Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ma Magyarországon olyan...

Van ma Magyarországon olyan párt, ami az érdekeimet képviseli? Több lent.

Figyelt kérdés

Ideológiai szempontok:


- Nem akarok bevándorlókat.

- Nem akarok túlzott PC - séget a hétköznapi életben.

- Nem akarom, hogy a melegjogi kérdéseket túltolják, túlpropagálják. Addig nem bánom, amíg nem korlátozza az átlag embert és nincs az propagálva, hogy normális dolog.

- Nem akarom, hogy olyanok is szavazzanak a mi sorsunkról, akikre a szavazás eredménye csak másodlagos hatással lenne. Értsd, nem a magyar kormány fennhatósága alá tartozó emberek.

- Nem támogatom a Kelet felé nyitást, nem akarom, hogy az ország Azerbajdzsánnal, Törökországgal, Kazahasztánnal alkosson egy ligát.

- Nem akarom, hogy az államnak mindenen rajta legyen a keze, nem támogatom a közpomtosítást. Az iskolák, a sportegyesületek, de legfőképpen a tudományos intézmények maradjanak függetlenek az államtól.

- Nem akarom, hogy feleslegesen pénzt öljenek a sportba.

- Szeretném a kórházak fejlesztését és az orvosok munkakörülményeinek, eszközeiknek rendes biztosítását.

- Szeretném ha az oktatási rendszer a nyugati példán működne.

- Fontosnak tartom a környezettudatosságot.

- Fontosnak tartom a történelmi műemlékek megőrzését.

- Fontosnak tartom a kultúra megőrzését, de elutasítom a túlfűtött, giccsesen túlromantizált hozzáállást a történelemhez és kultúrához.

- Fontosnak tartom a V4 - eket.

- Nem lépnék ki az Európai Unióból sem.

- Gazdaságilag egyensúlyt szeretnék a multik és a hazai cégek között.

- Nem akarok személyi kultuszt a vezetők irányába.

- A köztársasági elnököt a nép válassza.


Elvi szempontok:


- Minimalizálni kéne a korrupciót.

- Támogatom az oligarchák felszámolását.

- Az ellenzéket meg kéne tartani ellensúlynak.

- A vezetésben, kormányban, biztosítani kéne egy bizonyos szintű megosztottságot, hogy ne alakulhassanak ki nagyléptékű összeesküvések, monopóliumok, ne jussanak túlzott befolyáshoz az irányítók.



2020. máj. 5. 17:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
*külöNben
2020. máj. 5. 20:24
 12/20 anonim ***** válasza:

"Számos videó van fent, amikor mondjuk Amerikában tünteséket szerveznek, elzárják az utakat."

ez Mo-n is előfordul, melegjogoktól független tüntetéseken is, lásd tanártüntetések, kormányellenes tüntetések


"Vannak helyek, ahol vigyáznod kell arra, hogy úgy szólítsd az illetőtt, ahogy ő éppen kategorizálja magát, külömben számíthatsz akár kirohanásra is."

?? tudtommal ezért még senkit se börtönöztek be (de javíts ki ha tévedek). az, hogy ne legyél bunkó és tisztelt az embertársaidat, szerintem alap dolognak kéne lennie.


"Ott van az a videó is a Gayborhoodos esetről. Innen elég vicces, de mondjuk hosszútávon elég kellemetlen lehet."

ennek utána kell néznem, szerintem lemaradtam róla

2020. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

na ezt találtam a gayborhookorkól: "Such areas may represent a LGBT-friendly oasis in an otherwise hostile city, or may simply have a high concentration of gay residents and businesses. Much as other urbanized groups, some LGBT people have managed to utilize their spaces as a way to reflect their cultural value and serve the special needs of individuals in relation to society at large."

én személy szerint nem látom a problémát. nem tűnik másabbnak mint egy művésznegyed vagy egy kínainegyed.

2020. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem börtönöztek be senkit, nem jelenti azt, hogy nem létező probléma. Mint mondtam, a listán kevésbé komoly dolgok is vannak, amikben hajlandó

vagyok kompromisszumokat kötni. De itt van, amit kértél:


Transznemű, biológiailag férfi majdnem nekimegy a nála jóval kisebb eladónak, mert sirnek szólította maam helyett, ordítoszik, verekedni akar.


