Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MI az oka, hogy itt nem volt...

MI az oka, hogy itt nem volt koronavírus járvány?

Figyelt kérdés

Azon tűnődöm, hogy vajon mi lehet az oka, hogy míg számos országban olyan hatalmas katasztrófát okozott a járvány, hogy összeomlott az egészségügy pl; olasz, spanyol, kína, svéd, angol, USA. Addig nálunk a valamivel kisebb egészségügyi rendszer végig bírta. Alig volt elhalálozás, fertőzés minimális volt. 500 ember/ 3hónap az semmi. Olaszba 800-an hunytak el naponta. Mi lehet annak az oka, hogy ilyen jól bírtuk ? Jó a magyar immunredszer? Őseink jó életvitelt éltek, azt örökőltük?


Arra is gondoltam, hogy a CBG oltás miatt lehet, de a tudósok kimutatták, hogy az az oltás maximum a tüneteket enyhítik. Ráadásul azóta több olyan helyen is berobbant a járvány, ahol volt oltás. Pl franciába 2010-ig kötelező oltás volt.


Lehetséges, hogy genetikailag jó a magyar immunredszer? Őseink nomád élete, lovasnemzet vagyunk. Kipcsak, belsőázsiai életvitel révén sok ezer évig ez íródott a DNS-ünkbe?


És akkor ennyi volt a járvány hála Istennek. Ugyanak vannak pesszimista becslések, hogy jön 2.hullám októberba, de az csak kisebb lehet az 1.-nél, amit meg sem lehetett érezni. 500 ember 3 hónap alatt. Az influenza ennél jóval többet visz el.



2020. jún. 5. 11:52
A kérdező szavazást indított:
Az ősmagyar immunrendszer nagyon erős
A kormány intézkedései nagyban segítették a járvány csillapodását
Valamilyen eddig rejtélyes ok lehet a háttérben
A koronavírus a mutációkban legyöngűlt
48 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

a koronavírus a legtöbb emberen átmegy mindenféle komoly tünet nélkül

valószínűleg itt is volt, de nem végeztek el annyi tesztet, mint más országokban, ezért észrevétlen maradt

2020. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
A Fidesz jól kezelte a helyzetet, hiába pattogott meg rikácsolt az ellenzék és remélték, hogy belebuknak, nem így lett.
2020. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen. Még januárban amikor olvasgattam a Wuhani eseteket és azon fantáziálgattam, hogy lehet hogy már itt is van ? Már korábban októberben jelen volt európában. Olasz mintákban pl kimutatták, hogy már októberben ott volt. Miközben bármilyen járványiügyi korlátozások hiányában terjedt és nem volt belőle semmi. Meg sem érezték csak márciusra


Szerintem én is elkaptam még januárban. Emlékszem nagyon náthás lettem. Elment két napra az ízérzésem, hőemelkedésem is volt, aztán pár napra rá minden elmult és ennyi volt

2020. jún. 5. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
ja, valószínűleg sokan elkaptak, csak fel sem merült bennük, hogy ez az lenne, nekem decembertől kétszer is volt olyan, hogy volt hőemelkedésem és rossz volt a közérzetem, de ilyen előfordult máskor is, így nem mentem vele orvoshoz
2020. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Nem magyar specialitás, egész Kelet- és Észak-Európa jól megúszta (a svédek kivételével, akik rossz stratégiát választottak). Valószínűleg Nyugat-Európába érkezett először a vírus és mire felocsúdtak és elkezdtek intézkedéseket hozni már eléggé elterjedt. Kelet-Európában idejében léptek, de nem a kormányok hatékonysága miatt, hanem egyszerre vezették be a korlátozásokat a nyugatiakkal, amikor még csak néhány szórványos esetük volt.
2020. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Őseink nomád élete, lovasnemzet. Hülye vagy?
2020. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Nagy szerepe volt ebben a gyorsan és határozottan meghozott jó intézkedéseknek, az tuti! De van erre ellenpélda is, mert ha a karigerire bízták volna a járvány elleni védekezést, akkor most nem itt tartanánk...
2020. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem én is elkaptam még januárban. Emlékszem nagyon náthás lettem. Elment két napra az ízérzésem, hőemelkedésem is volt, aztán pár napra rá minden elmult és ennyi volt"

Lehet, hogy tényleg elkaptad. De ha el is kaptad: nem szerepeltél a statisztikákban sem úgy, mint igazolt koronavírusos beteg, sem úgy, mint gyógyult beteg. Ez lehet a sikeres járványkezelés egyik kulcsa: mivel itthon az egészségügyi intézményekben lehet a legcsúnyábban megbetegedni, ezért a magyar ember kis túlzással csak a legvégső esetben, meghalni megy be a kórházakba. Nem kizárt, hogy sokkal több aktív esetünk volt, mint amiről hallunk, csak a betegek nagy része úgy volt vele, hogy ha fel bír kelni az ágyból, akkor nem fog bevonulni a kórházba, majd kiheveri valahogyan.

Ettől függetlenül persze jól működtek a járványügyi intézkedések, de mint előttem is írták: a kormány nagyon ügyesen csak azokat a számokat mutatta, ami nekik jó volt. Arról ritkán esett szó, hogy hány tesztet végeztek, pedig az is érdekes adat lett volna.

2020. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
A siker kulcsa a rekordkevés tesztelés! Ezért lett sokkal nagyobb virtuálisan a betegség halandósága nálunk mint a környező országokban, amelyek sokkal többet teszteltek: a betegek nagyrésze, akik tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel vészelték át a betegséget, nem is lett regisztrálva.
2020. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Volt reprezentatív tesztelés májusban, az alapján 22 ezer - 98 ezer között van azok száma, akiken átment a vírus. Ez szinte semmi, szóval le lehet állni ezzel a tuti átment a fél országon szöveggel.
2020. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!