Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten szigorúbban ellenőr...

Budapesten szigorúbban ellenőriznek mióta vidéken feloldották a korlátozást? Vagy ugyanúgy nyugodtan elmehetsz vásárolni sétálni mint pár hete?

Figyelt kérdés

Ugyanis pár hete voltam és igaz elmentem pár rendőr és katona mellett viszont simán felmehettem a Gellért hegyre és a Várba is. Senki sem kötött belém. A belvárosban is nyugodtan sétálhattam.


Ha jövő héten hétköznap elutaznék szintén sétálni és vásárolni (ugye ezeket a rendelet is engedi és nem köti ki hogy csak saját városodba mehetsz) akkor is nyugtom lenne? Vagy már szigorúbban ellenőriznek?


2020. máj. 8. 17:14
 1/1 pyetro ***** válasza:

Pesten nem tudom mi a helyzet. Vidéken érdekes a korlátozás, gyakorlatilag hétköznap oda mész ahová akarsz, park, sétány, játszótér minden nyitva, persze be kell tartani a boltban, postán, fodrásznál, szerelőnél stb az időpontokat, de ha biciklire pattansz átmehetsz egy szomszédos városba, kocsival bárhová, munkádban nem akadályoznak.


Viszont hétvégén parkok, sétányok, lezárva, közterületesek kint vannak, rendőrök kint vannak, nem lehet csoportosulni, ha mész valahová személyit kérnek, hogy helyi vagy-e, hova mennél, mennyire indokolt oda menned.


Most hétvégén lezárás ugyan úgy, de néhány étterem és terasza kinyithatott, lassan elindul az élet, azonban úgy látom, hogy több az ember, sokuk köhög tüsszög a játszótereken és keverednek a generációk is, a rizikó ott van, hogy beindul a járvány, de talán pontosan ez is a cél, hogy végre be lehessen indítani a gazdaságot.


Szerintem nyugodtan mehetsz sétálni, mozogni csak ne közösségben tedd, azt kerüld amennyire tudod

2020. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!