Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Orvosi Kamara faceboo...

A Magyar Orvosi Kamara facebook oldalán miért szerepel a cover fotóban egy önkényuralmi rendszerek képi világát idéző grafika?

Figyelt kérdés
A kép egészen olyan, mint a kommunizmusban megszokott propagandafotók. Akár Észak-Koreában is ki lehetne tenni egy ilyen megjelenítésű posztert. Nagyon ízléstelennek tűnik.

2020. máj. 23. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kép nélkül elég nehéz bármit is mondani. Arra a zászlósra gondolsz? Mert az 2. világháborúban az amerikaiak híres zászlókitűzős képének az újragondolása, és mivel az orvosok és ápolok alatt koronavírus van így gondolom azt szimbolizálja hogy győzni fogunk a vírus felet.

Az eredeti képet Joe Rosenthal készítette


[link]


[link]

2020. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, arra. Sajnos nem ez az egyetlen ilyen jellegű kép, ami mostanában terjeng.
2020. máj. 23. 10:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem látok semmi rosszat vagy izléstelent
2020. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mr.Q77 ***** válasza:
A kedves kérdező nyugodjon le és vegye be a gyógyszerét.
2020. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy, utolsó? Ha a kommunizmusban nőttél fel, még érthető is, hogy ilyenekre vagy szocializálva, és még a felvetést sem érted. Ha fiatalabb vagy, akkor mondjuk azért elég durva, bár sajnos 20-40 éveseket is lehetett látni, ahogy az ablakban tapsikálnak a "hősöknek a frontvonalon".
2020. jún. 15. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Rá kell kattintani, máris kiderül:


"Magyar Orvosi Kamara

· Március 28. · szerkesztve ·


Az Iwo Jimán zászlót állító hősök a bátorság és az egység szimbólumává váltak. A Kamara ezzel a képpel üzeni a koronavírusnak, hogy MI fogunk győzni! Együtt vagyunk."

2020. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mr.Q77 ***** válasza:
76%

kedves 5 ös teljesen tisztában vagyok mire próbálsz rávilágítani, mindenki azt lát bele a rajzba amit akar, nekem eszembe se jutott régi komcsi propagandára asszociálni, inkább pont fricskát érzek a dologban (fityiszt mutatva a rajz berögzült régi rendszerben állandósult értelmezésének)


a baj az hogy sokan ott is farkast látnak ahol nincsen.


Persze lehet (valóban) szerencsésebb lett volna valami egyszerű semleges "Móricka" rajz és akkor nem adtak volna táptalajt a kicsit túlvezérelt "reakciósoknak".

2020. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os válaszadó: És? szerinted mások nem tudnak rákattintani az értelmezésre? Es akkor mi van? Mennyiben releváns ez a felvetésre? Vagy te tényleg azt hitted, hogy nem olvastam el ezt az agymenést a kép eredetéről, és akkor te most jól megmagyaráztad, hogy akkor semmi más tekintetben nem lehet problémás a kérdés? Mit akartál mondani konkrétan ezzel a kiigazítás látszatát keltő felesleges okoskodással?
2020. jún. 15. 21:32
 9/11 A kérdező kommentje:
"megüzenjük a koronavírusnak"...mennyire, milyen szinten debil, gyermeteg maszlag ez már?egészen olyan, 2-3 éves gyerekek szintjének megfelelő narratíva, amivel már nem először próbálják meg etetni a felnőtt lakosságot :)
2020. jún. 15. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:
kerdezo, nem tudom, miert vagy ugy felhaborodva, hiszen volt mar olyan a gyk torteneteben nem is egyszer, hogy valaki olyasmire kerdezett ra, ami csak par kattintasra volt tole...
2020. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!