Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felaldoznad eletedet Nagy-Magy...

Felaldoznad eletedet Nagy-Magyarorszag visszacsatolasaert?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 19:51
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
És ha xy ország lenne akkor nem lehetne ugyanúgy változatos? Meg miért kell határok közé szorítva kirándulni. Ha már választhatok, nyáron inkább megyek valami távolabbi helyre.
2020. máj. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen nem.

A kultúrák, helyi szokások azét alakultak ki mert mert adottak voltak számára ezek a kedvező adottságok.

Ha nem lennének határok, amihez, egy közös nyelv megvalósítása szükséges melyik nyelv lenne az? Melyik az a nyelv ami fontosságot élvez a többivel szemben? Az angol? Mitől, jobb különlegesebb az angol, a némettől, kínaitól vagy magyartól? Ez utóbbi szókincse legalább 3x gazdagabb is.

Ha feláldoznánk az egyszerűség kedvéért, egy bonyolultabb kifejezőbb nyelvet, nem-e menne a kultúra, vagy műveltség rovására? Hiszen, sokkal primitívebb nyelvi készlet állna rendelkezésünkre.

Ez mennyire hatna ki a költészetre, a zene szövegekre stb?

A nyelvi eredetiség eltűnése tehát nyomot hagy a kultúrában is!

Ha a kultúra csorbul, azt a társadalom egésze megérzi.

Idehaza pl elciganyosodott magyar, amerikában pedig elnégeresedett amerikai.

Megnezheted az összefüggést, szókincs és viselkedés között.

Hogy viselkedtek az úriemberek a 20 években akár, és most ho..jah nem igen vannak úriemberek sem.

Egy szó mint száz, jó dolog a nyitott határ, de tudni kell megtartani ezeket a határokat!

2020. máj. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos azonban különbséget tenni a határok, valamint a falak és kerítések között. Ez utóbbiak célja az volt, hogy az embereket bent tartsák az adott országban. A nemzeti határok azonban bennünket védelmeznek azokkal szemben, akik kívülről akarnak bejönni. Ez egy teljesen másfajta határvonal. A demokráciának szüksége van határokra, mert ahhoz, hogy egy közösség legitim módon tudjon dönteni a saját sorsáról, olyan emberekből kell állnia, akik között működnek a társadalmi összetartó erők. Máskülönben, ha hiányzik ez a közösségi érzés, egy adott országban élő többség egyszerűen nem érzi szükségét annak, hogy figyelembe vegye a kisebbség szempontjait, és a kisebbség sem érzi úgy, hogy egy nagyobb egységhez tartozik. Kell, hogy legyen valami közös alap bennünk, ha békésen együtt akarunk élni, akár a többséghez, akár a kisebbséghez tartozunk. Szerintem a nemzeti identitás ez a közös alap, nem pedig a faji, etnikai háttér vagy a vallás, mert ezekben különbözünk. Egyedül a közös kultúra, a közös nyelv és a közös jogszemlélet az, amiben osztozni tudunk egymással. Erősítenünk kell a nemzeti identitás érzését, mert attól tartok, hogy enélkül társadalmaink végletesen megosztottá válnak. Az ilyen szektarianizmus pedig nagyon veszélyes.
2020. máj. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Az éremnek ott a másik oldala, hogy egy olyan nyelv amit mindenki beszél enyhén szólva is rengeteg lehetőséget nyitna meg. Nem mellesleg a régi nyelveket nem azt jelenti, hogy el kell felejteni, de lesz időszak mikor úgymond ritkaságszámba fog menni egy-egy nyelv használata. Kultúra szintén működik határok nélkül, ezen a vonalon haladva még országon belül is vannak már kultúrák, nyelvjárások stb.
2020. máj. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

Vannak, de nem olyan látványosak, mint a szivarvany színei. Ink csak mint egy színátmenet egy színen belül. Világosabb árnyalattól a sötétig.

Miért szűkítenéd kicsire a világot, ha bőven elférünk benne?

