Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan értelmiségi...

Létezik olyan értelmiségi fideszes, aki nem a mutyi miatt szavaz rájuk?

Figyelt kérdés
2020. máj. 29. 20:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%
alapból minden értelmes ember a lúzer tolvaj és osotba baloldal ellen szavau
2020. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Példa mindenre akad, úgyhogy egészen biztos létezik ilyen is. Valószínűleg valamilyen más - például érzelmi - indok felülírja bennük a józan ész érveit, és eltekintenek a fideszes rezsim értelmiség-ellenes ámokfutásától (az Akadémia gyarmatosításától kezdve egyetemek bezáratásáig, a felsőoktatásból és a kutatásfejlesztésből történt forráskivonástól az oktatási rendszer központosításáig és átpolitizálásáig).


Ezek szakmai érvek, de egy ember fejében, szívében nem csak szakmai szempontok létezhetnek. Vannak fanatikus, HÍVŐ fideszesek, akik már-már vallásként tekintenek a politikai hovatartozásukra, vannak megfélemlítettek, vannak olyanok, akiknek az állásuk, egzisztenciájuk függ a mostani hatalomtól, sőt, olyanok is, akiknek családi, rokoni vagy baráti érdekei fűződnek fideszes maffiózókhoz. Előfordulhat olyan is, aki értelmiségi létére elhiszi nekik, hogy ők védik meg az országot a migránsveszedelemtől, amiért cserében érdemes lenyelni az értelmiség leigázását és megalázását, az oktatási rendszer politikai alapú központosítását, a felsőoktatás szétverését, az Akadémia leigázását, a kultúrkampfot, a politikai alapú cenzúrát és úgy általában, az értelmiség lábbal tiprását.


Szóval sokféle okból előfordulhatnak fideszes értelmiségiek (az is problémás, honnantól húzod meg a határt, hogy ki számít értelmiséginek - kilóra megvásárolt vidéki fideszes pedellusok és papok például bőven vannak, fideszes óvónőből sincs nagy hiány - a fideszes professzor, akadémikus vagy tudományos kutató már ritkább madár - de még ilyen is létezik).


Nem jellemző tehát, de létező jelenség, hogy egyes értelmiségiek meghasonulnak, és nem kizárólag anyagi okokból.

2020. máj. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy egy fideszes vallásként tekint a politikai pártjára, egy a sok ellenzéki hazugság közül. Viszont az nagyon is valós, hogy sok ellenzéki szavazónak mániás rögeszméje lett Orbán és a pártja. Tehát mentálisan és műveltség terén is erősen korlátoltak.
2020. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
13-as, én nem mondtam, hogy MINDEN fideszes vallásként tekint a politikai hovatartozására, de LÉTEZNEK ILYENEK. Én ismerek ilyet, a családomban is van ilyen, szóval nekem hiába magyarázod az ellenkezőjét, tapasztalatból tudom, hogy létező jelenség.
2020. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

#14

Jó, az interneten mindenki azt talál ki amit akar. Én meg ismerek egy rakás kormányváltó szavazót, akik erős nyugtatókon élnek, és arra ráisznak. Ez is létező jelenség.

