Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a Lánchidat egyszer...

Igaz, hogy a Lánchidat egyszerűbb lenne lerombolni és újra felépíteni, mint felújítani?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy ha a pilléreit meghagynák, akkor a felújítási költségből akár újat is lehetne építeni.
2020. máj. 31. 21:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, és ha újraépítik, akkor az lenne a kulturális örökség.
2020. jún. 1. 17:09
 12/15 anonim ***** válasza:

11

Ja, neked.

2020. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Laikusként nekem úgy tűnik, hogy valóban sokkal praktikusabb és költséghatékonyabb megoldás lenne. Valamennyit biztosan meg lehetne őrizni az eredeti szerkezetből, hogy felhasználhassák az újhoz; nyilván nem úgy gondolták az építészek, hogy helyette egy csicsás üveghidat építenének, hanem nagyjából korhű módon lemásolnák a régit. A Margit-híd felújítását is így kellett volna megoldaniuk pár éve, mert a szerkezet azóta is ugyanúgy rohad tovább a toldozott-foltozott külső alatt (ami még csak egységesre sem sikeredett). Kulturális örökségnek az számít, amire vigyázunk, amit megbecsülünk. Ha hagyjuk szétesni a Lánchidat, akkor senkinek sincs jogalapja arra hivatkozni, hogy új korában szép volt, ezért inkább ne nyúljunk hozzá. Tény, hogy a láncos szerkezet megőrzendő ritkaság, de akkor is életveszélyes a híd (pár hete néztem, hogy milyen elegánsan letakarták a férfiökölnyi rozsdamarta lyukakat néhány fémlappal...), és a forgalom kiszolgálásra is alkalmatlan a keskenysége miatt.
2020. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13

Hát, akkor hagyjuk Karácsony szakértőire. Aztán majd megint rendbehozzuk, amit elb...ak, ugye.

2020. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Van amit nem kellene rájuk hagyni. A Lánchidat hagyják békében!
2020. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!