Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te lennél a döntéshozó,...

Ha te lennél a döntéshozó, mennyi támogatást adnál a munkanélkülieknek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 13:32
A kérdező szavazást indított:
Semmit! 0Ft-ot. Még a jelenlegi segélyeket is visszavonnám
26 600 Ft szociális segélyt
Közmunkát adnék nekik (54 000 Ft)
100 000 Ft alapjövedelmet andék
200 000 Ft alapjövedelmet adnék
Több mint 200 000 Ft alapjövedelmet adnék
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Én nem adnék pénzt, hanem ellátást adnék. Élelmiszert + Közmunkát.
2020. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nettó 200.000 Ft alapjövedelem 6 millió embernek az annyi, mint 1.200.000.000.000 egy hónapra. Honnan a rákból szednétek ennyi pénzt?
2020. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

A 200E-t jeloltem meg, de csak mert Budapestben gondolkozom (itt százból kifizeted a kisszoba bérleti díjat, a rezsi radeso részét, és marad 20-30 ezred...)

Egyébként azt tartanám célszerűnek, ha az állam átvállalná a lakbért/törlesztőt és a rezsit, és adna emellett egy kb. 50 ezer forintnyi zsebpénzt a vészhelyzet végéig. Azért 50-et, hogy megmaradjon a szabad döntés lehetősége, ha esetleg minőségi ételt ennél, akár intolerancia, akár más ok miatt, akkor se legyél rákényszerítve a zsíros deszkára, de arra is jó lenne, hogy a szolgáltatás-vendeglatas azonnal ujraindulhasson, megmaradjon a vásárlóerő.

Természetesen a vészhelyzet feloldása után három hónappal megszuntetnem az apapjovedelmezest.

2020. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Én ezt a munkásszállós munkát osztanám ki a munkanélküliek között (már akinek kell szállás vagy olyan távolságban van), és ott nem csak 54 ezret tudna keresni.
2020. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2. Miért, hol látsz hatmillió munkanélkülit? 400 ezren lehetnek kb. a legpesszimistább becslések alapján.
2020. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

#5

Mindenki felmondana, ha a kormány havi 200 ezret osztogatna csak úgy. Hála istennek nem teszi, mert összeomlana a gazdaság. Csak a sok hülye nem tud előre gondolkodni, nem látja, mi lenne a következménye, ha a kormány csak úgy ingyen pénzt osztana.

2020. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Meg amúgy nem lenne igazságtalan, hogy valaki havi 160-at keres kemény munkával, más meg ingyen 200 ezret kap? Gondolkodjatok már.
2020. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Felmondására NEM jár segély, csak ha neked mond fel a főnököd. Ha én lépek ki, nem mehetek munkanélkülire, ahogy az egyéni vállalkozó sem mehet, ha visszaadja a vállalkozását.

De fentebb kifejtettem, hogy mit tartanék jó ötletnek. És azt sem örökre, maximum a vészhelyzet eltörlése után három hónapig (kell azért idő, hogy visszatérjen minden a régi kerékvágásba)

100 000 nagyon kevés. Lehet, hogy vidéken vagy szülőkkel élve, vagy saját lakásban elég, de én albérletben lakom (szobát! berlek. Nem lakást. És azt is a peremkerületben), 20 ezrem maradna egész hónapban kajara, gyógyszerre, közlekedésre, telefonszámlara, tisztítószerekre, stb., ha csak százezret vinnék haza.

2020. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy értelmesebb javaslat: addig adni nekik, ameddig nem talál munkát (teljes állásban) és nem alapjövedelmet, hanem munkanélküli segélyt.
2020. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

- Létminimum biztosítása elhelyezkedésig

- Átképzés vagy költözés biztosítása új munka érdekében


A közmunkának semmi értelme.

2020. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!