Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánypárt és az ellenzékie...

A kormánypárt és az ellenzékiek egyaránt hazudnak?

Figyelt kérdés
Én legalábbis ezt vettem észre, hogy mind a két fél szokott hazudni vagy torzítani, ha be kell sározni egymást. Szerintem az ellenzék sem teljesen őszinte és szeretnek túlozni, ha be kell sározni a fideszt. Fordítva is, ha a fidesznek kell lejáratni az ellenzéket, hazudnak vagy torzítanak egy nagyot. Tehát szerintem mindegyik hazudnik.

2020. máj. 8. 21:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
igen
2020. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismersz olyan embert - politikust - pártot - havert - barátot aki még soha nem hazudott?
2020. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
A kormánypárt nem hazudik, de az origo, 888 tényleg szokott ferdíteni. De nem kisebb mértékben, mint az index-444-hvg triumvirátus.
2020. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
A kormány és az ellenzék is hazudik, ebben semmi meglepő nincs. Mindkét oldal úgy ferdíti el a valóságot, hogy az ő éppen aktuális céljainak feleljen meg.
2020. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan embert még nem láttam (politikától függetlenül), aki egyszer sem csúsztatott, úgy hogy neki legyen igaza, nem ferdített el tényeket, vagy nem állított valótlant. Nekik ráadásul hatalmi érdekek is fűződnek hozzá...
2020. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Vannak kisebb dolgok, amiben a kormány azért hazudik, hogy kevesebb támadási felületet adjon a kopó nyugati finanszírozású médiának. Viszont a tettekben nem hazudnak. Pl valóban felszámolták a munkanélküliséget, ahogy 2010-ben ígérték. Valóban visszafizették az IMF hiteleket. Valóban nincsen gázáremelés....


Az ellenzékről ez nem igen mondható el. https://www.youtube.com/watch?v=w6_t8AkeHhc

2020. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

"valóban felszámolták a munkanélküliséget"

Közmunka programot hirdettek, de ettől az embereknek nem lett biztos megélhetése. Zsarolhatóvá váltak és még mindig nincs munkájuk. Ez nem munkanélküliség felszámolás, csak adatok elmaszatolása.


"Valóban visszafizették az IMF hiteleket"

Meg tudod mondani, hogy miből? Mert én tudom. Felvettek egy sokkal rosszabb kamatozású hitelt, vagyis államadósságot növeltek.


"Valóban nincsen gázáremelés"

Ez igaz, viszont még mindig jóval többet fizetnek az emberek, mint amennyiért vesszük. A különbséget a fidesz zsebre teszi.


Szóval ha nagyon jó indulítú vagyok, akkor 3 állítás 1 igaz.


Mellesleg a kérdésre visszatérve. Ja, vannak ellenzékiek, akik hazudnak, de azért mert pl. az mszp hazudik, még nem kell okolni az összes ellenzéki pártot.

Mellesleg a probléma inkább az, hogy nem tudok olyan kormányközeli embert, aki még nem hazudott volna.

Míg ellenzéki oldalról vannak ilyen személyek. Pártban nem vagyok biztos, mivel nem figyelem minden közleményét minden pártnak, de van olyan párt, amit én még nem hallottam hazudni.

2020. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hisz a hatalom izgatja őket főleg. Kivéve most a Mi Hazánkat, ők még a hazafiasság útját róják, tehát tisztességesek, és korábban a Jobbik is ilyen volt, mielőtt összebútorozott a komcsikkal.
2020. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 ne haragudj, de a Mi Hazánk egy nagyon agresszív és szélsőséges párt, ráadásul nem értenek a valláshoz sem, mert kereszténynek vallják magukat de szeretnek zsidózni is, ez a kettő együtt nem kompatibilis, mivel a keresztény vallás zsidó eredetű, tehát ábrahámi vallás, ami azt jelenti, hogy zsidó vallás és így elveszíti a hitelességét.
2020. máj. 8. 22:51
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha azt mondom, egyetlen ember sem halt meg a járványban, hazudok. Jó nagyot. Igaz, ez könnyen kimutatható.

Ha azt mondom, egyetlen fillér sem hiányzik a költségvetésből, akkor hazudok. Jó nagyot. Viszont ha nem akarom, soha nem mutatható meg, hogy hazudtam. Sőt, ha még több munkát fektetek a csalásba, akkor néhány jó szakember több hónapos munkával talán megmutatja, a többi soha, akkor se, ha bármit megnézhetnek.


Szóval sokféle hazugság van. A besározás is hazugság, mégis az egy más műfaj, nem hazugságnak szokták nevezni. Hazugságok a fentiekhez hasonlók tudnak lenni.


Még egy fontos dolog. Hazudni csak szándékosan lehet. Vannak sokan, akik nem mondanak igazat, de ezt abban a pillanatban ők se tudják, igaz az ellenkezőjét se. Ez nem hazugság, hanem tévedés, esetleg hülyeség.


Hazudni lehet lényegtelen dolgokban, és lehet súlyos dolgokban. Forma szerint mindkettő hazugság, mégis, a lényegtelen esetekre legyintünk. A súlyosak mellett viszont tisztességes ember nem megy el. Mert ha mégis, ezáltal tisztességtelenné vált.

2020. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!