2020. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
Aki nem jár szombati (éppen soros...) szeánszokra, és nyitott szemmel jár (néz, és lát) az nem a mutyi miatt szavaz a fideszre. A mutyi az elvtársaknál kezdődik, éjjel-nappali hazudozásokkal, béka segge alatti erkölcsi tartással, és égig érő gátlástalanságokkal.
2020. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem szeretném kritizálni a kérdést: "Létezik olyan értelmiségi fideszes, aki nem a mutyi miatt szavaz rájuk?"- de muszáj megtenni. Mert, ha őszinték vagyunk, bizony vannak olyan értelmiségiek, akik nem a "mutyi" miatt szavaznak erre, vagy arra a pártra. Szándékosan nem emelem ki a FIDESZ-t, mert a kérdésedben bármelyik pártot is nevezted volna meg, akkor is ugyanez a helyzet. Érdemes megfontolni azt, hogy egy pártot - akár értelmiségiek vagyunk, akár nem vagyunk, - nem valós vagy képzelt mutyik alapján támogatunk, hanem az életünk során kialakult értékrendünk alapján. Például, ha Te kedves kérdező, nem FIDESZ-ellenes lennél, hanem mondjuk DK-ellenes, akkor a kérdésedben a FIDESZ helyét a DK foglalta volna el. És ez rendben is lenne, mert mutyi minden pártnál van. Tehát azért sem jó a kérdés, mert a kérdező világnézeti szűrőjén keresztül közelíti meg a témát, ami törvényszerűen szűkít. Ennek mindig az a következménye, hogy a „nem szeretem” párt és követői a mutyizók, a saját pártom pedig a hibátlan ma született ártatlan bárány. Ez igaztalan képmutatás. Jézus erről így szólt: „Miért nézed a szálkát a testvéred szemében, a saját szemedben pedig még a gerendát sem veszed észre? Képmutató, előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, és akkor jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd a szálkát testvéred szeméből.” (Lukács 6, 41-42) Ez a megközelítés elveszi a vakságunkat és megóv az ítélgető magatartástól.
2020. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon kevés fityeszesnek jut a mutyiból. Akiknek jut, azokról meg még azt is el tudom képzelni, hogy nem rájuk szavaznak. Ha én közel lennék a tűzhöz és hasznom lenne a mutyiból, akkor sem szavaznék rájuk. Szerintem nagyon komoly munkát fektettek anno a brand felépítésébe. Polgári körök, riadólánc, egyházak megvásárlása.

Azon kívül ne feledjük, hogy a baloldal egyszer nyert csak abszolút többséggel, máskor mindig a második fordulóban nyertek, amikor már a koalíciós szdsz-re adott szavazatok is számítottak. A fityesz első dolga volt, hogy egy fordulóssá tette a szavazást, továbbá eltorzította a választási rendszert úgy, hogy kevesebb, mint 50%-kal 2/3-ja lehet. A szavazóbázis pedig nem néz, nem olvas ellenzéki médiát, így el sem jut hozzá, hogy egy maffiára szavaz. Ezt a bázist kell mindenáron megtartani. Azért van a sok nemzeti konzultáció, meg óriásplakát.

Továbbá, mit jelent az, hogy értelmiségi? Az, hogy van diplomája? Kritikus gondolkozásra való kézsséget sajnos nem adnak a diplomához.

Aki érték alapon szavaz a fityeszre, az nagyon felületes. Nincs olyan dolog, aminek ne mondta volna már az ellenkezőjét is a vezér.

2020. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
45%

Erősen egyetértve 17-essel, kiegészítem azzal, hogy - nagyon finoman fogalmazva - MINDEN párt a maga előnyeit/érdemeit emeli ki, a másikét pedig elhallgatja, míg a maga hibáit/bűneit elhallgatja, a másikét pedig felnagyítja. Néha ezt normálisnak kell elfogadnunk, máskor a tisztességtelenségig elfajul.

A baj tehát akkor kezdődik, ha valaki az egyik oldalt annyira előnyben részesíti, hogy ezzel lassan elhiszi, hogy az maga az igazság, a másik pedig a komplett hazugság, és ezzel lassan 'elvakul'. Minden párt az ilyen 'elvakultakat' szereti, hiszen ezek a biztos szavazók, ezekbe az emberekbe már nem kell kampány-energiát fektetni.

Ezért szeretem a minden (de legalább két) oldalt felvonultató vita-műsorokat, mert ezekben készen elém tárják a másik fél álláspontját, és nem nekem kell keresgélni, hogy az adott témáról mi az ellenoldal véleménye. Márpedig, ha tényleg az igazságot keresed, és nem akarod magad az elvakítottak között találni, akkor a minimum, hogy 'hallgattassék meg a másik fél is' (Seneca).

E nélkül nem kell sok idő ahhoz, hogy csak az érzelmeink vezéreljenek (és azt higgyük, hogy csak a másik fél elitje 'lop' (pl. Orbán vagy Gyurcsány; Leisztinger vagy Mészáros).

2020. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Zohonyai Balázs válasza:
57%
Eltekintve attól, hogy a Fidesz mit tett és mit nem, az ellenzék maga a legjobb érv arra, hogy valaki a Fideszre szavaz. Elég nehéz elképzelni, hogy a Fidesz elleni gyűlöleten kívül bárkinek is oka legyen arra az ellenzékre szavazni, ami naponta bizonyítja, hogy mennyire alkalmatlanok bármire is.
2020. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!