Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Magyarország egészségügye a világ Top 10 legrosszabbja között van?

Figyelt kérdés

Konkrétan a hetedik legótvarabb:

[link]


A világ 10 legrosszabb egészségügye:


1. Venezuela

2. Irak

3. Banglades

4. Azerbajdzsán

5. Marokkó

6. Egyiptom

7. Magyarország

8. Kazahsztán

9. Grúzia

10. Szerbia


Ez egyébként meglátszik az iszonyú magas halálozási és nagyon sikertelen és alacsony tesztelési arányában a COVID-nek.

Mit szóltok az elmúlt 10 év kormányzásához?


2020. máj. 5. 20:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

17: rendben, a WHOnak jobban hiszel, ezért is van ott a WHO lista, amiben minden régiós ország megelőz Romániát kivéve plusz még egy rakás olyan ország, aminek nem lenne szabad.

Az USAban nincs TB. A TB állami és nem nyereségorientált. Magán egésségbiztosítás nálunk is van, ne hasonlítsd össze a magán és állami biztosítást.

Persze, hogy látsz fiatal orvosokat. Nem mondtam, hogy nincsenek egyáltalán, hanem azt, hogy kevés az orvos, az orvosok nagyrésze idős, nyugdíjasként is dolgoznak. A fiatalok amint tehetik (lejár a röghözkötés), inkább mennek 10szeres fizetésért külföldre.

Miért nem tüntetnek az emberek? Hát ez vicces, ezt az indokot még sose hallottam, hogy azért van minden rendben, mert nem tüntetnek az emberek... Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni ha komolyan gondolod. Franciao-ban állandóan tüntetnek, mégis sokkal inkább rendben van minden, mint itt. Hányszor tüntettek az ellen, hogy a fidesz százmilliárdokat lop el? Akkor ez azt jelenti, hogy nem lop el? Vagy azt, hogy a lopás rendben van? Hányszor tüntettek az illegális migráció ellen? Soha, ami azt jelenti, hogy szeretnének illegális migránsokat? Hányszor tüntettek a világ egyik legmagasabb ÁFA kulcsának csökkentéséért? Soha, ami azt jelenti, hogy örülnek neki? Soroljam még mi minden nincs rendben, ami miatt soha nem tüntetett a magyar nép?

2020. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#21 Miért, a TB nem egészségügyi biztosítás? De, ugyanúgy, mint a piaci egészségügyi biztosítás. Ugyanúgy egy kockázatközösség részei a benne lévők. Az alapjai ugyanazok, de tényleg máshogy működnek. De mindkettő egészségügyi biztosítás, csak más formában.


Igen, vannak akik külföldre mennek. Csak nehogy azt hidd, hogy az olyan könnyű. Nem elég csak az idegen nyelvet tudnod, de a szakmai nyelvet is. Igen, sok minden latinul van az orvostudományban, de ettől függetlenül rengeteg szakmai dolog van, ami nem latinul van. Továbbá ha az orvos a 10x-es fizetését külföldön költi el, akkor abból minden lesz, csak nem 10x-es fizetés. Elmegy megélhetésre, közlekedésre, albérletre (igen, a nyugat-európai országokban még nehezebb is saját lakáshoz jutni, mint itthon). Abból nem marad 10x-es különbség. Igen, félre tud rakni valószínűleg, de azért itthon sem borzalmas egy orvos fizetése, főleg ha bele számoljuk a hálapénzeket és ha az adott orvos a magánegészségügyben dolgozik. Nem olyan biztos, hogy így már megérné kimenni dolgozni. És abban sem vagyok biztos, hogy egy fiatal orvost pár év tapasztalattal annyira tárt karokkal fogadják, főleg ha el kell sajátítania az adott nyelvet.


Igen, komolyan gondolom amit írtam. Amikor az emberek elégedetlenek voltak és nem csak az egyik oldal próbálta ezzel beetetni a másikat, akkor az emberek ki is mentek az utcára. Lásd 1956, 1989, taxis blokád, 2006. Ha ilyen óriási probléma lenne az egészségüggyel, mint amit te felvázolsz, akkor bizony nem csak lézengenének a tüntetéseken, hanem legalább az egészségügyi dolgozók megjelennének azokon. Ha nem kapnának felszerelést, akkor simán megtörténne a tömeges munkába lépés megtagadása. Amikor eléred a nyilvánosságot egy Facebook poszttal, kétlem, hogy nem emelné fel akár csak egyetlen orvos egy ilyen súlyos probléma ellen a hangját. Ki lenne olyan h@lye, hogy a saját egészségét kockára tenné, mert az illetékesek csesznek normális felszerelést biztosítani? Szerintem nem sokan. Abból botrány lenne.

2020. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem, a TB és a magán eü biztosítás nem ugyanaz. Mint írtam, a TB nem profitorientált és kötelező, mindenki fizeti, ezért alacsonyabb. A magánnál a biztosító a profitra hajt, nem mindenki fizeti, épp ezért sincs kockázatközösség, ott a saját biztosításodat fizeted és ha túl sokat veszed igénybe és nem éri meg a biztosítónak, akkor felmondhatja. És nem fog biztosítást kötni nagybeteg emberrel sem. És még sorolhatnám mennyi különbség van a kettő között. A TB azért tud alacsony lenni, mert kötelező, mindenki fizeti. Az is, aki 10 évente egyszer veszi igénybe és nem lehet kiváltani egy magán biztosítással ha valaki nem akarja fizetni.

Én úgy gondolom, hogy minden orvost tárt karokkal fogadnak mindenhol, mert mindenhol hiány van és igény van orvosokra. Te nem így gondolod. Ez van. Nem értünk egyet. Kereshetnék forrásokat arra, hogy hol mennyi orvos hiányzik, de nincs kedvem ezzel tölteni az időt.

56 egy forradalom volt elnyomó, diktatórikus rendszer ellen. 1989 is. A taxisblokádban meg csak a taxisok vettek részt és nem mindenki, nem is mindenki értett vele egyet. A taxisok azóta is ugyanúgy tüntetnek, blokádoznak mindenért. Nem igazán van köze az ország vagy az eü állapotához. Az emberek féltik az állásukat, nem egy példa volt, amikor valakit kirúgtak/NAV vizsgálatot kapott/fideszmédiában alázták, stb. amiért egy tüntetés élére állt, vagy csak részt vett benne. Persze, hogy nincsenek tüntetések.

Részemről ennyi, válaszolhatsz, valszeg elolvasom, de nem óhajtok ezen vitatkozni tovább.

2020. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!