[link]


Gayborhoodos ember vállalhatatlanul viselkedik utcán.


[link]

2020. máj. 5. 20:44
 15/20 anonim ***** válasza:

"Transznemű, biológiailag férfi majdnem nekimegy a nála jóval kisebb eladónak, mert sirnek szólította maam helyett, ordítoszik, verekedni akar."

az egy elmebeteg, senki se áll mellette.


"Gayborhoodos ember vállalhatatlanul viselkedik utcán."

a hapsi (amennyire ki tudom következtetni) vallási alapon érvelt az abortusz ellen. a "preach" szót használta. érthető, hogy egy gayborhoodban nem lesz senki oda se a vallásért, se az abortuszellenességért. az, hogy egy másik ember nem tudta intelligens módon kifejezni az egyet nem értését, nem jelenti azt, hogy más se tudta volna.


egyetlen ember alapján megítélni egy közösséget butaság és értelmetlen.

2020. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15. Igen, csakhogy aki nem ilyen azt észre sem veszed, mert a meleg emberek nagy része nem hangoztatja, hogy meleg. Egy normális ember számára a nemi irányultsága nem köztéma, nem kirakatba való dolog, nem az identitásának fő alkotórésze. Hetero embereknél az effajta tulajdonságokat r1b@nc, férfiaknál meg $eggf€j jelzőkkel szokták illetni. Márpedig az ilyen mozgalmakon nem a normális meleg emberek kapnak, mert nekik így is minden lehetőségük megvan, ugyanis mint bárki más, ők sem hangoztatják szexualitásukat, nekik sem az identitásuk fő része a dolog.


Ezeket a mozgalmakat azok használják ki, akik hírdetni akarják az identitásukat, akik úgy szeretnének viselni egy teljesen magánügy dolgot, mint egy színes ruhát, egy figyelemfelkeltő jelet. Azoknak nincs szüksége oázisokra és safe place - ekre, akik amúgy normálisak. Ez a ripacskodó, figyelemhiányos, mentálisan instabil réteg táptalaja. Olyan emberek, akiknek az elnyomott frusztrációik így kompenzálódnak. Nem egyenlőséget akarnak, hanem kényszeresen kitűnni a tömegből, polgárpukkasztani és hasonlók.


Ezeket figyelembe véve, a véleményem is az ilyen emberekről szólt, nem a normális melegekről, mert nem ők vesznek részt ilyenekben.

2020. máj. 5. 22:23
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Magyarország nem alkot egy ligát a türk tanáccsal, annak csak megfigyelője. Mi ezzel a probléma? Mi a probléma azzal, hogy minél több nemzettel jó viszonyt ápolunk? Ők is küldtek nekünk védekezéshez szükséges eszközöket.
2020. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

"Ezeket a mozgalmakat azok használják ki, akik hírdetni akarják az identitásukat, akik úgy szeretnének viselni egy teljesen magánügy dolgot, mint egy színes ruhát, egy figyelemfelkeltő jelet."

Pontosítok, akik nem szeretnének jogi megkülönböztetést.

Pl.

[link]

Szintén jogi megkülönböztetés, hogy polgári házasságot ki köthet és ki nem stb.


Alapvetően ezek mentén indulnak el ezek a megmozdulások, az, hogy vannak idióták, az tök más, mert mindenhol vannak.


Amúgy az alapján, amit a pártok magukról kommunikálnak. Atz mondanám, hogy ehhez legközelebb a momentum áll, esetleg a dk.

A dk azért kérdésesebb, mert amit mond, az ehhez közel áll, de nem feltétlenül teljesült 2002-2008 között egy-két pont.

2020. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kasz gyu ***** válasza:
A felsorolást Mo.-on két szóval is el lehet mondani. Meseország, álomvilág.....
2020. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Balatoni srác^ válasza:
53%

"A Tanárnak készülőnek. Arra gondoltam, hogy a tanárok legyenek megfizetve, a tankönyvek ne a havercégek által legyenek kipumpálva silány minőségben. A tankönyvek tartalmát pedig ne az állam szabja meg."


Köszönöm,most már értem. Engem nagyon felháborít,hogy szinta az állam írja meg a tankönyveket. De sok iskola állapota is felháborító.


Sajnos a foci meg a stadion meg a sport jelenleg fontosabb mint az oktatás.😥😩😢

2020. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!