Amelyik fideszes ígyjár az mind megérdemli a sorsát.

Ezzel csak az a baj hogy ezek teremtik meg orbánnak a hatalmon maradását és így tud uralkodni az ország többsége felettés így tudja dézsmálni a közpénzeket.

Remélem hogy ezeket az agyhalottakat és ezt azorbánt is kiiktatjuk a 2022-es választások során.

2020. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni mindig rendes dolog.

Aki még ilyen politikai megszállott, annak mindig kwállítom a követését, és ki is léptem minden poltikai csoportból, a magam fajtából is.

Kínos az a hittérítő megszállottság.

Egyetemen tanítok, 40 fős csapatban. Igen széles a poltikai skála, de eszünkbe nem volt még ettől felmondani bármi barátságot, vagy közös munkát. A politika csak egy dolog, van annál fontosabb is.

2020. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor igyekszem kizárni a politikai dolgot a képből. Egyébként mint írtam nagyon hálás volt és megköszönte!

2020. ápr. 30. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Jó, hogy segítettél neki örülj, hogy miattad van munkája.
2020. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Az egy szemét, elmebeteg!!!
2020. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Buta szegény,de attól még lehet jó ember,hogy téves következtetéseket von le .
2020. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fideszes és a szomszéd állításával sem értek egyet, például az egyedülálló barátnőm, akit kirúgtak, nem is tud munkát keresni, mert otthon tanul a gyerekével, persze ügyelet náluk nincs, a munkanélküli segélyről pedig a határozata nem jött meg, ami márciusban leadott, tehát pénzhez lehet, hogy június elején jut csak, persze albérletet, rezsit, megélhetést oldja meg, ahogy tudja. Viszont a fideszes szomszédod mit látott, hogy akárhogy is, de hamar lett munka, szóval neki minden jó.
2020. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj, de a hiba a te készülékedben van.

Az, hogy segítettél neki, szerintem becsülendő dolog, de azt, hogy most pocskondiázod azért, mert te más politikai beállítottságú vagy és más a véleményed, az szerintem helytelen, még ebben az esetben is.

2020. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!