Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire követitek figyelemmel...

Mennyire követitek figyelemmel a napi politikát ? Havonta, heti, vagy napi rendszerességgel, vagy egyáltalán nem ? Inkább újságot olvastok, vagy internetes felületről tájékozódtok ? Inkább jobb, vagy baloldali médiát, vagy mindkettőt ?

Figyelt kérdés
Szerintem igenis fontos egyébként, hogy minél tájékozottabb legyen az ember. Minden nap nézek híreket, és mindkét oldalt meg szoktam hallgatni, próbálom a jobb és baloldali sajtót egyaránt figyelemmel követni. Fontos, hogy minél több irányból tájékozódjon az ember, sőt azt mondom, lehet hogy egy átlagpolgárnak jelentékenyebben kellene részt venni a politikai életben. Nézek híroldalakat, de jobb, illetve baloldali műsorokat gyakrabban nézek.

2020. máj. 26. 16:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ti ismertek olyat, vagy van közöttetek, aki jobb és baloldali sajtót egyaránt néz ? Úgy értem, aki Bayer-showt vagy a Sajtóklubot nézi, nem zárja ki, hogy néz mellette Kötöttfogást, Egyenes beszédet, vagy Flasztert mondjuk. És nem azért nézi feltétlen, mert szereti, hanem kíváncsi, hogy a másik oldal mit gondol, és persze majd maga ELDÖNTI,hogy melyik a szimpatikusabb neki, mely oldallal ért inkább egyet stb...
2020. máj. 26. 16:52
 2/12 anonim ***** válasza:

A politikát szükség szerint érdemes követni. Ez azt jelenti, ha uborkaszezon van, akkor lehet ritkábban, ha azonban sűrűek a történések, akkor minél sokrétűbben és sokszor akár naponta.

Számomra nincs "oldali" médium, csak információt adó vagy dezinformáló. Utóbbit kizárom, annyi időt az életemből sajnálnék. Sajnos manapság egy forrás információja nem információ. Ha több forrás mond hasonlót, akkor lehet vizsgálni az eltéréseket, hogy azok hamisságok, vagy más nézőpontból való megközelítések. Utóbbinak örülök, szélesebb értelemben látja az ember az eseményeket.

2020. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még annyit. Egy hír nem szimpátia kérdése, hanem igaz vagy hamis. Több alternatíva nincs.
2020. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Napi szinten követem, de inkább netes újságokból és facebook oldalakra kitett linkek alapján. Egy Bayer-showt vagy a Sajtóklubot nem bírnék ki ép ésszel :D

Ha hosszabb műsorra szánom rá magam, akkor megnézek egy informatívabb Partizán részt, vagy valami jó interjút.

2020. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Internetes portálokat egyáltalán nem olvasok. A parlamenti felszólásokat szoktam megnézni, illetve az interneten olyan tv műsorokat, ahol mindkét fél képviselteti magát.
2020. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én vegyesen szoktam. A fenti kérdéseken kívül még érdekelne, hogy melyik internetes politikai sajtó szerintetek a legszínvonalasabb, melyik mondható a legobjektívebbnek, melyik színvonalas, színvonaltalan szerintetek stb.. ?
2020. máj. 26. 17:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van valami amire kíváncsi vagyok utána nézek, de amúgy a 90% a politikai tartalomnak bulvár színvonal az engem nem érdekel.
2020. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyetértetek velem abban, hogy az embereknek többet kellene politikáról informálódniuk, és lehetőleg minél több sajtóorgánumot meghallgatni ?
2020. máj. 26. 17:33
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Szerintem nem csak hogy felesleges de kimondottan káros is lehet, úgy is döntően érzelmi alapon szavaznának az emberek. Vagy azért mert az aktuál kormány megszivatja őket. Ezen kívül teljesen felesleges bármiféle programokat olvasgatni mert semmit sem valósítanak meg belőle pártállástól függetlenül mind hazudik és csak megvezetni próbál.
2020. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az emberek mi alapján szavaznak ? Világnézeti szempontból, hogy melyik párt által képviselt eszmével tudnak azonosulni, tehát elsősorban elméleti síkon döntenek, vagy gazdasági számokra hivatkozva, vagy mindkettőt figyelembe veszik ?
2020. máj. 26. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!