Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberális oldal támogatja...

A balliberális oldal támogatja a kormány elektromos autó vásárlására nyújtott támogatás programját?

Figyelt kérdés

2,5 millió forintit ad az állam annak, aki új elektromos autót vásárol.

[link]

Korábbi intézkedés alapján parkolódíjat, regisztrációs adót sem kell fizetniük.


Ez egyfelől segíti a környezetbarát mobilitást, beleilleszkedhet a "zöld" politikába.


Másrészt a 2 milliós állami támogatást csak a felső rétegek tudják igénybe venni, mivel az átlag magyarnak, itthoni középosztálynak és főleg a szegényeknek nincs 6-8 millió forintja arra, hogy egy új kis/közepes, korlátozott hatótávolságú (lehet csak 2. autónak alkalmas) elektromos autót vásároljanak. Az itthoni gazdaság, magyar munkásosztály sem igazán profitálhat az elektromos kisautók forgalmának növekedéséből, mivel ezeket Nyugat-Európában, Szlovákiában gyártják, főként az ottani ipart szubvencionálják ezzel a magyar adófizetők.



2020. máj. 20. 21:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatni kell az elektromos autó vásárlást, hazai terjedésüket.
Nem, a kormány ne a tehetősek autóvásárlására költse az adóforintokat, lenne annak más, jobb helye.
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Én nem támogatom a második ok miatt. A nagy szennyezőkre (vagyis a gazdagokra) környezetvédelmi adót kell kiszabni, nem pedig kérlelni őket, hogy védjék a környezetet és pénzt adni, ha a kérlelés se elegendő.
2020. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz a kormány eddigi intézkedéseire is, a már eleve tehetősebbeket támogatják, a szerintük "csóró proliknak" akik a tömeget alkotják meg lópikula a hátsó felébe és az utóbbiak még a lópikuláért is mennyire hálásak.
2020. máj. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesnek. A szegényeknek sehol sincs 6-8 milliójuk. Azért szegények. Ha a 6 milkából elveszel 2,5-öt az 3,5. Az azért elég baráti egy villanyautóért. És ha megnézed az utakon futó autók árát akkor láthatod,h elég sokan ki tudnák fizetni.
2020. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A kettes se túl okos.

Attól, h a "gazdagokkal" adót fizettetnél még ugyanúgy szennyeznének....

2020. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
4-es. A "csóró proli" azért az mert nem volt annyi esze, h tanuljon és vmi rendes munkát végezzen,amivel a középosztályhoz tartozhatna...
2020. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

#3


Én nem vagyok benne biztos, hogy helyes a számítás, 6 millióból hogy elveszünk 2,5 -et és akkor 3,5 millióból kapunk egy új villanyautót. Azt írja a cikk, akár! 2,5 milliós lehet a támogatás 11 milliós beszerzési értékig. Valószínűleg az akár azért úgy van írva, hogy akár mert a kocsi vételárától fog függeni százalékosan és a 2,5 milliót szerintem a 11 millióból lehet levonni.


Aztán még hozzá lehet számolni, hogy a támogatott modellek listaára valószínűleg megdrágul, ahogy volt anno a sulinetes gépeknél, a hűtőszekrény cserénél, a lakásáraknál. Minden aminek a beszerzését közvetlenül támogatják medrágul sajnos.


Amúgy nem tudom támogatja-e a baloldal, nekem pl. olyan hirtelen jött ez, igaz nem vagyok semilyen oldali. Lehetne sokat vitatkozni jó-e vagy rossz ezt így támogatni.

2020. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"A kettes se túl okos." Miért a brutál ostobák támadnak ilyen megállapításokkal... :) Pláne olyan szavakkal, amit a másik nem is írt.
2020. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

ahhoz képest, hogy csóró ország vagyunk, az első körre 1 nap alatt elfogyott a pályázható támogatási keret. egyébként szerintem sem túl etikus ilyen mértékben támogatni. ha már mindenáron az lenne a cél, hogy környezetkímélőbb járműparkkal rendelkezzünk, akkor akár használt autó vásárlását is támogathatnák, nem ennyivel persze, 500ezer Ft-tal maximum. viszont ezzel párhuzamosan különadót kivetni a nagyon rossz környezetvédelmi besorolású autók fenntartására.


hogy ez bunkóság? szerintem nem, az autó nem létszükséglet. ha valakinek csak egy lerúgott bontószökevényre van pénze, azt is csak tankolni tudja és már 10 éve nem járt olajcserén sem meg ilyesmi, az jobban tenné, ha jár tömegközlekedéssel, akármennyire kényelmetlen. a kéken füstölgő kipufogónál nincs kellemesebb...

2020. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!