2020. máj. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
75%

Annyi lehetőséget nem mint amennyit bezár.

Ezért lehetséges, hogy valamit feltalálnak a világ egyik pontjan, mást pedig a másikon. Hogy a földön mindenütt születnek érdekes könyvek, a maguk rájellemző gondolkodásával és stílusával. Ez mind a nyelvek egyediségének köszönhető.

2020. máj. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%

Na mert ha egyetlen hatalmas ország lenne vagy akkor már fölösleges is lenne országnak nevezni, akkor nem maradnának érdekes helyek, nem lehetne feltalálni dolgokat?

Sőt még a tudomány ejlődését is gyorsíthatja egy közös nyelv, arról nem beszélve, hogy olyan helyzet sem állhat elő, hogy valaki azért nem megy xy helyre mert ott egy szót nem tudna elmondani az ottani helyen.

2020. máj. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

“ Sőt még a tudomány ejlődését is gyorsíthatja egy közös nyelv, ”

-A nemzetek versenye a fejlődés forrása.

Nem azt mondtam ne tanuljunk nyelvet, igen is egy közös nyelvet használjunk.

De ne az angolt! Akkor legyen egy másodlagos nyelv, és tanulja azt mindenki. Akkor nem állna fent az általad említett probléma, és igazságos mindenkire nézve.

De ha az igazságosságot nézzük, ne vizionálj, közös határt, nyelvet fizetést, mert a nyugatiak azt nem hagynák úgy sem. Nekik az a jo, ha a kelet európai, olcsón dolgozik. Ha meg akarta volna tenni már megtette volna, de lássuk be, nem érdeke ez, mert profitközpontú globalizáció ilyen.

Ne vizionálj határmentességet a világon, mert akkor egy terrorista sejt, bármilyen védelem nélkül portyázhatna akárhol!

A globalizació megöli a lelket, elvesz, és semmi olyat nem ad ami többet érne egy nemzethez tartozásnál.

A színest kiszürkíti, hisz elveti a nemzettudat lehetőségét.

Már csak egy ember maradhatsz-nemzeti szín alatt is megvolt.

Elveti az eredetiséget, mikor csapatok játszanak egymás ellen. Bár ez a fociban egyre kevésbé érvényesül, láva a rengeteg színesbőrű játékost, csak nevetek.

És a többi amit leírtam.

Lehet frankón megértenek akárhová mész, de minek hisz olyan lesz idővel mintha sehová sem mennél csak utaznál.

2020. máj. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
De ha ennyire támogatod a multikulturát és a határmentességet, akkor támogatnod kéne a történelmi magyarországot is, hisz mindkettőre kiváló példa volt! 1000 évével a háta mögött és a történelem szemétdomjára került hódítóival akik mindig a vesztünkre törtek, de valahogy sosem sikerült kiírtani minket! Van bennünk valami különleges, hogy még egy ilyen trauma után, ami -bármelyik ma ismert államot szintén lenullázna, még itt vagyunk, és akarunk maradni, akkor is ha bentről bomlasztanak mindenféle ostoba divat irányzatokkal, mint úniók, meg határmentességek.
2020. máj. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a fejlődés forrása a nemzetek versenye lenne, csak az a nem mindegy mikor mondjuk abban az országban is nekiállnak valaminek, a másikban is, aztán lehet ugyanazon dolgoznak egymás " mellett ", de nem együtt. Lóversenyt csinálni olyasmiből ami az emberiséget szolgálja meg elég erős. Mintha holnap kifejlesztene mondjuk xy ország egy olyan autót ami két csepp benzinnel tesz meg 100km-t de azt mondanák, na mi fejlesztettük ki, csináljatok jobbat, ez a mienk. Na verseny, büszkeség, de épp előnye nem származott belőle az emberiségnek.


Az, hogy melyik a közös nyelv meg olyan dolog, hogy értelemszerűen olyat érdemes választani amit alapból is sokan beszélnek, erre jóformán 4-5 nyelvre szűkül a lista.

2020. máj. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!