Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon egyedül a a fidesz az "igaz" párt (egyesek szemében)?

Figyelt kérdés

Egy dolgot el kell ismerni: a Fidesz nem javasol, hanem követel. Az nem javaslat, nem kompromisszum, hogy leraknak valamit az asztalra, aztán esetekben néhány nap, jobb esetben hetek alatt végig viszik a parlamenten változtatás nélkül és közben mondják, hogy "na, írd alá".

Természetesen ha nem írják alá olyan feltételekkel, ahogy ők kitalálták, ha az ellenzék módosítást javasol, akkor mocsok hazaárulók, elárulják a magyarokat.

Emellett sokan abban a hitben élnek, hogy ha valamit a Fidesz javasol, akkor az csak jó lehet. Ha pedig valamelyik ellenzéki párt, akkor az csak rossz. Lényegtelen, hogy miről van szó, ha nem a Fidesz javasolja, hülyeség és nem a magyar emberek érdekét szolgálja, vice versa, ha a Fidesz javasolja, akkor módosítás nélkül el KELL fogadni, az tökéletes.

De miért gondolkodnak sokan ilyen feketén-fehéren? Miért gondolják, hogy egyedül a Fidesz az "IGAZ" párt, ők a magyarok érdekeit szolgálják, miközben senki más nem, mindenki más elárulja az országot, a nemzetet, az embereket és csak a saját zsebüket akarják tömni (illetve ugyanitt megjegyzem, hogy egyesek letudják a Fidesz korrupcióját azzal, hogy "há' de nem is azok / más is ugyanúgy lopna". Mintha az, hogy a szomszédom lopott, feljogosítana arra, hogy én is lopjak )?


2020. márc. 27. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom ugyanazért, amiért nálunk a liberális az szitokszó a fideszeseknél.
2020. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Most leírtad ide ugyanazt a maszlagot, amit százötvenszer leírtok minden politikai témájú fórumon, a Fidesz lop, a Fidesz rossz, a Fidesz diktatórikusan vezeti az országot, blablabla... De mit akartál kérdezni tulajdonképpen? Mert szerintem semmit. Csak akarsz egyet rinyálni aztán ennyi. Szerinted ez az oldal erről szól? Fenn a fejlécen az áll, itt meg lehet kérdezni amit máshol nem mersz. De ti nem kérdeztek semmit, írkáljátok a hülye propagandátokat nem is tudom miért, talán egymás szórakoztatására, de értelme ennek semmi.
2020. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Nézd meg kikből áll a fidesz szavazótábora és magad is megtudod a választ. Úgy fogalmaznék talán legvisszafogottabban, hogy nem éppen a 6 diplomás, 5 nyelven beszélő 30-as dolgozó emberek alkotják a szavazótáboruk gerincét.
2020. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

4# egyetlen szabályt, szegtem meg, miszerint ne írjak egy kérdésen belül több kérdést. De ezzel pont azt akartam elkerülni amit mondtál, hogy 5 kérdés legyen ugyanarról a témáról. Ha nem elég egyértelmű, a kérdéseim:

1: miért kompromisszum, ha a fidesz lerak valamit az asztalra, de azon nem hajlandó módosítani?

2: miért van az, hogy ha az ellenzék módosítást nyújt be, a fidesz leszavazza?

3: miért van az, hogy amit a fidesz benyújt, csak és kizárólag jó lehet, az emberek érdekét szolgálja, más elő se fordulhat?

4: miért van az, hogy ha az ellenzék benyújt valamit, azt le kell szavazni, csak és kizárólag rossz lehet?

5: mi az oka a fekete-fehér gondolkozásmódnak?


Egy szóval nem mondtam, hogy (idézem:) "Fidesz lop, a Fidesz rossz, a Fidesz diktatórikusan vezeti az országot, blablabla..."

Remélem most már sikerült egyértelművé tenni a kérdést, pontosabban kérdéseket.

2020. márc. 27. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A Fidesznek van elég hatalma, ahhoz, hogy ne kelljen egyezkednie, és van elég média lefedettsége, hogy az ellenfeleit lejárassa, így a hatalmát megtarthassa.

Aki fogékony a médiában elhangzó üzenetekre, az elhiszi, hogy az ellenfél ellenség. Ezért nekik csak 1 igaz párt van.

2020. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Mert láttuk/hallottuk már Fekete-Győrt, Gyurcsányt, Jakabot meg a többi bohócot és le tudtuk vonni a konklúziót.
2020. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező az összes kérdésedre az a válasz, hogy a Fidesz 3/4-el győzött. Ha van egy ötlet, törvényjavaslat, indítvány akármi, annak elfogadásához a szavazatok több mint 50%-a kell általában. A Fidesz 3/4-es többsége ehhez elég is, hiszen 3/4-es többséggel 75%-a van, amivel el tudni dönteni bármilyen kérdést. És bizony ez nem diktatúra, de még csak nem is bunkóság. Ez a demokárcia, a többség akarata dönt. Jelen esetben a magyar emberek 3/4-ét a Fidesz képviseli. Hiszen ilyen mértékben győzött a választásokon. Ha az ellenzék nem lenne ennyire alkalmatlan akkor többen lennének képviselők és nem lenne a Fidesznek 75%-a nem tudna bármit egyedül eldönteni. Jelenleg azonban a magyar emberek többsége nem hiszi úgy hogy az ellenzék alkalmas lenne, megérdemelne nagyobb beleszólást az ügyekbe. Ez van. Fogadd el, mert nyivákolni felesleges. ÉS továbbra is fenntartom, hogy ez a kérdésed nem kérdés, hanem unalmas lerágott csont siránkozás.
2020. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem Fidesz az igazpárt, szimplán ők az egyetlen párt. A többi az a kétfarkú kutyapárttal van egyszinten, bohóc pártok akik csak a pénzt veszik fel és jó ez nekik így. Kíváncsi vagyok 20 évesen megélem-e azt, hogy hirtelen előkerül egy normális párt az ellenzékben is.
2020. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7# "Jelen esetben a magyar emberek 3/4-ét a Fidesz képviseli."


Egyik részről "csak" 2/3-a van a fidesz nem, másodrészt pedig te is jól tudod, hogy a magyar választási rendszer nagy mértékben torzít, ráadásul a győztes javára. Hogy mekkora mértékben, pont nemrég láttam egy kérdést róla, ki is kerestem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..

A kérdés régebbi, de jól leírta a kérdező a magyar rendszer problémáit. A fidesz a szavazatok 49,5%-át kapta, így a választók ~50%-át képviseli, nem pedig a 3/4-ét (és itt természetesen a szavazókról beszélünk, nem a választásra jogosultakrók, hiszen hiba lenne a nem szavazókat bármelyik oldalhoz számolni). És egy arányos rendszerben kb ennyi, 50-55%-a lenne a fidesznek, minimális torzítással.

2020. márc. 27. 13:16
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

"De miért gondolkodnak sokan ilyen feketén-fehéren?"


Nézd, a magyarok elég egyszerű emberek...

2020. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!