Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért háborodnak fel Orbán...

Miért háborodnak fel Orbán hívei, Fideszesek és KDNP-sek a "jobbsi" kifejezésen, ellenben miért szeretik a "libsi" kifejezést használni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 23:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
rákerestem itt a gyakorikerdesek.hu-n a keresővel a jobbsi és a libsi kifejezésre, és azt látom, hogy a "jobbsi" kifejezést tartalmazó kérdéseket nem lehet megtalálni, törlődtek, míg a "libsi" kifejezést tartalmazó kérdések vígan élnek tovább.
2020. máj. 10. 23:57
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Mert degradáló! A Fidesz-Kdnp kormány és a magyar emberek nem ezt érdemlik! Most is a világjárvány közepette egyedül talán nálunk várható gazdasági növekedés, hálás köszönet a Miniszterelnök Úrnak!
2020. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Melyik degradáló?
2020. máj. 11. 00:06
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

A jobbsi!

Miért fáj azt mondani, hogy jobboldali?

Mire jó ez a felesleges feszültségkeltés?!

2020. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem érzem feszültebbnek magam. Főleg így, hogy a "jobbsi" kifejezést tartalmazó kérdések valahogy itt mindig eltűnnek, így nincs is min feszkózni.
2020. máj. 11. 00:11
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Jobbsi kifejezéssel még nem találkoztam. Azon túl, hogy a libsi ellentétjeként használnád, semmilyen jelentéstartalommal nem bír.

A libsi nem véletlenült használatos. A magukat liberálisnak vallók valójában liberál-sovinoiszták, ami valójában teljesen ellentétes a liberalizmus eszméjével.


Anni az SZDSZ is liberálisnak nevezte magát, valójában pedig egy szélsőséges, kirekesztő párt volt. Mindenkit lenéztek. Most is ezt csinálják a "liberálisok". Na, ők a libsik. Mert amit képviselnek, annak a liberalizmushoz semmi köze.

2020. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Dehogynem bír jelentéstartalommal. Ahogy a libsit a fideszesek használják, ugyanúgy használatos a jobbsi is. Lehet, hogy a liberálishoz nincs köze a libsinek? Akkor miért használják a fideszesek arra? Vagy esetleg csn valamilyen antiszemita áthallása a szónak, amiért a fideszesek és a kdnp-sek szeretik használni?


Szerintem ha a libsinek nincs köze a liberálishoz, akkor nincs köze a jobbsinak sem a jobboldalisághoz. Hiszen a fidesz nem jobboldali, hanem inkább jobbsi. Szerintem. De lehet, hogy másnak más a véleménye.

2020. máj. 11. 01:09
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
És ti miért használjátok hogy agymosott? Meg miért trollkodtok minden Fideszes komment alatt Facebookon kruplival a kamu profiljaitokkal, mert az arcotokat nem meritek vállalni?
2020. máj. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Ezt a jobbsit te találtad ki és most szerepelt itt először. Nem azért nincsenek itt olyan kérdéseket amikben szerepelne mert törölték - hanem mert nem is voltak ilyenek.

Semmi degradáló nincs abban hogy jobbsi - csak értelmetlen. A libsi a liberális rövidítése, a jobboldalié meg a jobbos. Már van ilyen rövidítés, felesleges lenne helyette másik.

2020. máj. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%
Azt értem, hogy "valamivel" vissza akarsz vágni. De ezzel a kifejezéssel csak leégeted önmagadat, és megmutatod, hogy mennyire csak egy kis wannabe vagy kreativitás terén.
2020. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!