Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság egy átlag munkavállal...

Manapság egy átlag munkavállaló miért nem tud felépiteni egy családi házat a fizetéséből? A szocializmusban a szüleink/nagyszüleink számára ez adott volt, ma már egy saját panellakás is elérhetetlen álom.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 20:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#11

Azt szeretem ezekben a szövegekben, úgy tesznek, mintha az akkoriak nem csináltak volna bolondságokat. Pedig ők is voltak fiatalok :)

2020. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Azért,mert akkor a családtámogatást nem vitték túlzásba,nem az állam fizette ki a lakásod felét,ha gyereket csinálsz.
2020. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

10

Konkrétan mivel lehet szerinted vitatkozni? Én átlagoltam a környezet életét, tán még fölfelé is kerekítve.

2020. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Adom a 6-os válaszát énis. Nagyszüleim, de még '79-80-ban is muterék sok-sok fusival, rokon és barátok segítségével építkeztek.
2020. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

" Én átlagoltam a környezet életét, tán még fölfelé is kerekítve."


Mondjuk függ attól, hogy hol élt az ember. Azért persze elég az oldalkocsis motor, csak sokat kell vele fordulni a földeken, szomszéd településekre maximum egy barátodat vihetted magaddal az négy helyett. Azért többen akartak menni nyaralni, főleg olyanok, mint egy legjobb barátom, akinek az egész családja a faluban lakott. Most ő hova menjen? A szomszéd utcába? Piros útlevéllel a bolgár tengerpartra vagy a vállalati üdülés a Tátrában. Na meg a különböző vállalati üdülők, Balaton, Dunakanyar, kinek hol.

Amúgy statisztikailag sem igaz, hogy nem akartak az emberek autót, mert "Míg 1960-ban alig több mint 30 ezer, 1980-ban már több mint 1 millió autó volt forgalomban hazánkban. A személygépkocsik száma 1991-ben haladta meg a 2 milliót. "


Most nem étterembe, de azért tejivóba gyakran betért az ember, bulizni eljárt, mennyi együttes vagy csak a diszkó. Meccsen is azért megivott az ember egy két sört, meg akkoriban gyakrabban utazott az ember Budapestre meccsre, válogatott vagy csak a Népstadonba egy kettős rangadóra.

2020. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a nagyszüleim még felépítettek egy családi házat. Én mikor fogok házat építeni? Soha az életben. Egy büdös panellakásom nem lesz.


Persze, jöttök itt ezzel, hogy nem mentek az emberek nyaralni.. Képzeljétek, mi most sem járunk nyaralni.

Egy évben 2x lemegyünk a közeli fürdőbe és ennyi.

2020. máj. 28. 23:13
 17/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg akkor nagyon is lehetett menni nyaralni! Ott volt pl a SZOT üdülő is!
2020. máj. 28. 23:14
 18/26 A kérdező kommentje:
De szerintetek akkor fontosabb nyaralásra elszórni a megkeresett pénzt, mint egy házra félretenni?
2020. máj. 28. 23:15
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Kimész külföldre, aztán pár év alatt összeszeded az árát.
2020. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

Regen meg nem volt magantulajdon ... nem voltak ennyire penzehesek az emberek, Amugy is mindenki lopott a munkahelyerol, tehat volt szerszam es volt alapanyag az epitkezeshez. Magat a teruletet meglehetett szerezni ha volt csokosod a tanacsnal es a tsz-ben. Igy volt az embereknek haza.


Ma mar kapitalizmus van: minden sokba kerul, lopni mar nem tudsz a munkahelyedrol es allami foldhoz sem lehet csak ugy hozzajutni. Fizetni kell mindenert.

2020. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!