Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország visszakapná a...

Ha Magyarország visszakapná a Trianon során elcsatolt területeket, akkor melyik népeknek illene azt utána visszaadnia?

Figyelt kérdés
Csak mert nagyon sokan vannak akik szerint igazságtalan és tragikus dolog területeket elvenni egy néptől, amivel én maximálisan egyetértek. Éppen ezért gondolom, hogy ha a magyarok visszakapnák Erdélyt és a további elcsatolt területeket, akkor utána buzgón igyekeznének a Kárpát-medencét visszaszolgáltatni azoknak a népeknek (pontosabban azok utódainak), akik akkor éltek itt, mikor a honfoglalók betörtek és erőszakkal elvették azt tőlük (akárcsak Trianon idején a magyaroktól). Hiszen minden elcsatolás, területelvétel igazságtalan. Szóval utánanéztem kik éltek itt a honfoglalás előtt, ilyeneket találtam hogy avarok, onogurok, besenyők, hunok. Közülük kinek illene visszaadni a Kárpát-medencét a magyaroknak?

2020. jún. 4. 23:03
A kérdező szavazást indított:
az avaroknak
az onoguroknak
a besenyőknek
a hunoknak
a kárpáti szlávoknak
az onogur-bolgároknak
az alánoknak
Egy területelcsatolás csak akkor tragédia, ha a magyarokkal történik, ha más népek szenvedik el az rendben van.
22 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Te kinek óhajtod visszaadni a helyed? Mert valakiét elfoglalod.
2020. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Varj egy kicsit: 896-ban volt a honfoglalas ... de azert mar elotte Attila 434-ben mar uralta a Foldnek ezt az oldalat.


Tehat ez a fold mar sokkal korabban is Hun-Pun-Kun terulet volt, honfoglalo eleink csak visszafoglaltak az idetevedt torzsektol.

2020. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
A horvátoknak (ott). Mivel az akkori honfoglalás békésen történt, egy másik korban (a középkor közepén), a magyarság letelepedett, és az itteni népek önállóan életképtelenek voltak. 1920-ban azonban teljesen más helyzet volt.
2020. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Attól, hogy magyaroknak hívjuk magunkat, ezeknek a népeknek pontosan annyira vagyunk a leszármazottai, mint a honfoglaló magyaroknak. Az itt élő emberek beolvadtak, elvesztették az identitásukat és mi lettünk belőlük (is). Lehet a génkészletünknek még nagyobb része is származik tőlük, mint a magyar törzsektől, egyszerűen csak nem ők voltak a domináns kultúra. Szóval, ha a honfoglaló magyaroknak, vagy éppen aktuális hódító királyainknak nem is, nekünk már van jogunk a terültre az öröklés szerint.


Viszont értem mire gondoltál. Amikor I. László elfoglalta a mai Horvátország területét az egy dicsőséges, jogos hadjárat volt. Amikor megsz_pattak minket egy vesztes háború után 1920-ban az megbocsáthatatlan igazságtalanság. Sokakban van kettős mérce, mégha tényleg nem is volt fair a békeszerződés.

2020. jún. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Ezeken a területeken még mindig nagyon jól elkülöníthető, nagy magyar közösségek élnek, akiknek nincs annyi jogi képviseletük, mint amit megérdemelnének. A rendszerváltás előtt aztán a kollektív bűnösségtől kezdve a falvak teljes kiirtásától kezdve minden volt, de a rendszerváltás után is volt még olyan időszak, amikor bűncselekménynek számított, hogy magyarul megszólaltál. A mai napig érvényben van ez a törvény Szlovákiában, csak azóta enyhítettek rajta.


Itt azokról az emberekről van szó, akik ezeken a területeken élnek, és egy legitim dolog például a székely autonómiáért küzdeni. Nem azért, mert ez "jár", hanem mert lábbal tiporják a jogaikat. Te meg hülyének tetteted magad és idejössz trollkodni, hogy adjuk vissza a már rég nem létező besenyőknek. Azért ennyire nem kell degeneráltnak lenni.

2020. jún. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 belapus ***** válasza:
71%
Az avarok éltek itt, de őket a frankok legyőzték, így a Dunától nyugatra lévő területek frank uralom alá kerültek.A Kárpát-medence északi részét szláv törzsek, leginkább morvák uralták.A Dunától keletre pedig a bolgárok hoztak létre birodalmat.
2020. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, vagy inkább a helyzet, hogy mi MAGYAROK, nem vagyunk genetikailag kimutathatóak, mint pl a franciák, vagy angolok. Egészen egyszerűen az azért, mert olyan mértékű népkeveredésből származunk, mely talán egész Európában nincs még egy.

Emiatt én azt gondolom, hogy magyar az, aki tényleg magyar érzi magát. Ez a legfontosabb, a magyarságtudat. Akinek pedig ez megvan, az nem mehet el szó és érzelmek nélkül Trianon mellett. Hogy lehet ezt " kívülről" nézni?? Legalizálhatja ezt a gaztettet az idő? 100-200-400 év sem!

Úgy is mondhatnám tudjuk nagy igazságtalan döntés született de az nem örök érvényű azt a döntést annulálni lehet egy másik döntéssel. Tenni kell ellene, nem utálni, gyűlölni, háborúzni, de elnenni mellette, mint egyszerű történelmi tény mellett nem lehet, legalábbis magyar embernek nem.

2020. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Durva, hogy le lettem pontozva. A többség visszaadná az egész országot? Szlovákok nem is léteztek, a románok itt sem voltak, az ittlévők gyenge népek voltak, idegenek uralkodtak felettük, mi magyarok nem elvettük a területüket, hanem összeolvadtunk velük békésen, azt is mondhatjuk, hogy mi vagyunk az előttünk itt élő népek. Horvátország azonban más, azt csak elfoglaltuk, nem telepedtünk le, senkinek nem is fáj az elvesztése. Meg talán Szerbia vagy Szlovénia kisebb részei ilyenek. Az is teljesen más, hogy valami 100 vagy 1000 éve történt, teljesen más szokások voltak az egyes korokban.
2020. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 belapus ***** válasza:
79%
Sohasem értettem, miért kellene megállni most 1 000 évnél ?Mintha előtte nem létezett volna semmi.Miért nem lehet visszamenni, mondjuk 2 000 évet ?Akkor visszaadhatnánk a Dunántúlt Olaszországnak.
2020. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Azért kell itt megállni, mert Rómának csak provinciája volt a térség (Róma és a mai olasz nép között sincs olyan szoros kapcsolat), nem telepedtek le nagy számban, a többi nép szintén csak átvonult, eltűnt, az itt lévő népek pedig kisebbségben voltak, gyarmat voltak, de megmaradtak, egy nemzetet hoztak létre a magyarokkal. Ma már nincsenek itt morvák vagy avarok. Ezért a honfoglalásnál kell meghúzni a határvonalat. Vesd össze ezt mondjuk a mai Romániával. Vendégként jöttek be, nem olvadt egybe a két (három) nép, elszaporodtak, gyilkolták a többségi magyarokat, majd Románia önkényesen elfoglalta a területet, még az etnikai határokat sem húzták meg, és azóta is elnyomják a magyarokat. A magyar és román kultúra közt is fényévnyi a különbség. Nekünk nincs is kinek visszaadnunk a területet, és már 1000 éve is békében éltünk, ők meg most sem. Régebben voltak olyan jelenségek is, mint a népvándorlások...
2020. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!