Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire félreérthetően...

Miért ennyire félreérthetően írják az egyes híreket?

Figyelt kérdés

Egyik nap olvastam a hírt, miszerint "Mongóliában építünk vakcinagyárat".

A cím nekem elsőre is félre érthető volt, mert úgy lehet értelmezni, hogy Magyarország fizet azért xy összeget, hogy felépüljön az a gyár. De ha valaki jobban utána olvas, akkor kivehető, hogy úgy kell(ene) értelmezni, hogy egy magyar cég építi meg, xy összegért. A kettő pedig egyáltalán nem ugyanaz.

Miért hergelik néha ilyen félreérthető hírekkel az embereket?



2020. máj. 12. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy rákattints, mert abból van nekik a pénz.
2020. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Elolvastad volna a hírt ha az a címe, hogy XY random cég Mongóliában rakja a falat? Nem. Rákattintottál, elolvastad.
2020. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez teljesen igaz, hogy figyelemfelkeltés.

Csak hát aki nem érti a szöveget csak elolvassa, az félre érti.

2020. máj. 12. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Clickbait, illetve ha belesimul a politikai mondandójába az adott médiumnak akkor még terjesztheti is így az igét. (mibe, hogy nem kormánypárti médiumban jelent meg ez a hír így :D Nyilván a kormánypárti tv/újság is használ ilyen trükköt csak épp ők a saját igazuk alátámasztására)
2020. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez is teljesen igaz. Igen, nem kormánypárti hírportálon láttam :D
2020. máj. 12. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

A híreknek, cikkeknek az a lényege, hogy NE CSAK A CÍMÉT OLVASD EL!

kulj belőle és ne segíts a kattintásvadászoknak, hanem mindig olvasd el a cím alatt a cikket is!

Néha szöges ellentéte van a cikkben annak amit a címbe raknak.

2020. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen azt észre vettem, hogy a cím igazából csak figyelemfelkeltés.

Csak aki nem értelmez hanem csak olvas, az könnyen félre értheti.

2020. máj. 12. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:

"Csak aki nem értelmez hanem csak olvas, az könnyen félre értheti."

EZÉRT csinálják. Itt a fórumon is rengetegszer találni olyat hogy a maga igazolására betesznek egy linket, mert a címben olyan van amiből azt hiszik, hogy nekik ad igazat - de a cikkben pont az ellenkezője szerepel vagy egy szó sincsen a témáról ami miatt belinkelték.

2020. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos most teljes zűrzavar a magyar politika. Minden birka a saját nyája után megy, nekem ez az észrevételem manapság.
2020. máj. 12. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
A Fidesz hívők majd mehetnek Mongóliába munkáért könyörögni, ha már nagyon korog a bendő...:D
2020. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!