Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a korlátozások feloldásával...

Ha a korlátozások feloldásával szinte biztos, hogy újra berobban a járvány, akkor tulajdonképpen sosem lesz vége? Mi lesz így a gazdasággal?

Figyelt kérdés

Csak úgy lehetne ilyen elven vége ha lenne megbízható vakcina ellene, akit mindenkinek beadnának. Igen ám, de ha valami csoda folytán feltalálnának a brit tudósok ami hatásos a COVID ellen, amíg azt letesztelik, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, nem-e rákkeltő, nem-e okoz génmutációt vagy maradandó szövődményeket, az legalább 5 év... Legalábbis én nem engedném, hogy beadjanak nekem egy teszteletlen valamit amiről nem is tudják, hogy micsoda és mivel járhat. Fiatal vagyok, nem fogom elcseszni az életem valami génmutáns szar miatt, inkább átesek a víruson. Gondolom még rengetegen lennének így mint én.

Akkor tulajdonképpen a gazdaság pangani fog még sok-sok évig?


2020. máj. 2. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz vége, ez így van. Azt vizsgálták az utóbbi hetekben, hogy az emberéletek(tehát 60 év felettiek élete) vagy a gazdaság a fontosabb. Nagyjából 1 hónapig lehetett azt hazudni, hogy az előbbi, az utóbbi pár napban már mindenki belátta, hogy ha ez hónapokig így megy tovább, nem marad dolgozó ember, és teljes összeomlás következne.
2020. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Anelyik ország érintett,mindegyik kb a sötétbe tapogatózik,hogy taláb ez,talán az lenne jobb.Lesz e vége,vagy mikor.Nem tudják.De a gyikon vannak korona szakértők,mint az egyes,aki megmondja a tutit.És még azt is tudha,ki hazudik.😀
2020. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"....akkor tulajdonképpen sosem lesz vége?"


De igen.

A járványoknak van egyfajta kifulladásuk. Ahogyan az ebola sem terjedt el, meg az a milliónyi másik sem, amiről nem is tudunk.

Pl. ennek a vírusnak piszokul árt a Nap UV-sugárzása. Amiből a most következő 4 hónap során lesz részünk bőven. Közben folyamatosan egyre több ember lesz immunis a vírussal szemben.

Nem bizonyított, de sokak szerint a BCG-oltás is segít abban, hogy ne legyenek súlyos tünetei a fertőzötteknek. Ez az oltás pedig 1954 óta kötelező Magyarországon, tehát minden 66 év alatti, Mo-n született ember megkapta.

Szóval egy-két idősotthonban, börtönben, hajléktalanszállón még csinálhat cifra világot, de alapvetően vesztésre áll ez a vírus.


Nézd meg pl. a járvány-térképeket: Ha Bp-et és Pest, Fejér megyét nem számítod, akkor a rosszabb megyékben kb. 100 fertőzött van - ami kb. félmillió lakos között oszlik el.

De pl. Hevesben 17 van, úgy, hogy szerintem hetek óta nem is nőtt ez a szám. Tehát ott gyakorlatilag le van győzve a vírus. Ugyanígy Békés, Tolna és Vas megyében.

Ez a térkép egyébként nem mutatja, hogy hány aktív fertőzött van. Pl. Győrről (csak a város!) kb. másfél hete olvastam, hogy össz-vissz 8 igazolt fertőzött van. A többiek meggyógyultak. Így a hetvenvalahány megyei fertőzött a valóságban harmad-negyedannyi lehet, mert a többiek meggyógyultak (esetleg meghaltak).

A MOL-nál és az OTP-nél az összes dolgozót végigszűrték és ezred, ill. tízezred részük volt fertőzött. Tehát az az elmélet sem stimmel, hogy a kevés teszt miatt a fél ország fertőzött, csak nem tud róla. Egyébként, ha így lenne, akkor az is csak azt bizonyítaná, hogy nagyon enyhe lefolyású, ill. nehezen tud már újabb embereket megbetegíteni.


Egy-két ágazat fog nagyot szívni, de ők is csak idén.

Pl. nem lesznek nagy fesztiválok, így az óbudaiak éjjelente nem hallgathatják a Sziget-fesztivált, a Zamárdival szemben lakók meg a Balaton Soundot. Szerintem sokan hálát adnak érte a vírusnak. :-)))


Meg nagy lakodalmak, hangversenyek, színházak, mozik nem lesznek, nem üzemelnek. Nekik tényleg nagy szívás, ezt elismerem. A turizmus augusztusra szerintem teljes fordulatszámmal fog menni. Tehát a nyarat sem fogják teljesen elbukni.

2020. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

#2 Akkor gondolom nagyon képben vagy, azt is tudod, hogy az USA-ban is kb. másfél hónapig bírták, mert 30 millió(!) ember munkanélküli lett, már régóta folyamatosak a tüntetések a korlátozások feloldása miatt, és nem azért, mert meghülyültek az emberek, hanem mert jövő héten már nem lesz ennivaló.

És éppen újraindítják az országot, pedig a járvány nem csillapodott egy kicsit sem.


Szerinted akkor melyik ország viselné el a 15-20-30 százalékos, folyamatosan növekvő munkanélküliséget, fél évig, vagy egy évig? Vagy meddig is pontosan? Mert fogalmunk sincs, mikor lesz oltás.


Meglátod, a legtöbb ország június elejére gyakorlatilag visszaáll normál módba, majd elmondják hetente, hogy vigyázzunk az idősekre ugyanúgy, de ennyi, gyakorlatilag meg elengedik a kezüket.

2020. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, sikerült behoznom a megyei változásokat. Persze nem a hivatalos oldalról. :-))))


[link]


Eszerint Vas megyében 3 hete nincs újabb fertőzött.

Békés megyében az utolsó két hétben 3 újabb fertőzött lett.

Bács-Kiskun megyében az utolsó három hétben 1 újabb fertőzött van.

Tolna megyében az utolsó három és fél hét alatt 4 újabb fertőzött van.


Mivel két hét karantént szokás előírni a fertőzésgyanús, de tünetet nem produkáló emberekre, ezért kijelenthető, hogy több olyan megye is van, ahol tkp véget ért a járvány (csak máshonnan jött emberek éleszthetik újra). Ez az ország területének kb. 15-20%-a (népességben azért kisebb arány).

Szóval akárhogy is nézem, vesztésre áll ez a vírus.

2020. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!